Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iskra_boża

Jezyk polski w Anglii zakazany???

Polecane posty

Gość iskra_boża
Czytalam o tych zwiazkach zawodowych. Dzisiaj kolezanka mi dala numer telefonu do Leeds, tam podobno maja mi powiedziec, do jakich zwiazkow i gdzie w Bradford moge sie dopisac. Placi sie podobno ok 1,5 f tygodniowo. Swietny pomysl, na pewno skorzystam! Facet w domu opieki na nocki nie odbiera komorki. Dupek. Zadzwonie jeszcze w pon. na stacjonarny :) Ale w pracy afera, sie usmialam ;) Taka mloda laska, Angielka, nie wytrzymala mobbingu ze strony swojej starszej kolezanki, ktora: nam zabrania rozmawiac po polsku, a jej caly czas wmawia jak bardzo denna jest, nic nie umie, ciagle na nia krzyczy. No i ta laseczka w srode podobno (mialam wolne) wybiegla z placzem z pracy,a ta baba z satysfakcja stwierdzila, ze ona juz nie wroci. Rzeczywiscie nie bylo jej kilka dni, a potem... Wrocila. Malo tego. Zlozyla skarge do glownego biura, ze w pracy stosowany jest mobbing (prywatny dom opieki, ktory przechodzi kryzys, jest duza umieralnosc ostatnio, kaza nam sprzatac, wiec pewnie ludzie umieraja z brudu haha). No i teraz managerka chodzi przed nia na palcach, dala jej 3 dni wolnego... Wszyscy czekamy na ciag dalszy. Afera goni afere. Ale fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowka mi
opowiedz ta sytuacje w zwiazkach a tamtej kolezance powiedz niech tez sie zapisze to zwiazkow darmowy adwokat , moze nawet odszkodowanie dostac za stres w pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boza_iskra
Próbuję sie wlasnie zapisac do zwiazkow, wyslalam aplikacje przez net i teraz czekam. Dzis juz nie wytrzymalam nerwowo. Jak jestesmy 4 na dyzurze to sie 2 gdzies kamufluja, Angielki, a NIE Angielki musza robic za 4! I tak codziennie. Nawet kucharz widzi, ze sie zle dzieje. Menadzerka nam kaze myc kible, bo nie ma na weekendzie cleanera. Sama przychodzi w weekend i psuje atmosfere, ktora i tak jest chora. I oczywiscie za weekendy placi jak w tygodniu, nic wiecej. Ja mam w umowie 36 godzin, a pracuje po 40. Dzisiaj jak zobaczylam, ze 4 niedziele z rzedu robie i, ze mam 45 godz. za tydzien, do tego pierwsza wyplata jest nie na konto, tylko czek, ktory mi zle wypisali... Dostalam bialej goraczki. W 2 minuty napisalam pismo do Menagera domu, ze poniewaz mam w umowie 36 godz. chce pracowac 36 godz. i ani minuty wiecej! Czekam na Working Tax Credit, nie bede sie stresowac za 5,35 ! Rok jestem w Anglii i tak malo to jeszcze chyba nie zarabialam. Co za gowno :-/ Pani menadzer zaraz mi podziekowala za pisemko i zmienila grafik :) Do tego dostalam odpowiedz z 2 innych domow, rezydencyjnych, nie nursing homow. Z jednego dostalam aplikacje, dzis odeslalam, a drugi mnie zaprosil na piatek na Interview :) Sie zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boza_iskra
Juz nam OFFEN powiedzieli ze jezyk polski i rosyjski w domu ZAKAZANE! Ale sie usmialam :D ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posmieje sie z toba: hahahahahahahha znalazlas nowa prace? zamierzasz cos zrobic z powyzsza sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Nic nie znalazłam jeszcze :( Byłam wczoraj na rozmowie w rezydencjalnym domu opieki w Ilkley. Az pialam z zachwytu. Tak pieknie, czysto, pachnaco, mili ludzie, wspaniale mnie tam przyjeli... Praca na nocki... Ale co z tego do cholery, jak tylko 2 nocki w tygodniu !!! Cholerny part time :( Nie zwolnie sie z pracy po to, zeby isc na part time, a zeby isc do dodatkowej pracy... to tez sie nie odwaze, bo dam sobie reke, noge uciac i oko wydlubac, ze te debilki u mnie mi beda robic problemy z wolnym po nocce :( Popadam w czarna rozpacz... Jutro moja 3 niedziela w pracy, tylko 6 godz wiec spoko, za to za tydzien 4-ta i to 12 godz. Nie zostane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
