Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wakacyjna emigrantka

czy jest ktoś z PÓŁNOCNEJ IRLANDII??? okolice Belfastu

Polecane posty

Gość wakacyjna emigrantka

jeśli tak to proszę się zgłaszać gdyż mam kilka pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belfast
to napisz pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna emigrantka
1. jak daleko jest z Belfastu do Lisburn 2. jaki jest numer kierunkowy do Belfastu i okolic 3. co warto tam zobaczyc oprocz rzeczy poisanych na popularnych stronach na razie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belfast
http://www.ang.pl/Belfast_kto_tam_byl2_28971.html utaj podaje ci linka do forum do Irlndii polnocnej kiedys to zalozylam jakies 3 lata temu bardzo sie rozroslo tam masz dwie czesci ale znajdziesz mysle pytania i odpowiedzi , szukaj wypowiedzi AKTOTO to fajny facet i pomogl duzo osobom powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belfast
a tutaj podam ci linka o uk takie samo prawo w anglii jak i w belfascie aha jak bedziesz wyjezdzac lub posylac pieniadze zawsze zamien te funty na funt angielski bo w polsce zaden kantor ci tych irlanckich funtow nie wymieni nawet w angli sa problemy ta sama wartosc ale bez matki krolowej , i nie wychylylaj sie z swoja katolickoscia i naucz sie rozrozniac knajpki protestanckie od katolickich , tax w belfascie oni zawsze proponuja najwyzsza cene powiedza 50 to ty 30 i udawaj ze jestes w tym temacie obeznana . bylam tam 2 lata i mi sie nie podobalo to nie kraj na wychowywanie dzieci , ale krajobrazy przepiekne i ta ich irlancka piesn spiewana w knajpkach cos niesamowitego pozdrawiam Child Tax Credit i Working Tax Credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna emigarntka
jest tylko jeden link... tamten temat na pewno poczytam. jak to mam zmienic funty irlandzkie na brytyjskie? przeciez w Irlandii jednostka monetarna jest euro. wiec o co chodzi z tymi funtami? prosze wyjasnij mi to. zastanawiam sie tez nad tym, jaka jest realna mozliwosc sprawdzenia dokumentow w Irlandii. tzn. wybieram sie tam na 3 miesiace jako au pair i chciala bym sprawdzic autentycznosc dokumentow rodziny, do ktorej jade. ambasada mi powiedziala, ze z ich strny nie ma takiej mozliwosci. a czy jest mozliwosc uzyskania takiej informacji dzwoniac do odpowiednich urzedow itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
Wakacyjna emigrantko Irlandia Pół.należy do W.Brytani. i tam nie ma euro ale funty irlanckie i brytyjskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna emigarntka
to w takim razie czemu wszedzie jest napisane, ze jednostka monetarna jest tam euro? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
Nie wiem gdzie to wyczytalaś.Owszem euro jest ale w Irlandi a nie Irlandi Pół.To dwa całkiem inne kraje chociaż dążą do połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna emigarntka
to, ze to dwa oddzielne kraje to akurat wiem. widac czytalam zle strony :O ale dobrze, ze ktos mnie usiwadomil :) a wiesz moze jaka jest mozliwosc sprawdzenia tych dokumentow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlag mnie zaraz trafi
heeee a ja mam takie pytanko bo tez wybieram sie w te rejony mam dzwonic do ambasady irlandii czy Wielkiej Brytanii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
Przykro mi ale akurat w tej kwesti Ci nie pomogę.Nie wiem nawet czy istnieje taka możliwość.Poszukaj na tym forum,są tematy związane z Belfastem,Irlandią pół. może tam coś dziewczyny będą wiedziały.Tylko na odp.Możesz trochę poczekać.Możesz poszukać też tutajhttp://www.polskibelfast.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlag mnie zaraz trafi
a ja gdzie mam w koncu dzwonic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
Ale w jakiej sprawie ty chcesz dzwonić,bo nie rozumiem o co masz pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlag mnie zaraz trafi
nie no mam sprawe, ktora uwazam, ze powinienem omowic z ambasada. tylko nie wiem czy mam dzwonic do ambasady Irlandii czyWielkiej Brytanii... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
dalej nic nie rozumiem,to po co chcesz dzwonić,chcesz uzyskać zgodę na wyjazd czy co?!:-D:-D:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlag mnie zaraz trafi
czy to wazne po co chce dzwonic? wydaje mi sie, ze nie pytam sie tylko do ktorej ambasady mam zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
Sama musisz sobie odpowiedzieć którego kraju ta sprawa dotyczy i tam dzwonić.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna emigrantka
chyba normalne, ze skoro wybierasz sie do Polnocnej Irlandii to jak masz sprawe to dzwonisz do ambasady Wielkiej Brytanii :O doinformowana dzieki za wszystkie informacje. wlasnie przyszla mi umowa a tam wynagrodzenie w funtach. heh, niezle bym sie zdziwila gdyby nie Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hotel Dunadry
o ja pierdole wlos mi sie jezy na glowie gdzie wy do szkoly chodziliscie i wy sie wybieracie w wielki swiat!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nagła pomoc
Teoretycznie musisz dzwonic do ambasady polskiej w UK ale z praktyki podpowiem że wiele spraw można załatwic w polskiej ambasadzie w Dublinie i nie trzeba leciec do Anglii. Kwestia tylko czy beda miały tamtejsze fladry ochote ci pomoc w danym dniu czy nie :) mysle oczywiscie o pracownikach polskiej ambasady w Dublinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nagła pomoc
Bo z tego co widze to raczej bedzie Ci potrzebna polska ambasada a nie angielsak czy irlandzka :) a tak wogole to jak mozna sobie zaltwiac prace i byc takim zielonym?ty wogole cos mowisz po angielsku? Czy kolejny obywatel ktory przyniesie wstyd Polsce?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
Hotel---mam nadzieję nigdy nie spotkać na swej drodze takiego człowieka jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hotel Dunadry
potwierdzam mozna sie udac do Dablina do ambasady z Belfastu do Dablina autobus 2 godziny koszt 50 f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hotel Dunadry
a ja nie rozumiem jak mozna pomylic Irladnie z Irladia Polnocna!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doinformowana/////////////
To co ty za autobusem jechałeś,że tyle za bilet zapłaciłeś,co?Koszt jest w granicach 12-15F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nagła pomoc
Jak juz to 8 funtow w jedna strone :) i jedzie sie do Dublina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nagła pomoc
Zapomnieliście juz ludzie jak sie pisze po polsku bo po angielsku tez nie bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacyjna emigrantka
jeszcze mam takie jedno pytanie: czy w tamtejszych szkolach dzieci otrzymuja cos w stylu naszej legitymacji szkolnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wakacyjnej emigrantki
wakacyjna emigrantko siedz ty z tymi dziecmi w domu az strach pomyslec co sie stanie tam z tymi dziecmi twoja inteligencja mnie rozbroila zreszt nie tylko mnie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×