Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gotuję jajka

Jak długo gotować jajko na miękko -

Polecane posty

Gość Gotuję jajka

Naprawde nie wiem, bo jestem mloda mamusia i wczesniej wszystko za mnie robili rodzice... A teraz gotuję jajeczka dla mojego synka i chciałabym miękkie. Mogłybyście podać mi czasy? 1. jajko na miękko 2. jajko na średnio. 3. jajko na twardo, ale nie za twarde :-) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotuję jajka
Piszcie, kochane, bo już mi woda się gotuje. Czekam ze stoperem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotuję jajka
Aha, no i czy się wkłada od razu do wrzącej, czy do zimnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotuję jajka
1 min wystarczy? To dlatego zawsze wychodziły mi twarde :-) Dzięki znajoma!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka minuta
to chyba jaja namieko 3,5-4, srednio 4,5, twardo od 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myśle ze góra rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuje na miekko min 4 minuty w zaleznosci od wielkosci jajek, bo w przeciwnym wypadku bialko jest surowe :P najlepiej do wrzacej wody wloz 5 jajek i wyjmuj kolejno po 3, 4,5, 6 minutach to zobaczysz jaka maja konsystencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, no po 1 minucie, to one będą na miękko, ale jednocześnie jeszcze na surowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotuję jajka
liczycie od chwili wrzenia czy wlozenia do zimnej wody? wydawaloby sie ze takie proste pytanie, a o precyzyjna odpowiedz nielatwo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkładam jajka do zimnej wody, stawiam na ogniu. Od moementu jak woda zaczyna wrzeć (lecą takie bąbelki, jakby kto nie był pewny) odliczam 2,5 - 3 minuty (w zalażności od wielkości jajka. Tak robię na miękko. Na twardo - odliczam ok. 5 minut. Więcej nie, bo będą ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotuję jajka
hola hola dzieki!!! Zapamietam! Tym razem wyszly znowu twarde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy co oznacza dla ciebie jajko na miekko, czy chcesz miec białko całe ścięte a miękkie żółtko czy chcesz miec jeszcze surowe białko z miekkim żółtkiem, jezeli jednak to pierwsze cię interesuje to przygotuj sobie wodę w garnku, doprowadź do wrzenia i dopiero wtedy wkładasz jajka, jeżeli sa to jajka wyciagniete prosto z lodówki(czyli zimne) to gotujesz je przez 5 minut, a jak chcesz miec jajko na twardo to przynajmniej gotuj przez 10 minut, jeżeli nie chcesz zeby jajka pękły ci podczas gotowania to musisz szpilką przebić skorupkę z tej szerszej strony i wbić na ok. 3mm, miłego gotowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wystarczy minuta, wyjdą surowe! :) na miękko ok 2,5 min- 3 min na twardo jakieś 4-5min :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minuta od wrzenia u mnie to sie sprawdza!!! Ale wiecie co - o jajka to ja nie bede sie klocic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka minuta
a moze pzrepiórcze albo gołębie?? nie chce mi sie wiezyc ja po 2, 3 min mam płynne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michael uk
Witam pabie ja sie wypowiem z punktu widzenia faceta jak wiecie my robimy zeczy inaczej ;) ja zawsze gotuje najpierw wode jajka przed wzuceniem do wody obmyje w goracej wodzie zeby ruznica temperator nie zbila jaja ok wiec jak sie woda gotuje wkladam na lyzce jajko delikatnie do wody I stoper ustawiam na ... 5 mminzultko bardziej lejace 5.5 zultko miekkie 6 minu zultko miekkawe troche twardawe ale wogole nie lejace sie ogolnie jak robie sniadanie sobie I synowi to jak wyjme jajka to jie wkladam ich do zimnej wody odkladam na bok a do tego zamego garnka wzucam z 12 malych paruwek 7 dla mnie 5 dla synka ;) I 3/4 glowki brokuly w kawalkach oczywiscie I to nastawiam na 6 minut tez parowki zeby latwiej sie obieraly a nie ze pul parowki zchodzi ze skurka kazna pojedyncza parowke jak obiram to pod kranem zimnej wody nieduzo zeby niebyla zimna ale zawsze pomaga 100% w taki sposub w 15 minut mam dobre sniadanko z wi3lka iloscia bialka I zelaza dla mnie I mojego 8 letniego syna on to uwielbia I ja powodzenia panie buzki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Janek z Grzegórzek
Czy na końcu, z tej wody po jajkach i parówkach robicie herbatę, czy zostawiacie do kąpieli ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michael uk
Uzywamy do plukania zebow ;) Hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jajo na twardo tak z godzinkę a na miękko to nie trzeba gotować wgl, ew. Wsadz sobie w d**e!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy michael uk jest moze z poznania bo tam z jednej torebki herbaty robia 10 herbat hihi zarazki z jajek przenoszone w parowki brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podsyłam artykuł z dokładnym opisem http://endecor.pl/a/opim,gotowanie-jajek-jak-to-robic-wlasciwie Jajka nigdy nie wychodziły tak idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dziwo nie ma tutaj jednej odpowiedzi 😉 Bo wszystko zależy od tego jakiej wielkości jest jajko. Inne czasy gotowania są dla jajka o wielkości S, inne czasy gotowania są dla jajka o wielkości M. Inne czasy gotowania są dla jajek o wielkości L. 

Wszystko opisane jest na tej stronie:

https://kulinarneprzeboje.pl/ile-gotowac-jajko-na-miekko/

Mi ułatwiło gotowanie kupienie sobie minutnika. Bez minutnika miałam sporo problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×