Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie o cv ...

pytanie o cv ...

Polecane posty

Gość pytanie o cv ...

Witam! Ostatnio ukończyłam 18 lat i chciałam przyjąć się gdzieś do pracy ... Niestety moje CV jest ubogie bo nie mam doświadczenia w żadnej pracy To znaczy mam ale w pracy na czarno (w zeszłym roku zbierałam owoce w sadzie, obecnie dorabiam sobie w mgazynie pewnego hipermarketu przy wykładaniu i liczeniu towaru . Moje pytanie jest takie ... czy w swoim CV powinnam zamieścić to doświadczenie ... czy lepiej się zamknąć i nic nie pisać Wiadomo ... potencjalny pracodwca chciałby poświadczenia tego doświadczenia ... a wątpie żeby mi go wydano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacznijmy od tego
że to nie ty chcesz się przyjąć, tylko chcesz, aby przyjęto ciebie :-) No - chyba, że masz własna firmę, to możesz się sama przyjąć na przykład na stanowisko prezesa... O tych owocach bym nie pisała, natomiast to wykładanie towaru jest niby jakimś doświadczeniem. Tyle, że nie wiem czy akurat przydatnym do tej pracy, której szukasz. Zwykle pisze się o doświadczeniu związanym z profilem poszukiwanej pracy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykonywanie każdej pracy nadaje sie do wpisania do CV, nalezy umiejętnie wydobyć to czego sie tam nauczyłaś, nie musisz od razu pisać zwrotów w stylu \"byłam robolem i harowałam zbierając owoce\" albo \"całymi dniami układałam towar na półki\", ubierz ładnie w słowa swoje obowiązki np. jako osoba segregujaca owoce zdobyłam umiejętność racjonalnego planowania czasu pracy, jako pracownik magazynu byłam odpowiedzialna za zgodność liczby towaru z wykazem faktury..... wpisz w liście motywacyjnym ze jesteś chętna do zdobywania nowych doświadczeń, a praca fizyczna nauczyła Cie szacunku dla pracy innych... masz dopiero 18 lat i każdy normalnie myslący pracodawca zda sobie sprawe z tego że masz prawo nie mieć zawrotnej liczby doswiadczeń zawodowych, a praca taka jaką wykonywałas do tej pory dobrze o Tobie świadczy, ponieważ daje pracodawcy sygnał ze chcesz sie usamodzielnić.. pamiętaj, że w każdej pracy nawet tej banalnej uczysz sie czegoś nowego, musisz tylko pomysleć co to takiego i ładnie ubrac to w słowa, a propo tego, że pracodawca wymaga poświadczenia.. to nieprawda, wymaga poswiadczenia wtedy gdy starasz sie o prace wymagajaca duzego doswiadczenia, dużej opowiedzialności np jako specjalista ds reklamy, księgowa, dziennikarz czy kierowca... natomista jesli napiszesz ze pracowałas przy zbieraniu owoców to wątpie zeby chciał od Ciebie jakiekolwiek poświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×