Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

valeriana

Ubezpieczenia w UK - pare istotnych informacji

Polecane posty

przegladajac topiki zauwazylam ze nie ma tutaj zbyt wielu informacji o ubezpieczeniach w UK. co wiecej, wiekszosc osob szuka informacji na ten temat juz po fakcie, gdzie niewiele da sie zrobic. dlatego tez zakladam ten topic w celu podzielenia sie wiedza na temat wszelkiego rodzaju ubezpieczen. mozecie tutaj wpisywac wszystkie informacje zwiazane z tematem ubezpieczen, firmy z ktorych uslug korzystacie oraz wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczne od Income Protection. jest to ubezpieczenie dochodow na wypadek niezdolnosci do pracy przez dluzszy okres czasu. zapewnia wyplacanie rownowartosci wynagrodzenia za podstawowy wymiar godzin przez okres choroby. wybierajac to ubezpieczenie nalezy wziac pod uwage po ktorym tygodniu choroby chcemy dostawac pieniadze gdyz wysokosc skladki bedzie od tego uzalezniona, tak wiec trudno mi podac kwote skladki. po wykorzystaniu ubezpieczenia i powrocie do pracy nie mozna jednak kontynuowac ubezpieczenia na tych samych zasadach i nalezy starac sie o nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Life and Critical Ilness Cover. jest to ubezpieczenie na wypadek smierci lub ciezkiej choroby jak np. rak, slepota, bialaczka itp. lista chorob ma ponad 10 pozycji i co roku jest uaktualniana. wybierajac to ubezpieczenie sami decydujemy jaka kwote chcemy otrzymac w razie smierci lub choroby i kwota ta jest wyplacana jednorazowo w calej sumie. dla przykladu ubezpiecznie na 30tys funtow kosztuje ok 11-17 funtow miesiecznie. na 50tys odpowiednio wiecej. w ustalaniu kwoty skladki brany jest pod uwage wiek oraz stosunek do papierosow. przeprowadzany jest rowniez dokladny wywiad na temat chorob w rodzinie. wybierajac wsrod roznych firm ubezpieczeniowych nie warto inwestowac w ta gdzie jest najnizsza skladka, tylko w ta gdzie skladka jest gwarantowana przez caly okres ubezpieczenia (guaranteed) co oznacza ze po 5 latach nie wzrosnie. niestety ubezpieczenie to nie jest \"do konca zycia\". najdluzsza opcja to 30 lat, chociaz nie wszystkie firmy ja oferuja. wiekszosc oferuje 20-25lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezynka
no dobrze ale placac skladke kilanascie czy kilkadziesiat funtow na m-c i w razie choroby czy wypadku otrzymuje sie rownowartosc zarobkow to czy nie trzeba tego oddawac?na zasadzie kredytu? ja dostalam z banku karte kredytowa i otrzymalam protection cover w razie choroby czy utraty pracy bank placi moje rachunki czy inne zobowaiazania pieniezne .no ale to musze pozniej splacac.bede wzieczna za wszelkie informacje bo to bardzo przydatne.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczegoly dotyczace takiego ubezpieczenia powinny byc dostepne na stronie informacyjnej danej firmy ubezpieczeniowej. sama nie mam jeszcze zadnego z tych ubezpieczen gdyz na razie badam rynek. wole byc pewna tego, na co przeznaczam pieniadze. wiem jednak ze kolega meza po wypadku samochodowym przez jakis czas nie pracowal, dostawal pieniadze z firmy ubezpieczeniowej i niczego nie splacal. bank po prostu udzieli ci pewnego rodzaju kredytu w razie takiej sytuacji, ale trudno nazwac to tracycyjnym Income Protection. z doswiadczenia mojego meza wiem, ze wszelkie dodatkowe ubezpieczenia dostepne gratis przy posiadaniu konta w NatWest sa jedna wielka sciema. mielismy nieprzyjemnosc posiadac Golden Account z pakietem ubezpieczen, a jak przyszlo do wyplaty odszkodowania za zniszczonego laptopa (wyraznie napisano ze laptop jest rowniez objety ubezpieczeniem) odpisano nam ze maxymalna kwota to odzyskania to 200 funtow ale nie uznano naszego roszczenia i nie zaplacono nawet funta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga11111111
super pomysl :) temat na czasie.Mieszkam w UK od 2 lat jednak, nie mam wiedzy na temat ubezpieczen dlatego bardze chetnie bede odwiedzac ta strone :) Pozdrawiam serdecznie Dobranoc (kwiatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie w uk
