Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adekkkkkkkkkkkkkkk

Jak ominac wojsko

Polecane posty

Gość Adekkkkkkkkkkkkkkk

Witam serdecznie wszystkich :0 w dzisiejszych czasach nie kazdy ma ochote isc do wojsa i zapierdalac za 100 zł zoldu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I mam pytanko czy ktos ma jakis pomysł jak ominac wojsko? moge tez podac swoje pomysły!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeehe
z tego co slyszalam nalezy nie miec stalego zameldowania aby odmowili przyjecia Cie do woja :) czy to dziala - niewiem ale czytalam ze podobno takich "bezdomnych" za chiny w woju nie chca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mir33a3
W tamtych czasach też nikt nie chciał iść do wojska. Służba zastępcza, nabór do Policji, to są te drogi co mogą cię uchronić przed armią ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adekkkkkkkkkkkkkk
Jedyny pomysł jak znam skuteczny na 100% ze cie nie wezma do wojska to inna wiara :D np: Jechowy!!! ale zanim dostał bym od nich zaswiadczenie mineło by z 8-12 miesiecy to za długo!!! i szukam czegos innego?????? Mir33a3 a jak to wyglada z tymi słuzbami zastepszymi? Policja np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mir33a3
Tego to nie wiem, trzeba by było spytać kompetentnych ludzi. Mnie się udało i nie poszedłem na studia. Zrobili amnestię dla pewnego przedziału do końca 1998, który kończył w tamtym czasie studia ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 miesieczne wojsko po studiac
h jest jak obóz kolonijny dla dzieciaków. Zapierdzielasz przez 2 tygodnie (kopanie dołów, bieganie, itp.), a potem jedyny mankament to brak swobody, ale jeśli pójdziesz do swojego miasta, to będziesz sypiał w domu i jeszcze dostawał dodatkowo kasę na kolację. Zet-ka ma przez 9 miesiecy cały czas przesrane. Wtedy uciekaj do Irlandii ;) Kto Ci powiedział, że tylko 100zł? Wymigać się można przez znalezienie dobrej pracy, gdzie pracodawca da za Ciebie "w łapę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrkkkkkkkkkkkkkkkk
Do wojska chciałem isc jak miałem 12 latek a juz mi sie odwidziało nie mam czasu na głupoty! chce ominac wojo ale nie wiem jaki sposob jest najskuteczniejszy! a w łape tez nie chce mi sie dawac bo to za duzy wydatek własnie za prawko musze zapłacic 1200zł mam docd dawania w łape! mysle o jakims szybkim i skutecznym pomysle :) Ma ktos taki? Te pomysły nie tylko mnie sie przydadza! duzo osob nie chce isc do wojska!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrkkkkkkkkkkkkkkkk
propo zołdu to ile 102 zł hyhy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdela
znajomy zaczal sie zadawac ze świadkami jehowy i mu dali zaswiadczenie bo oni nie ida do woja a potem robil swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrkkkkkkkkkkkkkkkk
widac znajomu ma wtyki u prezydenta hyhy u swiadków nie jest tak proste!!!~musisz miec chrzest itd musza widziec ze naprawde jestes swiadkiem!~ swiadkowie to nie sekta ale religia która wyznaje mnostwo ludzi!! a chrzesty itd potrwały by z 8 miesiecy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adekkkkkkkkkkkkkkkk
P.S. jak sie wypowiadasz to czytaj wczesniejsze POSTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mir33a3
Jak to świadkowie jehowy nie są sektą? Mają Chrzest. Jak zapewne wiecie nazwa ta wywodzi się od Jezusa Chrystusa, syna Bożego równego Bogu w Trójcy Świętej. A jehowi nie wierzą w Trójcę Św. Nie wierzą, że Chrystus jest Bogiem. Nie wierzą w odpuszczanie grzechów, a chrzest gładzi grzech pierworodny. Czyli ktoś jest, np. alkoholikiem, ale nie wierzy, że można się upić alkoholem. Sam zaprzecza sobie. Tak jak oni i jeszcze z tego robią wiarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adekkkkkkkkkkkk
