Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość becia166

Zasiłki dla bezrobotnych w UK

Polecane posty

Gość becia166

Witam wszystkich.MOże ktoś z Was orientuje sie w sprawach zasiłku dla bezrobotnych w Uk.Moj mąż wyjechał do UK i tam pracuje ja jestem jeszcze w Polsce i zamierzam w sierpniu dojechać do męża.Tu w Polsce pobieram zasiłek dla bezrobotnych.Jak wyjade do UK to jest możliwość pobierania tam zasiłku dla bezrobotnych chodzi mi o to czy moglabym go dalej pobierac ale w UK .Za wszelkie informacje z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale mnie ubawilas
czy Ty masz wszystko dobrze w glowie poukladane ?? chcesz przyjechac do obcego kraju dla ktorego nic nie zrobilas i jeszcze od samego poczatku zamierzasz ciagnac kase z niego ? Ale cale szczescie prawo i tak na to nie zezwala - trzeba popracowac przynajmniej rok u jednego i tego samego pracodawcy bez przerwy i byc zarejestrowanym w Home Office. Ale jak masz juz jakies mysli jak tu wyludzic kase od panstwa to lepiej zostac sobie w tej Polsce i tam siedz na garnuszku - tu nie potrzeba darmozjadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xml
becia166 do takich miernot jak ty to sie powinno strzelac i to bez uprzedzenia, pewnie jednego zdania nie potrafisz sklecic po angielsku a chciala byz dostac zasilek dla bezrobotnych tak na dziendobry, tak sie zachowuje wlasnie POLACZKOWO Siedz glupia pindo lepiej w polsce bo takie miernoty jak ty, to tylko pozadnym polakom w UK wyrabiaja zla reputacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz w UK zaczyna sie nagonka
ze brak mieszkan dla Brytyjczykow bo imigranci dostaja itd, doigracie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna w ogole tak pomyslec
zeby wyjezdzajac do obcego kraju od razu zastanawiac jak dostac zasiles dla bezrobotnych. Przeciez to nawet w polsce nie dostajesz go od razu tylko musisz przepracowac rok. No to tu niby ma byc inaczej - raj jakis czy co. Do autorki i innych darmozjadow - lepiej sie zastanowcie co chcecie robic zagranica - bo jesli tylko zerowac na benefitach i nic z siebie nie dawac to lepiej zostanczcie sobie w Polandii bo tam miejsce dla kretaczy i nierobow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norm alna
to z was wyszlo polaczkowo, nawet nie potraficie odpowiedziec bez emocj na pytanie lub w ogole nic nie pisac. wystarczylo odpowiedziec: NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez to ciekawi
poniewaz wyjezdzam do męza , a podjąc pracy tam nie będę mogła/z róznych powodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xml
juz o takich pasozytach jak wy mowia w telewizji, angole sa bardzo niezadowoleni z tego ze emigranci przyjezdzaja i stawiaja zadania w postaci mieszkan socjalnych, child benefitow i zasilkow dla bezrobotnych, oj skonczy sie ta sielanka dla was nierobow niedlugo i dzieki bogu, bo tylko pracujecie na wspanialy obraz "polaczka zebraka" , a pozadni pracujacy polacy tylko na tym cierpia. JAK JEDZIESZ DO UK , NIE ZNASZ JEZYKA ALBO CHCESZ ZYC NA BENEFITACH TO LEPIEJ ZOSTAN W KACZOGROSZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mnie tez to ciekawi
