Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mjuuyyt

potrzebuje przepis na danie z kiszonej kapusty kielbasy i ziemnialow

Polecane posty

Gość mjuuyyt

prosze o sprawdzony przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapuśniak
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjuuyyt
tak ale to ma byc drugie danie... nie bigos tylko cos innego... musze cos takiego zrobic dzis w pracy prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszoną kapustę przepłukujesz (jeśli jest mocno kwaśna), przesmażasz na oleju i doprawiasz pieprzem ,papryką , solą (do smaku), ziemniaki obierasz i kroisz w talarki przyprawiasz solą pieprzem, papryką, majerankiem, tymiankiem-kto co lubi i skrapiasz oliwą , kiełbasę przemsażasz... w naczyniu do zapiekania/brytfance(wysmarowanym tłuszczem) układasz warstwami kapustę, ziemniaki, kiełkasę.... zapiekasz do momentu aż ziemniaki będą miekkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziemniaki w munjdurkach
kiełbasa smażona (lub "skwarki" z tejże) i surówka z kapusty. Prosto i smacznie. Ewentualnie parzybrodę, ale przepisu poszukaj w sieci, wpisz w gugle najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkova
o, a ja bym z ziemniakow zrobila kopytka, polala je skwarkami z kielbasy z dodatkiem masla i zeszklonej cebulki, a kapusta kiszona w ramach surowki. pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjuuyyt
dzieki... sklaniam sie do pomyslu ulotnej chwili.. a gdybym zrobila tak jak mowisz ale nie zapiekala dania tylko dusila kielbase z kapusta i podala z tluczonymi ziemniakami.... mialoby to ses?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjuuyyt
dzieki :) a moze wiesz ile czasu dusi sie kiszona kapusta... dusilabym ja w garnuszku na wolnym ogniu z lekko przysmazona kielbasa i przyprawami czy to jest kwestia minut czy godzin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie będziesz tego \"dusiła\" z surowymi ziemniakami, to myślę, że zajmie Ci to jakieś 30 minut-musisz po prostu sprawdzać czy kapustka jest już miękka:) acha...możesz też dorzucić cebulkę pokrojona w piórka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjuuyyt
dzieki tak zrobie :) myslalam jeszcze o odrobinie koncentratu pomidorowego pod koniec duszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjuuyyt
hehe hym no tak a to nie mial byc bigos.. ale kielbaska bedzie w jednym kawalku nie tak jak w bigosie... i nie bedzie swiezej kapusty ani innego mieska... zobaczymy mam nadzieje e wyjdzie dobre.. ja takiego polaczenia z ziemniakami nigdy nie jadlam... myslisz ze do tego nie trzeba zadnej sorowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że do tego zestawu surówka jest zbędna...ale oczywiście mogę się mylić... a może zamiast ziemniaczków połącz kapustkę z jakimś grubszym makaronem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjuuyyt
ciekawe... ale wiesz mi chodzi o takie polaczenie ,bo nie gotuje dla siebie... dziadek u ktorego pracuje chce na obiad takie polaczenie.. no i nie mialam pojecia co mam zrbic bo sama tak nie jadlam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś,dawno temu robiłam kiszoną z makaronem.Dusi się kapustę z przyprawami,zawija w plastry boczku,obsmaża.Takie roladki układa się na makaronie.Cholerka,muszę zrobić znowu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjuuyyt
:( :( wg. mnie bylo dobre, ale dziadek wybrzydza :( dowiem sie dopiero jutro czy smakowalo jestem zalamana zawsze ludzie chwalili jak cos upichcilam... :/ wczoraj zrobilam rosol a na drugie kasze gryczana z sosem koperkowym, do tego mielone kotleciki z pieczarkami i mizerie ze szczypiorkiem... zjadl tylko troche rosolu.... ja nie wiem co mam mu gotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
moze dziadek jest przyzwyczajony do ekskluzywnego jedzenia, a nie takich nudziarstw, jak dla dzieci w przedszkolu ;) chociaz z ta kapusta i kielbasa to tez nie za ekslkuzywnie :D powodzenia - nie zapominaj o przyprawach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×