Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frajda

tacos

Polecane posty

Mam mąkę kukurydzianą i myślę sobie, że fajnie byłoby zrobić tacos. Słyszałam, że to po prostu mąka, gorąca woda i oliwa. Może któraś z Was robiła i wie? Nie mam pojęcia, jakie proporcje, jaka powinna być konsystencja ciasta... Najwyżej zrobie zwykłe naleśniki, ale marzą mi się chrupiące tacos :) Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoooda :( Przepisy w necie są dziwne, dlatego tu pytam, bo Wy wiecie wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś znalazłam w gazecie taki przepis i teraz z niego tylko korzystam szklanka mąki pszennej szklanka kukurydzianej 1/4 szklanka oliwy lub stopionego masła 1/2 szklanki ciepłej wody szczypta soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:), super :) Jakie wychodzą z niego placki, chrupkie, czy jak naleśniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo chrubkie .Nieraz robie na oko i za każdym razem mam inne.Raz chrubkie raz nalesnikowate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chruPkie kangurku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak dałam byka,zapamietam to :) frajda---- jak chcesz dać więcej mąki to daj jednej i drugiej miej więcej tyle samo.Jak dasz już wode to wymieszaj i nie podsypuj za często mąki bo moga być twarde.To tak jak z pierogami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo cenne wskazówki, kangurku :) Jakiej konsystencji powinno być ciasto? Do rozwałkowania, czy jak na nalesniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do rozwałkowania.Ja to robie sobie takie kulki a potem wałkiem maltretuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż wraca z pracy a ja z wałkiem :):) ucieszy się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chruPkie kangurku
też skorzystam z tego przepisu, mam nadzieję, że będą dobre:)Frajda, daj znać, jak zrobisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Wy jakie najczęsciej robicie nadzienie? może macie coś nowego czego ja nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś będę tworzyć, jutro napiszę co mi wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Cześć , wymyśliłam, zrobiłam, zwyciężyłam. może wymyślanie to za duże słowo, ale napisze jak zrobiłam \"wsad\" do tych placuszków - smakowitych zresztą :) Filet z indyka pokrojony w dość małe kawłeczki podsmażyłam, dodałam do tego pokrojoną w kostkę cebulę i ząbek czosnku. Gdy zmiękło i przyrumieniło się, dodałam trochę wody, koncentratu pomidorowego i przyprawiłam: sól, pieprz, papryka w proszku, oregano i troszkę sosu tabasco. Na koniec czerwoną fasolę z puszki. sos odparowałam tak, żeby było go naprawdę malutko. Na każdy placuszek - łych nadzienia, trochę startego żółtego sera, kilka cząstek pomidora, pokrojona kapusta pekińska (sałaty nie było w sklepie) i dressing - banalny - kwaśna smietana z niewielką ilością majonezu. Rodzina mnie kocha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super juz to sobie
zapisuje gdzies! a czy to moze byc filet z kurczaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super juz to sobie
to sie smazy jak nalesniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, jak naleśniki, smażyłam na suchej teflonowej patelni, bo w cieście i tak jest tłuszcz. ciasto podzieliłam na kulki - wyszło mi ich z tej ilości 14, jak ostygły (woda użyta do ciasta była bardzo ciepła), rozwałkowałam cienko podsypując mąką (nie wiem jak Kangurkowi, ale mi okrągłe placki nie wychodzą, raczej fantazyjne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frajda---- ja w każdym razie próbuje zrobić placki :D i jak przepis może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×