Fajnie jak bys nie zbaczał z tematu!!!!!! to nie temat wiaraitd!!! TYLKO JAK OMINAC WOJSKO!!! Moze ktos powiedział by cos z sensem????? Bo jak narazie to nikt nic nie powiedział ciekawego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 miesieczne wojsko po studi
Zetka rzeczywiście dostaje 170-180zł. Pokiełbaskowało mi się z tą kolacją. Jak jesteś puszczony do domu na cały dzień, to dostajesz 10zł na jedzienie. Za samą kolację nie. W tej 3 miesięcznej szkole podchorążych pierwszy żołd jest ok 200zł, drugi ok 300zł, a trzeci po awansie 400zł, jak juz zdasz egazamin. Co do wymigania, to ciężko jak już się wojo upomni. Lepiej zawczasu szukać znajomości, żeby "papiery za szafkę wpadły". Popytaj o "jedyny żywiciel rodziny" i "rozłąkowe dla żony". Mogłoby ich to odstraszyć, ale teraz chyba już takich rzeczy nie dają. Podobno muszą coś dodatkowo płacić, jeśli pracujesz (choć w WKU zaprzeczyli, ale tak podobno jest - oni ciągle kłamią tam w wojsku!!!!! :( 2 razy nas oszukali i przyjechałam kiedys pod jednostkkę jak głupia, jak mi widzenie obiecali :/ ). Pracodawca zwalnia Cię na 3-miesięczny czas woja i potem ma oboowiazek zatrudnić Cię na niegorszym stanowisku. Wojsko Ci wtedy płaci wypłatę, ale chyba do jhakiejś kwoty. Dowiedz się gdzieś, bo w WKU mogą specjalnie wprowadzic w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricoo23
Chłopaki teraz jest tak: to że jesteście jedynymi żywicielami rodziny to już nie jest powód żeby nie iść do wojska! tak czy inaczej wcielą was do woja bo rodzina dostanie jakąś zapomoge czy coś!! teraz jedynym wyjściem jest Służba żastępcza!! Jehowi mają problem z głowy bo ich nie wezmą ze względu na przekonania religijne....więc wam zostaje jedynie powołać sie na "zasady moralne". Musicie pamiętać że jedyną zasadą moralną zwalniającą was od odbycia służby zastepczej jest "broń" musicie napisać we wniosku o służbe zastępczą że nie weźmiecie broni do ręki!! innej zasady moralnej nie ma!! Jak złożycie taki wniosek do WKU to po miesiącu dostaniecie wezwanie na komisje która wypyta was o właśnie te zasady moralne które nie pozwalają wam iść do woja...jeśli np: na komisji spytają was się czy chciałbyś odrobić wojsko w policji to musicie powiedzieć że NIE bo jak wiadomo policjanci noszą broń...a jeśli powiecie że Tak to już jesteście spaleni!! poszukajcie se w necie jak starać się o służbe zastępczą bo tego jest tam multum!! Jedyne o czym musicie pamiętać to o tym gdy już zdecydujecie się na tę służbe zastępczą musicie napisać wniosek do WKU i zrobić kopie tego wniosku, a to po to żeby was nie wyrolowali!! I to jest tak, że originał dajecie w WKU a na kopii musicie poprosić o pieczątke z datą kiedy oddaliście taki wniosek! zdaża się tak że ktoś napisał wniosek, ale nie zrobił kopi i potem sie okazuje że WKU nic nie wie o żadnym wniosku i koleś ląduje w wojsku bo nie miał kopii wniosku z pieczątką i datą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricoo23