wiesz co, podaj nazwę domu i miejsce. sporo ludzi szuka takiej pracy, szkoda zeby wszyscy przechodzili to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Podałam. Koleżance :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
a na forum nie możesz?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Wiele osób szuka pracy. A wiesz, co mówi Biblia? Najpierw domownikom wiary. Niestety. Jak szukasz pracy, to przejrzyj ogłoszenia, które zamieszczają lokalni pracodawcy w Internecie. Chyba masz Internet, skoro piszesz na forum? Ja zawsze szukam pracy w ten sposób. Sposób szybki, łatwy i skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
nie chodzi o to żebys mi podawała namiary na miejsca pracy. chodzi o ostrzeżenie przed tym "sympatycznym" domem opieki, żeby ludzie się nie nacinali. ofert jest masa i nie ma możliwości sprawdzenia, w której jest dobrze, a w której układy są chore. taka drobna pomoc dla nastepnej polki, która miałaby przechodzic to co ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belfegor czyli upior z Luwru
glupia piizdo wietnamole w mojej grupie dziekanskiej tez mieli zakaz gadania po wietnamsku, sa w polsce i maja gadac po polsku, jestes tam to gadaj tak zeby cie rozumieli a jak sie nie podoba to morda w kubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
jakieś ty milutki upiorku.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Nie mam mordy tylko twarz. A ciebie niech Bog blogoslawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Nie chce podawac swojego adresu pracy. Nie robi sie takich rzeczy publicznie. Jak zmienie prace, to moze wtedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem do niczego
dlaczego nie robi? przecież nie oczerniasz tylko piszesz jak jest, prawda? ale jak zmienisz to napisz. kurcze może powinien powstać topik pt: tych pracodawców unikać jak ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boza_iskra
Jutro rozmowa w Residential Home. Zobaczymy. Moze uda mi sie zmienic prace ASAP :D Jutro poprosze w pracy o Job Description. Nie mam. A odszedl kucharz i dzis wpadli na pomysl, ze ja mam gotowac :D Ja nie umiem dla 2 osob, a co dopiero dla 30 paru hahaha Jakis Yorkshire Pudding, co go na oczy nie widzialam, a ktory sie okazal zwyklym ptysiem bez kremu heh. Oczywiscie odmowilam, ale kazda z nas po kolei ma dyzur na kuchni jako Kitchen Assistant. Bo tez oszedl Ot, durna praca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Bożej Iskry...
...to dziwne. Pracowałam w podobnych domach. W tym drugim było mi lepiej. Są rzeczy, które doceniam, a o których nie będę pisać, ale mamy jeden wspólny mianownik, Boża Iskro, niemiło wspominam "współpracę" z Angielkami. Do UK jechałam z nastawieniem, bo tak mi powiedział znajomy, że Angielki i Anglicy są tacy uprzejmi. Są, to prawda, w bankach, biurach, sklepach, może i menedżerowie, ale ja mam złe wspomnienia ze współpracowniczkami. Nie spotkałam się z takim brakiem kultury w Polsce. Nikt w kraju nie zamykał mi drzwi przed nosem, nie ignorował mnie w taki dotkliwy sposób, nie nie wywiązywał się z dotrzymanych obietnic. A w UK tak. Mogłabym mnożyć przykłady, ale masz chyba rację, Boża Iskro. Zastanawiałam się nad tym i doszłam do wniosku, że może w tych domach (Nursing, Residential) pracują Angielki bez żadnego wykształcenia... Dobre wspomnienia mam ze współpracy z Polkami i innymi nacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Cześć pracy! Wszystko już jasne :) Zacznę od końca... Zabranianie mi rozmawiana po polsku, zangielszczanie mojego imienia, kiedy ja sobie tego nie życzę... podlega pod tzw "Mental Abuse" i zalicza się do szantażu emocjonalnego, ktory jest surowo karalny. Skąd to wiem? No poszłam na rozmowę do tego domu! Dwie panie szefowe maglowaly mnie poltorej godziny zadajac pytania co bym