Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość j7uytg6

Co mozna zrobic ze szczypioru?

Polecane posty

Gość j7uytg6

mam wikesza ilość, bo ciągle dostaje od kolezanki, do zcego dodajecie szczypior, co mozna z niego zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze szczypioru samego w sobie to nie wiem, co mozna zrobic, ale ja dodaje szczypior niemalze do wszystkego, bo go po prostu uwielbiam i lubie ten orzezwiajacy smaczek, ktory szczypior dodaje do potraw. tak wiec np. - do kazdej zupy (posypuje na talerzu) - do tluczonych ziemniakow (z odrobina masla i kwasnej smietany) - na makaronu z jakimkolwiek sosem pomidorowym czy smietanowo-serowym - do sorowek i salatek, najczesciej jest to salata + pomidor + szczypior i sos oraz inne elementy zaleznie od zawartosci lodowki - posypuje na talerzu z jakimkolwiek \"drugim daniem\" - do wszelkich past kanapkowych typu ryba z puszki z dodatkami trudno by mi bylo znalezc potrawe, do ktorej uznalabym szczypior za niestosowny ;) pysznie laczy sie smakowo z bazylia do wszystkiego, co pomidorowe i serowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam biały ser z ogromną ilością szczypiorku i rzodkiewki...Kanapki z masłem i szczypiorkiem, proste a pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ten biały ser to ze smietaną
? a jak kroisz rzodkiewki do tego sera, w plastry czy moze w kostke, a moze zetrzec na tarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze śmietana albo jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze śmietana albo jogurtem
w plasterki ,możesz tez dać troche zielonego ogórka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ser ze śmietaną, najlepiej zmiksować mikserem bardzo dokładnie, żeby był gładki, rzodkiewkę w drobną kosteczkę, sól, pieprz, może też być bardzo drobno posiekana cebula, albo czerwona papryka, no i szczypiorek oczywiście:)Mniam, aż sobie smaka narobiłam, a nie mam sera:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ten zielony ogórek
to obrac i pokroic w kostke czy zetrzec na tarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khjuy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też zrobić mieszankę: -Dużo szczypioru -Rzodkiewka starta na grube paski -Jajka ugotowane i pokrojone w kostkę Jajka dodać dopiero po odciśnięciu wody z rzodkiewki i szczypioru... Do tego dodać trochę majonezu i doprawić solą i pieprzem. Pycha :) Polecam do kanapek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup kurze żoładki , dokładnie je wymocz pokroj na malutkie kawałeczki obtaczaj w mace krupczatce i wraz z posiekana cebulą wrzuć na rozgrzany tłuszcz. Posol , popieprz i mieszaj by nie przywarły do patelni. Jak się zarumienia podlej gorąca wodą , wrzuć wołowy rosołek Winiary i duś pod przykryciem aż zmiekną . Tu uzbroj się w cierpliwośc skubane duszą sie bez końca . Dlatego mały gaz , pokrywka i zagladanie doń , ewentualne podlkewanie woda byłoby wskazane:))) Gdy zmiekna wrzuć pęczek posiekanego szczypioru , doprowad ź do wrzenia i ... smacznego :)) Mozesz dodać łyzkę gęstej smietany :) która złagodzi ostry smak jaki nada potrawie szczypior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×