ja jestem ubezieczona w w Union workers place skladke 10,50 miesiecznie w tym pakiecie jest prawie wszystko lacznie z darmowym adwokatem , ale zeby z tego skorzystac trzeba oplacac to przez 22 tygodnie , i teraz zachorowalam moja pensja maleja z 230 do 50 i z Union dostane pieniadze po zakonczeniu choroby 10,50 na tydzien i nie moze to przekroczyc 10 tygodni ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie w uk
do valeriana mimo ze jestem na stalej umowie oprocz Statutory Sick Pay (SSP) nic wiecej mi sie nie nalezy juz dzwonilam wiec dobze ze przynajmniej z tych zwiazkow cos dostane . ja tutaj zalozylam topik tam sa wszelkie informacje ale o ubezpieczeniu zapomnilam dzieki Valeriana Child Tax Credit i Working Tax Credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze mam szczescie bo w razie choroby firma placi 100% przez 6 tygodni, a tym co pracuja ponad rok nawet do 13 tygodni. lece do pracy ale pozniej napisze jeszcze o Healthcare i zwrocie kosztow poniesionych na optyka i dentyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem w Health Plan
£ 6 tygodniowo..ubezpieczenie w razie wypadku, szpital, dentysta, porod, kontuzje...bla bla...nie narzekam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz ma zdajsie takie ubezpieczenie - z tym ze dostal oferte od swojego banku - tez wlasnie zdrowotne, na wypadek stracenia pracy - wtedy placa nam pensje, wypadek do pracy/z pracy, ubezpieczenie podroznicze na caly swiat i jeszcze pare innych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Income Protection i Life and Critical Ilness Cover oba ubezpieczenia beda mialy rozne warunki w zaleznosci od tego gdzie sie bedziecie ubezpieczac wiec warto sobie dokladnie wszystko poczytac (szczegolnie small print) ubezpieczenia oferowane przez bank to sciema i lepiej z nich nie korzystac - zdaniem moich i moich znajomych lepiej sobie wykupic to osobno w porzadnej firmie. Oplaty sa zroznicowane. Sa one wazne nie tylko w przypadku klopotow zdrowotnych bo wiekszosc firm placi pelne wynagrodzenie w razie choroby tylko przez 28 dni ale rowniez w przypadku kupna domu (mortgage). Pomyslcie coby bylo gdyby nagle stracic prace albo powaznie zachorowac a tu £1000 do placenia? dlatego my mamy oba, bo wtedy w drastycznym przypadku mortgage zostaje splacone - no ale oczywiscie niz za darmo -placisz skladki przez lata i tylko nieliczni beda potrzebowali cos z tego ubezpieczenia wiec tak wlasnie firma zarabia:) dlatego tez, jesli ktos jest na dluzszym zwolnieniu niz firma placi pelne wynagrodzenie warto miec IP, wowczas ubezpieczenie placi ci twoje wynagrodzenie przez czas choroby. Oczywisce rozne beda warunki tych firm - czas placenia skladek, stan zdrowia. wiek, choroby w rodzinie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan mozesz napisac cos wiecej tzn czemu korzystanie z ofert banku to sciema ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkmokol
firmy ubezpieczeniowe i tak znajda sposob, aby wam tych pieniedzy nie wyplacac, takze jestescie strasznie naiwne, ze ubezpieczacie sie od wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie w uk
ubezpieczenie w uk oczywiscie ze Statutory Sick Pay (SSP) jest wyplacane do 28 tygodni jestem ubezpieczona w firmie na wyadek coroby i mam 10.50 po zakonczeniu choroby nie dluzej niz 10 tygodni mi zaplaca , wiec uczcie sie na mim przykladzie , wszystkie firmy ubezpieczeniowe nie zaplaca wam wiecej , dowiadywalam sie w zwiazkach zawodowych ja zeby dostac te pieniadze z union oplacam to przez 22 tygodnie ...gdy sie mieszka 10 lat w uk to wszystko inne wzrasta ? niestety tez nie to wiem po rozmowie z anglikami z mojego zakladu pracy.. powiem wam zdecydowalam sie zwolnic z firmy tzn z tej fabryki miesa bo niedlugo zostane bez kasy a mam dwojke dzieci co z tego ze moj maz zarabia 240 na tydzien to jest gowno a nie pieniadze na 4 osoby , owszem mam child benefi na dzieci 120 na dwojke raz w miesiacu ale tak jak kazdy z was jestesmy tutaj na dorobku bo wyjechalismy z waliska 20 kg na osobe wiec wszystko zostalo w polsce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie w uk