no to chyba juz napisalam wczesniej ze trzeba pracowac przynajmniej rok i miec HO zeby sie kwalifikowac na zasilki. a poza tym chca tu wprowadzic takie prawo ze starajac sie o zasilek dla bezrobotnych musisz zdac egzamin z anglika - jak nie znasz wystarczajaco jezyka to nic Ci sie nie bedzie nalezalo bo z jakiej racji ja mam pracowac ciezko a tacy jak ty beda zyc z moich podatkow ??? decydujac sie na przyjazd nawpewno wiesz juz o tym kilka miesiecy wczeniej to zamiast siedziec w polandii na d.. zapisz sie na angielski zebys chociaz potrafila powiedziec podstawowe rzeczy a pozniej wszyscy placza i szukaja a to polskich fryzjerow a to lekarzy ginekologow czy machanikow bo nie potrafia sie dogadac z tubylcami.... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xml
DO "do mnie tez to ciekawi" swiete slowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli nie przepracowalem
ponad roku po rejestracji w HO to nie mam szans na jakikolwiek benefit ( generalnie przepracowalem tu ponad rok ) czy sprawdzaja to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooooooooo
Hm jakis czas temu bylo glosno w Polsce o obcokrajowcach pobierajacych zasilek w Polsce ale w kwocie odpowiadajacej zasilkowi z danego kraju wiec byly to kwoty wysokie, takie bylo prawo i nie wiem czy jeszcze takie jest, czyli jakbys pobierala Polski zasilek w Uk to w przeliczeniu na funty miala bys miesiecznie jakies 70 funtow to malo ale zawsze cos(nie wiem ile jest zasilku). I o to sieroty dziewczynie chodzilo nauczcie sie czytac ze zrozumieniem, owszem angielski angielskim ale polski tez by sie co niektórym przydalo przecwiczyc, TUMANY jedne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ten rodzaj zasilku
jest tylko wyplacany za posrednictwem naszych urzedow pracy, a placa go odpowiednie urzedy w kraju stalego zamieszkania obywatela. juz widze jak poslki urzad chce placic zasilek komus poza Polska - bo jak ma sprawdzic, czy ten ktos faktycznie nie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupoty
nie dostanie nic to jest pewne a poza tym gdyby nawet jakims cudem to ile by jej dali w przeliczeniu na funty ? 50-60 na miesiac ?? to jest smieszne bo za ta kwote to przezyje tydzien heheh wiec nie ma co sie zastanawiac tylko do pracy nieroby a nie rozgladac sie i kombinowac jak tu kase od obcego panstwa wyludzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No nie udaje im się już
kopiąc nózką i waląc pięsciami w drzwi polskich urzedów, z tabunami dzieciaków w wózkach zrobionych przez konkubentów-meneli, nie wyciągnąć w Polandii to teraz przyjeżdżają, darmozjady i dupodajki róznej maści do innego kraju, a potem płaczą, nie mam się za co utrzymać, pomózcie coś:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia166
chcialam was poinformowac ze nie jestem zadnym nierobem pracuje w polsce juz 13 lat i nie zebram po zadnych opiekach społecznych a zasilek mam pierwszy raz w zyciu ktory mi sie nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewula
Jacy Wy wszyscy jestescie pracowici i obeznani z prawem angielskim i jacy napastliwi na radaczke,ktora tylko pyta.Mniej emocji by sie przydalo,a wy zachowujecie sie jakbyscie poczuli sie zagrozeni,ze przez takich "zlych polakow naciagaczy" wydala Was z kraju.Nie bojcie sie,jesli pracujecie solidnie o benefity nie prosicie,bo nie mozecie to Wielka Wam Chwala.Ale nie kazdy jest w tak szczesliwej sytuacji jak Wy.Nie ktorzy ludzie mieli trudnosci w utrzymaniu rodzin w Polsce,zdobyli sie na odwage by zaczynac wszystko od nowa w nowym kraju i w nowej rzeczywistosci.Wy chyba tez przyjechaliscie by zyc godniej.Dobrze,ze chca wiedziec co ich czeka po przyjezdzie tutaj.Co im sie nalezy,a czego otrzymac nie moga.A wy zamiast doradzic,obrzucacie dziewczyne