Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aina2

ciążą-mocz-leukocyty

Polecane posty

Gość aina2

Witam.jestem w 15 tygodniu ciąży. Właśnie odebrałam wyniki badania moczu. Troszkę się przejełam bo w moczu pojawiły się lękocyty od 10-2o. Co to oznacza. Pomóżcie. Drugim moim zmartwieniem jest pozim leukocytów w badaniu krwi mam ich 10,42 tys\ul. Jest to moja pierwsza ciążą i się denerwujw tymi wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku leukocyty w moczu (miałam 20-25) oznaczały infekcję dróg moczowych na co dostałam globulki i po 2 tyg wszystko wróciło do normy (byłam wtedy na początku 9 miesiąca ciąży). Natomiast z tego co się orientuję leukocyty we krwi najczęściej oznaczają stan zapalny występujący w organiźmie. Idź do lekarza z wynikami ... na pewno dokładniej Ci to wyjaśni i coś poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kiara22-----> Leukocyty zawsze wystepują we krwi, to tak na marginesie, bo są to ni mniej ni wiecej tylko białe krwinki do autorki topiku-------> u normalnych ludzi norma jest od 4000 do 10000, ale u kobiet w ciązy sa troche inne normy, mój lekarz mówi ze nawet do 20000, choć wyczytałam w internecie ze do 16000, takze autorko topiku masz troszkę powyzej 10 tys. wiec jest wszystko OK, natomiast podwyzszone wydalanie krwinek białych w moczu moze rzeczywiscie swiadczyc o stanie zapalnym układu moczowego lub nerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yola ma rację :) a poziom tych leukocytów w krwi, jak na ciąże i tak masz niski, ja w okolicach 15tc miałam podobnie do twoich, potem wzrosło do 12 (co mnie niezle wystraszyło) a potem znów spadło do 10, i tak w kółko, teraz jestem w 8 mies. i miałam na ost. badaniu 13.000, trochę mną to wstrząsneło, ale też własnie słyszałam z jednego źródła o normie do 20.000 a z drugiego do 15.000 (lek. powiedziała że wyniki są dobre) więc nie masz się czym martwić, coś sie musiało zmienić w wynikach krwi w końcu nosisz w sobie małego człowieka :) też miałam leukocyty ost. w moczu, nawet chyba tyle co ty, świadczą o zapaleniu pęcherza/nerek itd. i dostaniesz na to odp. leki, ja biorę Furaginum i dawali mi ampicilinę, ale musiałam odstawić bo jestem uczulona, a no i globulki dopochw. -> Nystatyna - ost. była na tapecie. dziś odbieram koljny wynik z moczu, mam nadzieje że już ich tam nie będzie, choć i tak najlepszy jest posiew moczu, tam wyjdzie najprawdziwsza prawda (też czekam na wynik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yola13 ... oczywiście chodziło mi o podwyższony poziom leukocytów we krwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×