przepraszam za bledy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martik banki jak to banki chca najwiecej wyciagnac kasy od klientow a szczegolnie tych nowych wiec wymyslaja rozne zlote konta i cuda na kiju a przy tym oferuja procent nieraz nizszy niz powinni (ostatnio afera bo niektore banki na kontach oszczednosciowych oferowaly nizszy procent niz ustalony przez bank of england - ludzie mysleli ze maja wiekszy a mieli wiele mniejszy ,wiadomo nie sprawdza sie co chwila a skubancy obnizaja). wiec wymyslaja rozne konta z dodatkami itp zeby wiecej za nie placic - osobiscie za konto nic nie place, warunkiem jest tylko zeby co miesiac na to konto wplywala pewna okreslona suma wiec to jest ok jak sie ma regularne wplywy. z tego co wiem od znajomych to potem ciezko cos od tych bankow wyciagnac trzeba walczyc a w sumie z jakiej racji masz skoro masz ubezpieczenie. czesc ludzi nie czyta calych umow szczegolnie tego co drobnym drukiem napisane a potem sa niespodzianki. w kazdym razie, moze nie wszystkie banki tak robia ale czesto warto sie podowiadywac co oferuja poszczegolne firmy i porownac oferte bo moze sie wydawac ze super oferta a po dodaniu wszystkiego bedzie juz o wiele mniej atrakcyjna - tak jest z wszystkim - np nisko operocentowane kredyty ale duza oplata jesli przenosisz swoj kredyt do nich albo duze kary jak potem wzrosnie itp. nie twierdze ze ubezpieczenie z banku, ktore ma twoj maz, ostrzegam tylko ze warto sie dobrze przygladac. czesto tez pracownicy takich firm wciskaja ci cos a potem jak sie wczytasz okazuje sie ze w umowie jest cos innego (niedouczenie lub gra slow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkmokol sorry ale gadasz bzdury..to niestety taki kraj ze ubezpieczenie od wszystkiego jes standardem inaczej potem masz problemy bo przepisy nie zawsze to reguluja. np warto miec ubezpieczenie kosztow leczenia mimo ze NHS oferuje te same uslugi ale sa ogromne kolejki - efekt - moja kuzynka miala problemy z kolanem i nie mogla chodzic musiala miec powazna operacje. gdyby liczyla na NHS musialaby czekac 2 lata -paranoja prawda? a majac prywatne ubezpiecznie zrobiono jej ta operacje od razu. a firmy ubezpieczeniowe wyplaca ci dokadnie tak jak masz w umowie - dlatego trzeba dokladnie czytac i poznac warunki zanim sie podpisze. i wtedy wszystko jest cacy. firmy ubezpieczeniowe i tak znajda sposob, aby wam tych pieniedzy nie wyplacac, takze jestescie strasznie naiwne, ze ubezpieczacie sie od wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodze sie z opinia siobhan, ze banki sciemniaja jak moga zeby tylko zdobyc klientow. zreszta opisalam sytuacje z ubezpieczeniem laptopa. wole nie ryzykowac i korzystac z uslug firmy ktora zajmuje sie tyko ubezpieczeniami. nie zgodze sie z opinia ze firmy szukaja sposobow zeby nie wyplacic pieniedzy. gdyby tak bylo to takie firmy nie mialyby racji bytu. jak przeprowadzono ankiete w naszej firmie na temat sposobu w jaki klienci dowiedzieli sie o firmie i wybrali jej uslugi, ponad 50% odpowiedzialo ze polecili im znajomi lub niezalezni doradcy finansowi. przeciez jesli firma ma kiepska opinie to traci klientow i bankrutuje. z calym szacunkiem ale naiwne sa zas te osoby, ktore nie ubezpieczaja sie wogole a potem placza na kafe ze nie maja srodkow do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracajac do Health Insurance. chwilowo mam ubezpieczenie z mojej firmy, polegajace na tym ze place 16 funtow miesiecznie na 2 osoby a firma gwarantuje zwrot 50% rachunku od okulisty i dentysty. moze to nie jest najbardziej atrakcyjna oferta ale jak ostatnio zaplacilam 180 funtow za zalozenie plomby to jednak skusilam sie na ta oferte. mozecie podac z jakimi firmami macie ubezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valeriana zgadzam sie z toba calkowicie ten moj dopisek