Acha....tu macie linka do wzoru takiego wniosku o słuzbe zastępczą http://antyarmy.za.pl/sluzba_zastepcza_faq_by_sedan.htm tylko nie przepisujcie wszystkiego jak leci tylko musicie to pozmieniać bo ci z komisji na bank już to znają!! Zapomniałem jeszcze dodać że ja też złożyłem wniosek o ta służbe już ponad rok temu i do dziś nigdzie mnie nie przydzielili bo nie ma na to funduszy żeby masowo wysyłać ludzi do słuzby zastępczej...a na samym sląsku gdzie mieszkam jest ponad 6000 osób z okręgu katowickiego przydzielonych do tej służby!! Więc długopisy w rękę i pisać wniosek :) pamiętajcie o kopii!! powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adekkkkkkkkkkkkkk
Super słuzba zastepcza :) dobre rozwiazanie z tym pisemkiem :) Mam jeszcze pytanko ile ona trwa? mam nadzieje ze nie 9 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adekkkkkkkkkkkkkk
fajna sprawa z ta słuzba zastepcza, ale mam jeszcze pytanko ile ona trwa? mam nadzieje ze nie 9 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adekkkkkkkkkkkkkk
fajna sprawa z ta słuzba zastepcza, ale mam jeszcze pytanko ile ona trwa? mam nadzieje ze nie 9 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 miesieczne wojsko po studi
9. Jak długo trwa w chwili obecnej zasadnicza służba wojskowa? Od 1 lipca 2005 r. zasadnicza służba wojskowa w pełnym wymiarze trwa 9 miesięcy. Natomiast czas trwania służby wojskowej absolwentów wyższych uczelni wynosi 3 miesiące. Dla osób, które odbywają służbę w formacji uzbrojonej niewchodzącej w skład Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (oddziały prewencji Policji, Straż Graniczna) służba trwa 12 miesięcy. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. 2004 nr 241 poz. 2416 z późn. zm.) – ustawa znajduje się na stronie www.mon.gov.pl w zakładce Prawo oraz w Biuletynie Informacji Publicznej MON pod adresem www.biuletyn.mon.gov.pl Źródło: http://www.mon.gov.pl/faq.php?lang=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 miesieczne wojsko po studi
A tak nawiasem mówiąc, to na googlach znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricoo23
Służba Zastępczą trwa dwa razy dłużej niż wojsko czyli 18 miesięcy, ale służbe tą odbywa się jak najbliżej miejsca zamieszkania, miesięczne wynagrodzenie wynosi nie jak w wojsku 180zł, ale stawka wynosi najniższą krajową czyli coś koło 540zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja slyszalam...
ze zebu nie isc do wojska to trzeba sie uczyc :) to znaczy isc na studia. no ale to oczywiste raczej. ale slyszalam tez ze wiara kombinuje zeby napisac pismo ze sie jest pacyfista i nie bierze udzialu w wojnach. podobno nie biora tez jak ma sie tatuaz na odkrytej czesci ciala np.na dloniach. a najpewniejsza to wlasnie sluzba zastepcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adiiii42
omijam wojo jak sie da ale tez mi zaczyna brakowac pomysłów. Skonczyłem juz szkole srednia teraz zaczełem uczyc sie dalej w szkole policealnej.mam problemy z astmą chodze do lekarza ale nie wiem czy to cos da skoro juz mam kat A. po 2 to planuje założyć rodzine a nie biegac po poligonie zreszta nie dal bym rady bo mam problem z oddechem. niech ktos odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokiet
jezeli sie ma problemy z kregoslupem czy biora do wojska???? mam rwe kulszowa a to strasznie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ku chwale ojczyzny
odjebac swoje i miec swiety spokuj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia
brać powinni jak leci i żeby nikomu nie udało sie wymigać, niech huje co spierdolili do Anglii czy Irlandii nie myślą że im sie uda wymigać od wojska!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radooo
ja nie mam palca u ręki ale i tak musze iść jeśli macie jakieś pomysły to napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×