Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usiu

Jak robicie mloda kapustke ?

Polecane posty

Gość usiu

Chodzi mi o mloda kapuste na cieplo.Czym doprawiacie i w ogole,zeby byla taka mnimniusna.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hoes
Moja mama ją dusi, chyba z dodatkiem masełka... Do tego jabłko i pomidor i dużo ziół... Pyszota. Ale dokładnego przepisu nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkiego najpepszego
dusze na skrzydełkach i masełku, dodaje starkowaną marchewkę, świeży koperek, pietruszkę, szczypiorek , a na koniec doprawiam słodką śmietanką:) ale mi smaczka narobiłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta , starta marchew, jedna -dwie chudziutkie kiełbaski, koper, seler< nać młody> posiekany liśc lubczyku< magi> sól , pieprz , troche masła. Przykrywam, gar pokrywką i dusz e :)) krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię tak
kapustke szatkuje,ale nie b.drobno (bo bedzie miazga) zalewam woda tak zeby byla przykryta sztkuje marchew na grubych oczkach tarki,kroje cebulke i dusze nie za dlugo.a potem na patelence przesmazam sloninke (zadnego mieska itp..) i zalewam kapustke, dodaje 1-2 luzeczki cukru i na koniec 1 lyche octu jest pyszniutka,a i po wylaczenu z gazu dodaje b.duzo kopru siekanego-jest to tzw.kapustka na krotko Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usiu
a wody nie dodaje sie ? Chce zrobic jutro na obiad do filetow z piczarkami i zoltym serem ...mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszatkowana kapuste wrzycam do garnka z niewielka iloscia masla. dusze az bedzie miekka. doprawiam sola, pieprzem i koperkiem. dla mniamniusniosci mozna nawet dodac na koncu jeszcze troche maselka ;) na BON APETIT jest swietny przepis na kapustke, wlasnie na nim sie wzoruje :) (w przepisach autorki, tych ze zdjeciami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie dolewam wody, tylko dusze pod przykryciem, kapusta ma w sobie dosc wody. z dodana woda jest rozmyty smak, potem trzeba wode odlewac (czyli wyrzucamy smak i witaminy), albo co gorsze zageszczac maka. na malym ogniu oczywisci i garnek musi miec grubsze dno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usiu
to bylo pytanie do maxmary 37. Dzieki wam wszystkim,cos bede kombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do usiu
prosisz o przepis a nie czytasz dokladnie wszystkich odpowiedzi,oj nieladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wjedzmaa
kapuste kroje, dodaje do niej 4 marchewki utarte na duzych okach, pokrojony caly peczek, cebulki, caly peczek koperku i lyzke vegety. To wszytko wyciskam reką, ugniatam , aby puscilo sok. Zalewam wrzatkiem i gotuje z lyzka masla (lub na kosci) az bedzie takie jak ma byc;)) Nie zaprawiam niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiu :)) mloda kzapusta ma sama w sobie wodę , jeśli przykryjesz ja pokrywką kapustka zacznie parować , para sie skraplać i mamy wodę :)) Ale nie popełnisz grzechu jeśli dodasz ja wiem . mniej niż pół szklanki wody :) Masz wtedy pewnośc , iz listki nie przywrą do garnka :)) życze smacznego :)) mój bigosik juz zjedzony. Był pyszny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię bez masła, normalnie wrzucam posztakowana do gara, jak się już udusi tak, z ewoda trochę wyparuje, a kapusta będzie lekko twardawa, ale do zjedzenia, to wlewam do szklanki trochę wody z tej kapusty, dodaję ok. 2 łyżki mąki, rozprowadzam w tej kapuście, potem wrzucam dużo kopru, doprawiam, chwilę jeszcze dusze i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×