na dole to nie moje zdanie tylko wklejone - komentowalam i z pospiechu zapomnialam wykasowac:) my mamy Axa PPP jesli chodzi o zdrowotne ubezpiecznie przez zaklad pracy meza. Income protection nie mamy bo on teoretycznie moze chyba z pol rou chorowac a ja obecnie jestem self-employed:) ale gdyby zaklad pracy ofiarowal mi tylko statutory 28 dni tobym na pewno miala. oczywiscie mamy ubezpieczony mortgage - praktycznie od wszystkiego czyli income protection, critical illness cover no i na wypadek smierci jednego z nas. to mamy obecnie z norwich union ale niedlugo robimy remortgage i jestesmy w trakcie researchu na ten temat:) jedno co moge w tej kwestii doradzic to zeby to ubezpieczenie brac niezaleznie od mortgagu - wtedy jest duzo taniej poniewaz doradcy maja na tym comission wiec jesli bierze sie to razem z mortgage (od doradcy) to jego wynagrodzenie jest wliczone wlasnie w te oplaty. ogolnie tak jak mowilam, trzeba dobrze poszukac i dobrze poczytac umowe zeby sie nie przejechac. firmy wiadomo wyplaca tak jak na umowie jest:) a tak w ogole to polecam stronke http://www.moneysupermarket.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczenie w uk
sorrki ja nie placze na kafe , jestem ubiezpieczonona w Union to tez firma ubezpieczeniowa i tyle ile placicicie na miesiac tyle dostaniecie w przypadku choroby i tyle koniec dyskusji Ile placicie na miesiac madrale?..... to tyle macie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubezpieczenie w UK >>> nie pisalam o Tobie i przykro mi ze poczulas sie sie urazona. jest mnostwo ludzi, zarowno na kafe, jak i na innych forach zagranicznych, ktorzy reprezentuja typ myslenia \"madry Polak po szkodzie\" zas jesli chodzi o Twoje ubezpieczenie to troche sie zgubilam. dostajesz 10.50 funta za tydzien? bo jesli tak to naprawde szczerze radze to zmienic, bo sytuacja sie zrobi jeszcze bardziej nieciekawa. moze sprobuj pojsc do Citizen Advice Bureau lub do Job Centre Plus. czasem w jednym job centre mowia jedno a w innym drugie. postaram sie poszperac na necie w poszukiwaniu danych o Income Protection. jeszcze nie mam wszystkich ubezpieczen, ale wezme sie za to dosc szybko, gdyz skladka zalezy w duzej mierze od wieku. na koniec dodam tylko ze ten topic zostal zalozony w celu pomocy ludziom w UK a nie wysmiewania sie nawzajem. dlatego tez od teraz prosilabym o wpisy mnie nacechowane emocjonalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze, a siobhan zapewne to potwierdzi, ze nie mozna dostac mortgage jesli nie ma sie Life Cover. skoro jest to wymagane prz tez instytucje udzielajaca mortgage to chyba nie jest to sciema, tylko zapewnienie sobie ciaglego wplywu pieniedzy w razie smierci kredytobiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcaca wiedziec
Chciałam sie Was poradzic jakie wybrac ubezpiecznie zdrowotne w razie wypadku czy choroby chodzi mi o ubezpiecznie zdrowotne opieke szpitalna jak cos jestem studentka i wyjazd jest na 3 m-ce czy ubezpieczyc sie w PZU czy w innej firmie wiem ze takie sa co placi sie 60 zl za rok i ma sie tam zagwarantowana opieke dostaje sie karte i jezeli sie cos stanie to dzwoni sie na infolinie zglasza przypadek a pozniej zbioera rachunki i koszty sa zwracane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wypelnieniu formularza, nalezy czekac na kontakt ze strony doradcy, ktory po przeprowadzniu rozmowy wysle kilka opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz wykupic to ubezpiecznenie bo nie jest za drogie. jednakze mialam okazje byc pare razy w jednym z londynskich szpitali i nie pytali o zadne ubezpiecznenie ani tez nic nie placilam. dodam ze nie mialam wtedy jeszcze nr NHS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! bardzo wazny topic i ciesze sie ogromnie, ze na niego trafilam. my sie kompletnie tym nie interesowalismy /tak, wiem, powinnismy!/ - wprawdzie polowa pojec w topicu brzmi dla mnie magicznie, ale postaram sie wgryzc. dzieki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×