zrobila jakby... UDALO SIE! Dostalam prace ! Ładnie, czysto, miło. 47 pacjentów, 14 z demencją. Zadnych Polakow. Dom nalezy do Kosciola Metodystow, dlatego rozmawiano ze mna o dyskryminacji. Nie chca tu zadnych jej przejawow! Personel chodzi w uniformach w ... kwiatuszki. Hihi, fajnie to wyglada ;) Zobaczymy, co bedzie jak poznam prace od kuchni ;) Kasa duzo lepsza niz mam teraz. Do tego overtimy płatne extra! Czekamy teraz znow na CRB. Miesiac. W tym czasie musze poinformowac moja obecna szefowa (chyba mnie lubi, zawsze mnie chwali, ze czysto, ze ladnie, ze ok), ze spadam i pozegnac sie w ladnym tonie. Referencje potrzebuje od niej :) Z tego co slyszalam, to w Anglii nie jest tak jak w Polsce, ze trzeba sie proisic o nie, tylko jak pracowalam i nic nie nawywijalam, to mi sie one naleza... Mam nadzieje, ze nie bedzie mi robila problemow. Jakby robila to jej oswiadcze, ze czuje sie mentalnie zbrukana :| Nie ma tam kto pracowac. Za tydzien sprzataczka ma przejsc na Care, a oni zatrudniaja nowa sprzataczke. Heh. To chyba na razie tyle... Jeszcze sie na pewno odezwe. Pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgonia1
Teraz juz bedzie tylko dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
No i mam wszystko jasne. Wchodzę dziś popołudniu do pracy, szefowa siedzi. Na moje dzien dobry odpowiedziala oschle. Pytam wiec, czy moge jej zając chwile. A ona na to: ja juz wiem, że odchodzisz :-o Przyszło zapytanie o referencje :D Ściemniłam, ze sie przeprowadzam do innego miasta i dlatego odchodze. A ta ze spoko, ze dobrze trafiłam, że wysoki poziom domow opieki bla bla, ze referencje odesle w poniedziałek, uścisnęlam ją, podziękowałam. Popatrzyła na mnie i mowi, ze sie pakuje bo... odchodzi :o Nie wiem, czy sama, czy ją wyrzuclili. Za 2 tyg. odchodzi. Ja za 3 :) Kolejna opiekunka, za 5 tygodni... I tak to właśnie wygląda... Ten dom upada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutkawalia
SIEMA-możecie daĆ mi namiary na kontakt ze związkami zawodowymi blisko Walii??najlepiej bym mogła pogadaĆ w jezyku polskim! z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
Ja to sie coraz bardziej obawiam tej pracy. Zebym tylko wytrzymala do konca lipca...Dzis moja kolezanka, Polka, stracila prace. Wywalili ja dyscyplinarnie! W pon. probowala z jednym murzynem przesadzic pacjentke z wozka na fotel. Ta baba wszystkich bije, kopie i wyzywa nas od dziwek. No i tlukla Anie, a Ania odsunela jej reke. Tak odepchnela. Za nia stala ta baba na ktora byla wczesniej skarga. No i napisala skarge na Anie: ze uderzyla pacjentke i kazala temu murzynowi to potwierdzic, bo widzial. Anie zawiesili od razu. Murzyn do niej dzwonil, przepraszal, ze to odkreci, bo przeciez nic sie nie stalo... No i dzis Anie wezwali na rozmowe. Byl przedstawiciel wlasciciela. I murzyn potwierdzil ponownie, ze ... Ania uderzyla ta babe! No i ja wywalili. Po wszystkiemu. Ja zwariuje. Odchodze 31 lipca. Co za gnoje tu pracuja? Ja nie moge w to uwierzyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z takiego miejsca to wiac i to jak najpredzej. jesli jest duza rotacja personelu to z reguly jest syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
No jeszcze tylko 3 tygodnie. Muszę się starać być miła i uśmiechnięta. Nawet jak mnie biją, plują i ubliżają mi... Całe życie z wariatami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra_boża
No proszę. Pani Manager się spisała na 5 z + ==> wysłała moje referencje :] Dziś mi moja nowa Pani Manager to oświadczyła. Hurra :P Jeszcze tylko nie doszły od koleżanki, ale wiem, że wczoraj wysłała. Szybko poczto, szybkooooo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznoszę Angoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhh
dajecie soba tam tak pomoatac ? bozeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×