Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniusiaaaaaa

czy mozna sie tak zwolnic wejdzcie i pomozcie dzieki

Polecane posty

Gość moniusiaaaaaa

ucze sie jeszcze ale za miesiac koncze szkole i szukam juz czegos mam pyt podam na przykladzie a wiec powiedzmy ze zostaje zatrudniona w miescie A a za m,iesiac dostaje lepsza prace z lepszym dojazdem w miescie B czy moge sie zwolnic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rsrsrsrsrrs
mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
dzieki :) a na jakich warunbkach i jakie podaje sie wtedy przyczyny tzn wiesz o co mi chodzi jak to zwolnienie ma wygladac nie orientuje sie za bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
czy np ten miesiac dwa pracy sie licza?? czy mozna ot tak zerwac umowe przepraszam ale sie nie znam i szukam pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
?? pliis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryckaaa
hmmm tez bym chciala wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
haaalooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
naprawde nikt nie moze mi pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaliffikacja
chyba musisz poczytac kodeks ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
bardzo prosze pomozcie miiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniusiii
no moniusia niby tak, ale jak będziesz miała wrednego pracodawcę tak jak mój mąż to dostaniesz dyscyplinarkę za taki numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeeee
a jaka umowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy jaką umowę podpiszesz i jaki będzie okres wypowiedzenia. Przy zleceniu to można nawet z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
aa rozumiem a jak umowa na czas nieokreslony a okreslony jak to jest?? juz wiem ze umowa zlecenie moge :) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniusiii
co jaka umowa? Na czas określony... Chciał z dnia na dzień i się nie zgodzili bałwany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniusiii
na czas określony - to okres wypowiedzenia przeważnie 2 tygodnie, a jak chcesz od razu to zależy od dobrej woli pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeeeee
pracodawca bynajmniej nie musi się godzić na porozumienie stron, ale powinien uzasadnic, jesli sie nie zgadza. coz, niestety wredoty sie nie da ominac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
aha czyli na czas okreslony i umowe zlercenie moge tak?? dzikeuje Wam kochani jestescie a na czas nieokreslony ?? i juz was nie mecze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli podpiszesz umowę na czas określony lub nie zawsze masz jasno okreslone ile wynosi okres wypowiedzenia...przykładowo: ja na umowie na czas nieokreslony miałam okres miesięczny, teraz podpisałam umowę na rok z nowym pracodawcą i okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kariiinkaaa
poczekajcie okrtes wypowiedzenia wynosi np miesiac a co po tym miesiacu jak bede sie chciala zwolnic bo ja tez nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym
możesz powiedzieć nowemu pracodawcy na rozmowie że teraz pracujesz tu i tu i masz taki okres wypowiedzenia, powinien to zrozumieć, i poczekać aż to załatwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
bardzo wam dziekuje za pomoc jesli nie dam do tego czasu wypowiedzenia to musze np ten caly rok przepracowac tak?? jesli np mam na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniusiii
eeeee - wiesz co to nie zawsze tak mój mąż miał wrednego pracodawcę - napisał mu, że jak chce to niech się zwalnia, ale za 2 tygodnie po upływie wypowiedzenia. A kto będzie czekał na niego przez 2 tygodnie?!!!!! Dziady p... No i chyba będzie dyscyplinarka, bo mąż i tak nie wrócił na te 2 tygodnie. Acha - uzasadnienia nie podali! (Mogli nie podać uzasadnienia, czemu nie na porozumienie stron?! Wie ktoś?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym
okres wypowiedzenia wynosi miesiąc, to znaczy że od momentu kiedy złożysz u swojego pracodawcy wypowiedzenie, do momentu jak faktycznie kończysz pracę musi minąć miesiąc. Chodzi o to, żeby ludzie się nie zwalniali z dnia na dzień, żeby pracodawca miał czas znaleźć nowego pracownika albo zastępstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniusiii
nie no moniusia - możesz się zwolnić nawet bez zgody pracodawcy ale z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Czyli mówisz mu np. 2 tygodznie wcześniej, że odchodzisz za dwa tygodnie i gra. Tylko musisz wcześniej zgłosić to - pisemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kariiinkaaa
ludzie sa wredni;/;/;/ pracodawcy szczegolnie :( hmm ale ja dalej czegos nie rozumiem jestem w podobnej syt co autorka np mam okres wypowiedzenia 1 miesiac to ten 1 miesiac musze przepracowac i potem moge odejsc czy w ciagu tego miesiaca moge sie zwolnic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniusiii
okres wypowiedzenia jest określony na umowie o pracę, a jak nie to wg kodeksu pracy - w zależności od stażu pracy i okresu zatrudnienia w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
aaa teraz rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniusiii
karinka - możesz spróbować napisać podanie o zwolnienie na porozumienie stron, ale zgodzić się nie muszą i wtedy składasz podanie za wypowiedzeniem i musisz odpracować ten miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniusiaaaaaa
dziekuje Wam bardzo :) naprawde bo moze sie tak um mnie zdarzyc i bym nie wiedziala jak sprawe rozwiazac dzikuje caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×