Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sunny 26

SELER NACIOWY _ jaką sałatkę z nim polecacie???

Polecane posty

Gość Sunny 26

Szukam jakiś ciekawych i oryginalnych przepisów na sałaktę z selera naciowego. Słyszałam, że jest rewelacyjny w smaku, ale nigdy go nie jadłam i chcę spróbować przygotować z nim jakąś sałatkę. Może macie jakieś psrawdzone przepisy??? Pozdielcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunny 26
Maczany seler naciowy 5 łodyg selera naciowego maczać w przygotowanym sosie: do 150 ml jogurtu naturalnego dodać bardzo cienko pokrojony (obrany ze skórki) ogórek i roztarty z solą 1 ząbek czosnku, dokładnie wymieszać i zajadać ze smakiem. to chyba byłoby dobre na kolację :) Nikt nie ma żadnych przepisów z selerem naciowym w roli głównej???????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunny 26
Wkleję jeszcze to, zeby nie zginęło :) seler naciowy - surówka z orzechami ilość wg uznania: - seler naciowy (długie zielone "patyczki") - jabłka (najlepiej jakieś słodkie) - majonez - orzechy włoskie - sok z cytryny lub limonki seler drobno pokroić, jabłka zetrzeć na tarce z dużymi oczkami, orzechy posiekać, dodać majonez i doprawić sokiem z cytryny. przepis znaleziny gdzieś w internecie, surówke wypróbowałam i jest b. dobra o lekko słodkim smaku. przed podaniem włożyć na min pół godz. do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seler naciowy (pokrojony w paseczki ok 0,5 cm) puszka kukurydzy średnia czerwona cebulka w piórka opakowanie paluszków krabowych (pokroić tak jak seler) wszystko wymieszać, doprawić odrobiną soli i białym pieprzem, zrobić sos majonezowo jogurtowy z dodatkiem soku cytrynowego (ma być kwaskowe) wymieszać, odstawić na ok godzinę do lodówki i gotowe smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waniliowa pałeczka
Sunny - najpierw piszesz że nigdy nie jadłaś selera a następnie polecasz sałatkę z selerem "jest b. dobra..." Za chwilę i my się pogubimy:-P Ulotna - Boginko kuchenna;) mam paluszki krabowe, machnę tą sałatkę w piątek i napisze czy smakowała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież sunny 26
pisze "to chyba byłoby dobre na kolację" po przepisie, chyba nie tak trudno zrozumieć - nie jadła, ale po składnikach przepisu wychodzi, że sałatka będzie dobra ... skomplikowana wypowiedź nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do chyba sunny26
nie o ten post mi chodzi tylko o następny w którym pisze: "przepis znaleziny gdzieś w internecie, surówke wypróbowałam i jest b. dobra o lekko słodkim smaku. przed podaniem włożyć na min pół godz. do lodówki" No jak mogła nie jeśc a po 10min, już twierdzi że jadła surówkę. Załóżmy że ulotna ma rację. Niech wam będzie -wy co ręczycie głową nie wiedząc jak jest naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seler naciowy jest pycha :) Ja robię sałatkę z selera naciowego i kapusty pekińskiej, do tego pokrojony w \"kostkę\" pomidor, papryka czerwona, trochę marchwi startej na tarce, przyprawy wedle uznania. Można polać olejem roślinnym lub oliwą z oliwek, można też dodać któregos z sosów do sałatek Knorra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> mam pytanie do ulotnej : chodzi mi o paluszki krabowe tzn jakie one maja byc??? ja mam mrozone wiec? takei bez usmazenia sie nadaja? czy mialas jakies inne na mysli....z gory dzieki za odp. pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ożesz nożesz
matko kochana :o przecież ten seler naciowy jest... jest..... brrr :p jak Wy to możecie jeść :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaden nick nie wchodzi-------------->miałam na myśli mrożone paluszki krabowe:) paluszki krabowe, to tak na prawdę zmielone mięso rybek z dodatkiem zdaje się ekstraktu krabowego one są już gotowe do spożycia i nie wymagają żadnej obróbki termicznej:)-trzeba tylko lekko rozmrozić (wystarczy 10-15 minut i szczerze powiedziawszy, to takie na wpół zamrożone lepiej się kroją) ożesz-----------> seler naciowy jest pycha-zwłaszcza w sałatkach:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wprost uwielbiam selera maczanego albo w sosie czosnkowym, albo w sosie tzatziki, mniam! a poza tym-można go wsuwać bez obaw o sylwetkę, to tylko 10 kcal w 100g;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam prostą i smaczną sałatkę... seler naciowy starty na grubej tarce do tego tuńczyk w sosie własnym :) można dodać majonez :) i koniec nawet przyprawy niepotrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ożesz nożesz
nawet tuńczyka zepsujecie tym selerem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novynette
albo wodę pić-jak zwierzęta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka-matka
Seler jest tym warzywem którego się nie lubi dopóki się go przez przypadek nie spróbuje w sałatce a i wtedy niestety trudno zgadnąć że jest to seler...:-P:-D Najpierw robi za ogórka:-D czy ktoś się ze mną zgadza???!!! Polecam wszystkim niedowiarkom ale nie sam ani z sosem a na początek w sałatce, on jest bardzo neutralny, ma fajną chrupiącą konsystencję i stanowi doskonałą bazę do sałtek. cudnie eksponuje smaki innych produktów, sam zaś smakuje jak :niewiadomoco";) Polecam. jak ktoś się skusi np. na sałatkę ulotnej to zmieni zdanie:) papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selercurry
Seler naciowy,mandarynki z puszki,ugotowana pierś z kurczaka. Sos: majonez,jogurt i curry.Pychota!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paczka selera naciowego, puszka kukurydzy, puszka ananasa, 2 jakbłka, szklanka ugotowanego ryzu, majonez, sól, pieprz seler pokroic, sparzyć, dodac pokrojony w kostke, ananas, jabłka, kukurydze, ryz, kilka łyzek majonezu i gotowe. BArdzo szybko i smaczna sałatka.POlecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seal.iw
Gorąco POLECAM! kilka łodyg selera naciowego paczka mzożonych paluszków krabowych puszka ananasa łyżka śmietani i łyzka majonezu zero przypraw wszystko pokroic w kostkę, dodać majonez i śmietanę SMACZNEGO sałatka szybka i pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi smaka narobiliście:-D! tylko mam mały problem-w domu jest wszystko oprócz selera i co tu teraz zrobić jak nie ma kogo oddelegować do sklepu? ehhhh co za peszek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny a seler naciowy
to te łodygi i liście od selera???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyszny jest z serkiem
Typu bieluch i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×