Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tego tego

wlasna dzialalnosc gospodarcza-zameldowanie w innym miescie

Polecane posty

czy chcac zalozyc wdzg moge to zrobic i wjaki sposob majac zameldowanie w innym miescie?zam jestem w radomiu a pracowac chce w sosnowcu. czy w sosnowcu moge wszystko zalatwia czy w radomiu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
Oczywiście możesz prowadzić działalność w innym mieście niż jesteś zameldowana. W dokumentach wpisujesz miejsce prowadzenia działalności ew. siedzibę firmy co nie musi pokrywać się z adresem zameldowania. W urzędach miejsca zameldowania załatwiasz sobie: wpis do ewidencji działalności (ewentualnie wpis do KRS -ale to chyba ciebie nie dotyczy, NIP, REGON). W urzędach "miejsca prowadzenia działalności - wszelkie sprawy związane z Urzędem Skarbowym (np rejestracja i deklaracje VAT itp) i ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
Jednak mały błąd: NIP przypisują ci do firmy w Urzędzie Skarbowym miejsca prowadzenia działalności (na podstawie formularza NIP-1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos moze mi powiedziec co krok po kroku mam zrobic teraz? i druga sprawa... jestem anglistka...mam umowe na czas nieokreslony w szkole....ale chce otworzyc dzialalnosc zwiazana oczywiscie z angielskim.czy moge rownoczesnie pracowac na uowe na czas nieokreslony i miec dzialalnosc?? z gory dziekuje za odpowiedzi, te ktore juz padly i nastepne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 28
Wszystko jak wyżej tylko NIP twojej firmy może być taki sam jak twoj, tylko trzeba zglosic na odpowiednim formularzu, a REGON w urzedzie statystycznym; najpierw wpid do ewidencji (urząd miasta lub gminy), potem chyba REGON, NIP, a na koncu ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×