Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pimpolimpo

pierozki domowej roboty-co do nich wrzucacie?

Polecane posty

Gość pimpolimpo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpolimpo
a jak zrrobic aby sie nie rozlecialy podczas gotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- nie rozwałkowywać ciasta zbyt cienko - nie gotować długo - świeże pierogi jak zaczną wypływać i kotłować się po powierzchni garnka są już dobre - mieszać b. delikatnie żeby ich łyżką nie rozerwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z truskawkami jagodami ser z rodzynkami miesko grzyby z kapustą bryndza soczewica sledź oraz ruskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dodam że podczas gotowania do wody dolewam troszke oliwy by się nie posklejały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchaj o co ci chodzi
coooooooo? piergoi ze sledziem? oz kurwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede oryginalna :) moja babcia robila pierogi z serem bialym zmieszanym z gotowanym ryzem i kasza gryczana oraz posiekana mieta. mowie wam pycha sama je czasem robie (chociaz nienawidze ich kleic). najlepsze sa na drugi dzien, kiedy odgrzewa sie je na smietance. mniam mniam. oczywiscie mase do pierogow nalezy poslodzic polecam dla odwaznych (wiekszosc znajomych slyszac skladniki wymiek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz inni wsuwają ruskie a jeszcze inni śledziem i nie widze w tym nic dxiwnego :D to jest potrawa regionalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa razy w życiu zrobiłam pierogi: za pierwszym razem były za twarde:-P, a za drugim wyszła zupa pierogowa:-) Teraz zamawiam u tesciowej, jej zawsze wychodza dobre:-P Ale Wy się nie zniechęcajcie...Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kangurek-rzuć przepis na te ze srem i rodzynkami. Nigdy nie robiłam takich. Nigdy zresztą nie robiłam z serem. Co się tam dodaje no wiadomo oprócz sera.Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1/2 kg białego sera 2 jajka 2 łyżki cukru cukier waniliowy lub budyń waniliowy w proszku 3-4 łyżki śmietanki rodzynki 2 łyżki posiekanej kandyzowanej pomarańczowej skórki (nie zawsze ją dodaje) Ser utrzeć ze śmietanką, żółtkami i cukrem. Dodać cukier waniliowy lub budyń w proszku, opłukane i osuszone rodzynki oraz skórkę pomarańczową. Delikatnie wymieszać z pianą ubitą z białek. Farsz nakładać na przygotowane ciasto i lepić pierogi. Gotować w osolonym wrzątku. Ja często takie pierogi podaje ze śmietaną i cukrem,bułką tartą i cukrem lub z bitą śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ika0011---- oby teraz smakowało :D Niektórzy robią tez tak że do twarogu dodają 1 żółtko,cukier waniliowy,rodzynki i to wsyztsko mieszają ale to nie smakuje aż tak dobrze jak to co ja podałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×