krytyka,przy czym siebie wystawiacie na chwale.Ot pokazaliscie jakimi jestescie polakami,w lyzce wody byscie utopili rodaka,bo pyta o prawo angielskie.Poza tym to pytanie nie jest takie glupie.Jak wszyscy wiedza Polska nalezy do krajow Uni Europejskiej i przepisy juz w wiekszosci zostaly ujednolicone dla krajow czlonkowskich rowniez w dziedzinie pracy.Polska tutaj nalezy do krajow osemki,i mamy pewne zaostrzenia.I dlatego dobrze jest wiedziec na czym sie stoi zanim przekroczy sie granice z zamiarem pozostania.Takze nikt nie jest tu darmozjadem gramy w tej samej lidze-wszyscy.Takze skupcie sie na doradzaniu a nie na krtyce i robienia z siebie dobrego obywatela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xml
wedlug mnie to bezczelnosc przyjechac do obcego klaju i na dziendobry wypytywac sie o benefity i zasilki dla bezrobotnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale po to sie wyjezdza
z kaczogrodu i ucieka do obcego kraju zeby bylo w nim lepiej a to oznacza ze trzeba uczciwie w nim pracowac a nie kombinowac jak tu zasilek dostac bo jeszcze troche a wszystko nam pozabieraja i pozmieniaja prawo. Juz i tak o wiele ciezej dotac mieszkanie od miasta czy ze spoldzielni niz to bylo 2 lata temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niestety stracilam prace w Islandii,pobieralam bezrobotne i wyjechalam do UK i tu mi te bezrobotne przeniesiono.na 3 miesiace,potem moge albo wrocic do Islandii i pobierac dalej albo tutaj zostac ale nie dostane juz nic. oczywiscie pracy jest tyle,ze zaczne pracowac juz niedlugo. ale nie gadajcie glupot,ze tak nie mozna,bo bezrobotni tez moga wyjechac szukac pracy i oczywiscie na czas poszukiwania maja prawo przenosic swiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka39
Pytanie wcale nie jest glupie,a dlaczego to juz tlumacze : pobierajac zasilek dla bezrobotnych w Anglii i wracajac do Polski,mamy jeszcze prawo pobierac go w Polsce przez trzy miesiace w kwocie o wiele wyzszej niz normalnie wyplacany. http://www.tvp.info/informacje/biznes/bezrobotny-polak-z-unijnym-zasilkiem wiec musi to dzialac w obie strony :) ale tego to musisz dowiedziec sie u zrodla czyli podejsc do urzedu pracy lub poszperac w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka na emigracji
a mnie wku..... takie gadanie,że nic nam się nienależy,że nie mamy prawa do dodatków,benefitów,mieszkan itd.Mieszkamy tu ,pracujemy(często ciężej niż tubylcy) należymy do UE.A tak w ogóle to sami na to zapracowali.Teraz płacą za to,że nas sprzedali Ruskim po wojnie,że zabili Sikorskiego.To przez nich przez 50lat byliśmy w niewoli.Gdyby nie ich zdrada to dziś byśmy byli potęgą tak jak inne kraje zachodniej Europy i nie musieli byśmy wyjeżdzać za chlebem do innych krajów.Dziś oddają nam to co kiedyś zabrali.Tyle tylko,że my jak zwykle nie potrafimy się zjednoczyć by walczyć o lepsze jutro(nie ważne gdzie czy tu czy w Polsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uska
powiem wam jedno.ja zapierdalalm w anglii 5 lat i jak przyszlo co do czego to nawet zasilku dla bezrobotnych nie dostalam -dlaczego?juz wam tlumacze-bo bylismy,jestesmy i bedziemy nie u siebie.i niewazne jak pracujemy i ile pracujemy jestesmy w nie swoim kraju i tyle.sadzcie sobie i piszcie co chcecie .ja opuszczam anglie i jestem zadowolona ze bede zapierdlalac za marne pieniadze ale bede u siebie.a co wy wybierzecie wasza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tim ti rim tim pffffffffffffff
