Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dzidziuch

prosze o przepis na sprawdzony tort truskawkowy

Polecane posty

Jutro moju narzeczony ma urodziny, takie wazniejsze, bowiem okragle. Od paru dni obiecuje sobie wykonac dla niego tort turskawkowy. Mam przespi na dobry biszkopt, wiem, ze musi byc galarteka, torche zelatyny, bita smietana, oczywiscie truskawki, ale co jeszcze??? moze ktos mi pomoze zespolic te skladniki w przepyszny torcik? Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie biszkopt albo gruby i przekrawam na pół, albo dwa cieniutke, czasem nawet trzy. Pomiędzy daje krem śmietankowy np gellwe w to wsadzam truskawki układam nastepna wartstwe i znów. Dlatego daję krem bo bita śmietana jednak jest nietrwała. Na wierzch daję czasem galaretke, i9 truskawki. To tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz próbować, ale zdecydowanie lepszy krem a np bita śmietana, do posmarownia po bokach. Chociaż moja babccia robi z bitą śmietaną. Co tam najwyżej popłynie ale smak będzie pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki! Po prostu nie mieszkam w Polsce a tutaj nie ma takich kremow :( Dlatego wole uzyc bitej smietany, bowiem przynajmniej wiem co wloze, mam zaufanie, a kremow tu nie znam :) Dzieki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co po prostu trzymaj w lodówce, a z żelatyną można spróbować. Niby smaku nie powinna dać, Ale nie dawaj za dużo, żeby się glut nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak z bita śmietaną to zrób na krótko przed podaniem, ja kiedyś zrobiłam piękny torcik dla brata, i ozdobiłam kleksami z bitej śmietany właśnie. Wstawiłam do lodówki, wieczorem wyciągam a tam cała śmietana spłynęła...Wyglądał, za przeproszeniem, jakby ktoś na niego zwymiotował, bo razem ze śmietaną spłynęły ozdoby, orzechy, cukiereczki i takie kropelki z czekolady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W świecie Kobiety jest taki przepis: Torcik bez pieczenia: składniki: po 12 dag masła i herbatników, 40 dag twarożku kremowego, 30 dag śmietanki kremówki, 4 łyżeczki żelatyny, 13 dag cukru, 1 kg truskawek wykonanie: herbatniki zmiksuj. Wymieszaj z masłem. Zmiksuj 20 dag truskawek i utrzyj z cukrem i twarożkiem. Żelatyne zalej odrobiną zimnej wody a po 10 min. rozpuść podgrzewając. Wymieszaj z masą serową, dodaj ubitą NA sztywno śmietanką. Wylej na herbatnikowy spód. Ochładzaj 4 godziny. Połowę pozostałych truskawek zmiksuj, przetrzyj przez sito, dodaj do tego posiekaną resztę truskawek, i przed podaniem polej tym tort. wygląda bardzo apetycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do bitej śmietany dodaję zagęstnik (śmietanFix) i serek mascarpone, nic nie pływa, krem jest gęsty i delikatny, dzielę krem na pół, do jednej części dodaję zmiksowane truskawki lub inne owoce (można dodać trochę galaretki, rozmieszanej w połowie ilości wody niz na opakowaniu, ale dosłownie kilka łyżek potrzeba i to nie zawsze, zależy od śmietany), na wierzch i boki daję biały krem i ozdabiam owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA
Możesz spokojnie dać ubitą śmietanę. Na 1/2 l.dajesz 1/3 szkl. cukru pudru i 1 łyżkę żelatyny do tego owoce i krem gotowy. Jeśli to ma być tort to potem ubij jeszcze trochę śmietany/proporcje dobierz sama/ do posmarowania boków i góry. Na lato polecam inną masę: zrobić galaretkę z1 szkl. wody,jak zacznie się ścinać trzeba ją ubić mikserem w dużym pojemniku,bo bardzo zwiększa objętość / o. 3 razy/. w innym naczyniu rozmieszać duży jogurt naturalny z 1/3 szkl. cukru pudru i rozrobioną 1 łyżeczką żelaryny. Połącz delikatnie obie masy dodaj truskawki i wylej na biszkopt. Poukładaj ładne truskawki i zalej galaretką. Pyszne i mniej kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja podam przepis na cos w stylu sernika na zimno truskawkowego (ale mozna wg uznania inne smaki robic) - bardzo latwy, szybki i pyszny SPÓD (tortownicy): mozna upiec biszkopt, polozyc biszkopty lub nie robic dna MASA: trzeba wczesniej przygotowac galaretki zeby zdarzyly sie zchlodzic (w Twoim przypadku truskawkowe). 1 galaretke zrobic wedlug przepisu oraz 2 rozpuscic w 0,5 litra wody (czyli 2 galaretki na 1 porcje wody) i odstawic wszystko do schlodzeinia do wysokiego naczynia wlac zchlodzone mleko skondensowane nie slodzone (takie w niebieskich puszkach) http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/018/1812.jpg&imgrefurl=http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php%3Fitem_id%3D1812&h=300&w=300&sz=28&hl=pl&start=1&tbnid=c51N-nWU29mTKM:&tbnh=116&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Dmleko%2Bskondensowane%2Bnies%25C5%2582odzone%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DG mikserem na wysokich obrotach ubijac - az zacznie gesnic (trzeba poswiecic kilka minut) dodac galaretke (ta z 2 torebek) ale taka tezejaca i ubijac dalej az bedzie zastygalo i wtedy wylac na spod (jesli bylo dobrze ubite to za chwile powinno zastygnac), do masy mozna tez dorzucic male kawalki owocow GORA: na wirzchu mozna poukladac owoce wg uznania (np truskawki), zalac tezejaca galaretka i odstawic do lodowki (najlepiej przykryc folia zeby zapachy z lodowki nie przeszly w ciasto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kochane! Ufff torcik juz w lodowce, pomieszalam wszystkie Wasze przepisy i jest galaretka, galaretka z jogurtem, bita smietana z zelatyna, no i oczywiscie truskaweczki :) Wyglada ok i nie splynal...uffff Dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... Robilam test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu : http://tnij.org/testosobowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LEHANNAA
Tort na mikołaja zrobiony z masą truskawkową- pyszną chyba skoro wszyscy chcą przepis , na razie zdjęcie a przepis już wkrótce więc zapraszam na mojego bloga o gotowaniu: http://taniegotowanielehannyy.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×