Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malenka missy

Pomożci mi - pracodawca wymaga założenia własnej działalności gospod. - powinam?

Polecane posty

Gość malenka missy

Poprosiłam o umowe zlecenie ale dał mi na tylko ... 2 tygodnie :( Boję sie zakładać działalność przecież to są koszty o i po co mi to - tylko dla pracodawcy zeby każdy za siebie płacił i pilnował swoich spraw?! czy ktoś może mi coś poradzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym miałabs sie zajmować jak założysz działalność? Pracodawca podał jakies konkretne warunki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie opłaca się w to bawić, musisz sama pilnować płatności składek, podatku....ja się kiedyś dałam wrobić i juz chyba sie nie skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka missy
miałabym zajmować sie tym co dotychczas - pracą biurową i wszystkim wogóle. Ale oni mają sieć tj. w kilku miastach no i w ten sposub niby wychodzą mniejsze koszty bo każdy sam za siebie płaci a tak musieliby w każdym mieście mieć ludzi do rozliczania itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rób tego
znajdź normalnego szefa, który nie oszczędza na zatrudnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystko
zalezy od tego ile dostaniesz. Można zlecić dokumentacje dobrej księgowej i masz z głowy papiery. To nie muszą być duże koszty ale przy kiepskich zarobkach to niech sobie to szef sam robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bańkamydlana
Pracodawcy robią tak żeby zmniejszyć swoje kosztu zatrudnienia, ale konsekwencje ponosisz całkowicie Ty. Nawet jeśli pracodawca 'odda' Ci za wszystkie comiesięczne składki ty jako samozatrudniona nie masz już praw takich jakie przysługują normalnym pracownikom. Pomyśl też o tym, że jeśli za jakiś czas będzie naprawde chciała otworzyć działalność to nie będziesz miałą zniżek (np. na mniejszy zus). Takie zagrania pracodawców są coraz częstrze, ale tylko oni na tym zyskują. Nawet osttnio orzeczono, że jest to nielegalne w niektórych wypadkach. Ja bym się nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka missy
Dzieki kochani! BANKO MYDLANA - otworzyłaś mi oczy! Racja w końcu marzę o własnej dzialalności i moze kiedyś sie uda. A tu tylko stracę.. Ehh tak siecieszyłam, że w końcu znalazlam pracę ...i znowu szukanie :( Trafiam z "papucia na lać" juz nie wierzę w normalna uczciwą, stałą pracę! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fersddfgsdg
jezeli dochdy beda min 5 - 6 tys netto + VAT. to sie oplaca. na umowe o prace 5000 brutto dostajesz na reke 3300 a przy działalnosci gospodarczej za 5 tys netto, min 3700zł Ty na tym lepiej wychodzisz i pracodawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bańkamydlana
fersddfgsdg tylko pamiętaj, że jak sie ma miesięcznie czysty dochód powyżesz pewnej kwoty to płaci się podatek, niezależnie od vat-u, a ciągle masz tak latanie za fakturami i itp. Poza tym jeśli autorka topiku, tak jak napisała, chce otworzyć kiedyś własny biznes to utraci prawo do mnieszego zus-u, do dofinansowania z UP itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×