Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarna_matylda

Zmiana nazwiska po ślubie- kogo informować

Polecane posty

Mozę cie podpowiedziec, jakie instytucje trzeba informować o zmianie nazwiska? Wiem, że to trochę roboty, ale nie chcę pominąć nikogo, żeby nie mieć problemów. Na pewno dowód osobisty -prawo jazdy a inne instytucje? podajcie proszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z dy[lomem to nie ma problemu, bo masz wdowodzie nazwisko rodowe, czyli panieńskie, ale kogo informaować? kurcze, taka \"złota lista\" by się przydała.. -NFZ - Spółdzielnia mieszkaniowa.. nic mi dalej do głowy nie przychodzi.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde,, trochę tego jest... ZUS, Skarbówka i inen instytucje.. raju... kiedyś ktoś dał fajna listę tych miejsc, gdzie trzeba zawiadomoć o zmianie nazwiska, moze sie pojawi i wklei ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna ręka .. . .
1. pracodawcę, kadrową i dostarczyc ksero aktu małżeństwa. 2. zrobic nowy dowód osobisty i ksero tez dostarczyc potem kadrowej do akt. 3. mając nowy dowód nalezy iśc do banku by zmienili w banku dane na lokatach, na koncie. 4. nalezy powiadomić ubezpieczycieli naszych w funduszach. 5. administracje mieszkaniową 6. Gazowników 7. Zakład energetyczny bo inaczej będą przysyłac nam ksiązeczki ze starym nazwiskiem. 8. komórka telefoniczna, jak wam przysyłają z telefonii faktury. 9. telewizja kablowa 10 i pozostałe gdzie wystawiają wam faktury za opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stresuj się tak...to nie
jest wieli problem ...możesz powiadamiać przy tzw. okazjach ! W nowym dowodziwe masz przecież panieńskie nazwisko i imiona rodziców ...nikt nie będzie cię za to ścigał ! Ja miałam stare prawo-jazdy i jeżdziłam na nim 5 lat i nikogo to nie obchodziło ..i tak potem musiałam wymienić ...bo weszły nowe. Najważniejsze abyś zmieniła dowód a potem sukcesywnie reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stresuj się tak...to nie
jest wieli problem ...możesz powiadamiać przy tzw. okazjach ! W nowym dowodziwe masz przecież panieńskie nazwisko i imiona rodziców ...nikt nie będzie cię za to ścigał ! Ja miałam stare prawo-jazdy i jeżdziłam na nim 5 lat i nikogo to nie obchodziło ..i tak potem musiałam wymienić ...bo weszły nowe. Najważniejsze abyś zmieniła dowód a potem sukcesywnie reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stresuj się tak...to nie
jest wieli problem ...możesz powiadamiać przy tzw. okazjach ! W nowym dowodziwe masz przecież panieńskie nazwisko i imiona rodziców ...nikt nie będzie cię za to ścigał ! Ja miałam stare prawo-jazdy i jeżdziłam na nim 5 lat i nikogo to nie obchodziło ..i tak potem musiałam wymienić ...bo weszły nowe. Najważniejsze abyś zmieniła dowód a potem sukcesywnie reszte. Nie wiem jak kto ale do zadnych urzedów nie wysyłałam ksera akty ślubu ani ja ani moje siostry!!!jak sie rozliczałam z pit-ów to i tak podajesz paniańskie nazwisko ...nie wiem gdzie wy żyjecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwię sie bardzo co wy
tutaj piszecie !!!ja nikogo nie musiałam informowac o zmianie nazwiska w skarbowym też jak wypełniałam pit-y to jest miejsce na wpisanie nazwiska panieńskiego i imion rodziców ... stare prawo jazdy miałam 5 lat -pokazywałam drogówce często razem z dowodem NOWYM!!! i zero reakcji -w dowodzie masz wpisane panieńskie nazwisko ...nie wiem po co to wszystko????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noo z tej pomocnej ręki
zgodziłbym sie na logikę tylko z tym aby poinformować bank...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmianę wpisu w dziale II księgi wieczystej. Wniosek + 60 zł to kosztuje za jedną księgę (niestety ja mam kilka nieruchomości to i za każdą płacić trzeba). Reszta tak jak napisały dziewczyny w wątkach powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmianę wpisu w dziale II księgi wieczystej. Wniosek + 60 zł to kosztuje za jedną księgę (niestety ja mam kilka nieruchomości to i za każdą płacić trzeba). Reszta tak jak napisały dziewczyny w wątkach powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja napisałam do Urzędu Skarbowego, by sięgnąć do źródła i się okazuje Drogie Panie, że: Szanowna Pani, Od 2011 roku podatnik - osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej, posiadająca numer PESEL nie ma już obowiązku informowania fiskusa o zmianie danych osobowych, bowiem każda zmiana danych osobowych automatycznie przekazywana jest z rejestru PESEL do Centralnego Rejestru Podmiotów - Krajowej Ewidencji Podatników (CRP KEP). Reasumując, nie musi Pani powiadamiać urzędu skarbowego o zmianie nazwiska, gdyż zrobi to Pani składając zeznanie roczne za 2014 r. (do 30 kwietnia 2015r.) i wypełniając je na nowe nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co z kartą z NFZ ? Trzeba jechać osobiście zmienić zmianę nazwiska czy ZUS przesyła zmianę danych do NFZ (takie informację też się pojawiły na internecie) i my już tego załatwiać nie musimy???? Było by to dość logiczne ,bo dane u lekarza są pobierane po peselu nie nazwisku ale wole dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×