Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 44689

Jakiego pieprzu uzywacie, czarnego, białego czy ziołowego?

Polecane posty

Gość teraz jaa
czarnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44689
biały najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na czym wlasciwie polega pieprz ziolowy? nigdy go nie uzywalam. z reguly uzywam kolorowego, ukrecam go na swiezo do potrawy lub na talerz. sa w nim chyba tez kulki jalowca i kozieradki, bo nieraz mi takim innym smakiem, niepieprzowym zaleci ... mam maly pojemniczek bialego zmielonego, ale jakos ciagle o nim zapominam, pewnie juz jest zwietrzaly i powinnam go wyrzucic. odkad zaczelam uzywac swiezo mielonego pieprzu, wszystko ma inne smaki. pieprz od razu zmielony jest dla mnie jakis zczerstwialy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piperz ziolowy
to nie jest pieprz. tak sie tylko nazywa, jest to mieszanka ziol o podobnym piekącym smaku. Osobiście lubie:) natomiast używam pieprzu czarnego świerzo mielonego.pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to
za pieprz kolorowy? nigdy o takim nie slyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopień fermentacji powoduje zabarwienie ziaren--->jak w herbacie, i daje inny smak,można kupić mieszankę i bedziesz miała kolorowe kulki wszystkich rodzajów pieprzu od białego po czarny..czerwony jest ładny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawka
A propos pieprzu polecam rewelacyjny pieprz do ryby z Kamisa jest to pieprz cytrynowy. Nadaje super smak dla miłośników ryb na pewno nie zastąpiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ożesz nożesz
u mnie tylko ziołowy pieprz w użyciu - do obiadów, pieczeni, kanapek, ryb wyjątkiem są jedynie pierogi z serem - do nadzienia musi być koniecznie dodany biały pieprz - daje charakterystyczny smak i zapach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biały pieprz śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie pieprz biały śmierdzi jak łajno w zoo.. Dodając go do zapiekanki, zepsułam całą potrawę ;/ Często używam jednak pieprzu ziołowego i cytrynowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adriannann
Mega dobre przyprawy sprzedają w internecie w sklepie na http://nmr.com.pl. Różnorodność jest ogromna, nie ma rodzaju przypraw których by chyba nie mieli. Po lewej w kolumnie jest cała rozpiska mieszanek i tak samo tych jednorodnych. Samego pieprzu mają z kilka odmian, także jak ktoś potrzebuje czegoś nietypowego to może tutaj znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×