Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie umiem a chciałabym

Duszona Kapusta POMOCY!!!

Polecane posty

Gość nie umiem a chciałabym

Powiedzcie mi prosze jak sie rozbi duszona kapuste? Skroiłam kapuste i co teraz wiem ze do wody jk bedzie wrzala ale czy wczesniej do wody wrzucic jakies mieso albo rosolek? Co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem a chciałabym
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem a chciałabym
szybko bo juz wode wstawilm a mama malo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem a chciałabym
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosołek tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem a chciałabym
kapusta mloda zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz coś jeszcze fajnego....
ja do zielonej dolewam wody, jak sie pogotuje to wodę odlewam zostawiam tylko troszkę aby się nie przypaliła. Podem doprawiam do samku solą i pieprzem. Na koniec dodaję posiekany koperek. Czasami daję zasmażkę z masła i mąki......... ewentualnie jakiś boczek czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem a chciałabym
aga dziekuje ci slicznie 🌻 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaa buehheehehhee
mozna dodać podduszoną cebulkę i koperek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-kapuste gotuje w niewielkiej ilosci wody -na maselku dusze cebulke -odcedzam kapuste dodaje cebulke i dusze -wrzucam lisc laurowy, ziele angielskie, wegeta, papryka czerw, pieprz -na koniec duzo koperku i dodaje pare lyzek smietany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy do duszenia kapusty nie dodaje wody, bo ona sama puszcza wode. w garnku podgrzewam troche tluszczu i pomaly dusze kapuste przyprawiona sola i pieprzem. na koncu dodaje do smaku troche masla, czasem kapuste dusze razem z cebula, jak mloda, to na koncu dodaje koperek :) mozna dodac troche startej marchewki, pieczarki, inne przyprawy (np. curry, papryke) i ew. troche maki, gdyby wytworzylo sie za duzo wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa rozne przepisy, moja mama tez nie gotuje wczesniej w wodzie tylko odrazu dusi na tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze gotowac w wodzie przed duszeniem nie ma sensu, bo potem trzeba odlac ta wode i wraz z nia smak i witaminy :) albo zagescic maksymalnie maka, co tez nie ma sensu, bo ze zdrowej kapustki robi sie niezrdowa potrawa z bezwartosciowej bialej maki. jak sie dusi na niewielkim ogniu (z tym, ze caly czas oczywiscie musi sie gotowac) i pod przykrywka, wody ktora wydzieli kapusta nigdy nie braknie, a tluszczu moze byc tylko symboliczna ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wy naprawdę sobie komplikujecie życie?Cebulkę dusi się w garnku i wrzuca kapuchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez to mialam powiedziec ;) ja wszystko w jednym garnku, w koncu to sie razem i tak tyle czasu tlamsi, ze czy wczescniej osobno podsmazymy czy nie, nie zrobi zadnej roznicy ... takie osobne podsmazanie to ma sens, jak sie nie chce, zeby sie pomieszaly smaki, tylko zeby wszystko bylo takie jakby chrupiace-oddzielne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapucha powinna razem ,bo musi przejść smakiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem a chciałabym
slicznie wam dziekuje 🌻 ugotowalam, tzn udusilam, mysle ze nawet dobra byla:) jeszcze raz dzieki :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×