Boże, jacy Polacy potrafia być zawistni i zazdrosni! Nie wstyd wam? Zal wam dupe sciska ze ktos ma benefity albo mieszkanie socjalne. Mam wielu angielskich przyjaciol i jakos nie slyszlaam zeby narzekali na pracujacych polakow pobierajacych child bbenefit, czy na tych ktory maja socjalne mieszkania. Narzekaja na pakoli-nierobow bo to oni siedza po 15 w jednej chacie i pobieraja wszystkie mozliwe zasilki i okradaja panstwo, narzekaja na angoli nierobow, ktorzyu siedza na zasilkach i nie kwapioa ruszyc pijackiej dupy do roboty. W ogole narzekaja na nierobow a nie na polakow.Niewiem skad macie te informacje ze jest nagonka na polakow...Takie rzeczy wymyslaja tylko polacy, ktorzy chceiliby wyjechac do uk,a im sie nie udalo-do was-zajmijcie sie swoim zyciem. albo nie macie angielskich znajomych i wam sie wydaje ze tak jest, bo jakis angielski zul powiedzial tak pod sklepem. Zanim drugi raz cos takiego napiszecie-zastanowcie sie. Ktos napisal ze nie dostal zasilku- widoczie praca na czarno, a jak nie to przy zmanie pracy nie poinformowlaes/as o tym home officu. Po roku przepracowanym nalezy sie kazdemu zasilek, a jak sie niezasz to nie gadaj! Tyle na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vgjmhm
Po roku przepracowanym nalezy sie kazdemu zasilek, a jak sie niezasz to nie gadaj! gowno prawda!!!! trzeba miec 3 lata odprowadzonoch skladek na JSA. a zeby dostac ten drugi oparty na dochodach trzeba miec 18 miesiecy pracy!!! nie ma powaznych benefitow po 12 miesiacach. chyba ze rodzinne .lub dofinasowanie do domu lub pracy tzw workin tax i child benefit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frufrufrufrufrufrufru
"nie ma powaznych benefitow po 12 miesiacach. chyba ze rodzinne .lub dofinasowanie do domu lub pracy tzw workin tax i child benefit." Hmmmm... to jakie sa te powazne benefity? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek bratek bratekJ
Zgaduje ze wszyscy tutaj sie klocacy jak wiejskie baby ( jedna przez druga) sa dorosli? Zawsze mam polewke z waszej zawisci i zazdrosci... Jak nudne i bezsensowne musi byc wasze zycie ze wylewacie swoje gorzkie zale:) Poprosze o ciag dalszy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***0
kwiatek bratek bratekJ bele de jour - jaki jeszcze wymyslisz nick :P jestes straszna prostaczka,skoro nie potrafisz dyskutowac na poziomie tylko wszedzie sie klocisz :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquariuss
Jest taka możliwość wiążę się jednak z papierologią i to dosyć sporą. Nie słuchaj tych "miernot" co tak Cię oskarżają, skoro jest taka prawna możliwość to wykorzystuj ile się da. Nie rozumiem tu nie których, osoba która ma prawo do zasiłku, nie ma z niej korzystać? Bo co? Pobędzie bezrobotna i znajdzie pracę na spokojnie, a nie jakąś za darmo, albo w tragicznych warunkach. wracając do tematu, to mam gdzieś artykuł w gazecie prawnej, opisane co trzeba zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek bratekJ
belle costam to nie ja, ja przynajmniej mam swoje powody by Was troche powyzywac i nie jestem tak wulgarna;) tak tylko sie pytam czy wy jestescie dorosli? Bo naprawde toczycie tu boje, wyzywacie...no szkoda slow, ja bym zycia tak nie tracila ( i nerwow) czasem przegladam kafe, ale postow tu napisalam raptem kilka...Bo szoda mi zycia na klotnie z ludzmi tak zawistnymi jak wiekszosc z was pozdrowienia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×