Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agunia16julia

polonistyka

Polecane posty

powiedzcie mi gdzie moglbym pracowac po polonistyce? oprocz pracy w szkole... teraz ide do liceum i polonistyka (moze jescze dziennikarstwo) to jedyny kierunek ktory mi sie podoba... wiem ze moze mi sie to jeszcze 100 razy zmnienic ale zastanawiam sie co moglabym robic po studiach.... wiem ze jestem nie normalna (juz wszyscy mi to mowili) ale chcialabym uczyc w szkole, z drugiej strony slyszalam ze o prace bardzo ciezko... mam szanse na znalezienie jakiejs pracy? doradzcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm posluchaj. ja jestem po maturze. jesli chcesz isc na polonistyke to prace moze i znajdziesz. ale nie bedzie ci latwo bo polonisci zarabiaja niewiele - ja wiem - jakies 1600 na reke? i to chyba tez po paru ladnych latach pracy. nie znam sie dokladnie ale to tak chyba mniej wiecej wyglada. jesli jestes pasjonatka to ok, ale ja bym juz wolala dziennikarstwo, bo sa wieksze mozliwosci. uczenie w szkole to nie miod, ale to sama wiesz z pewnoscia:) powodzenia w nowej szkole. i tak owszem:D jeszcze ze 100 razy moze ci sie odwidziec:D ja mialam studiowac prawo:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam specjalizację nauczycielską i dziennikarską....poza tym do wyboru jest jeszcze edytorstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pech do polonistów
niecierpie polonistów i języka polskiego!!!!!!!!!!!(przedmiotu lekcyjnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) oj na razie za tym nie tęsknie....ale w sierpniu.....pewnie zatęsknie ....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe jakbym stala po WLASCIWEJ stronie dziennika to tez bym pewnie tesknila;] ale kto wie kto wie.. ;] uczyc sie gnojki niemieckiego! ciocia Paradies za pare lat wkroczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie polecam
Po edytorstwie nie będziesz się nadawać do pracy w wydawnictwie. Wiem, bo pracuję w takowym i widzę, jak wyglądają cv pań filolożek po tej specjalności. Tragedia. Nawet przecinków poprawnie nie stawiają na ogół, nie mówiąc już o innych błędach. Generalnie filologia polska to studia, po których można uczyć w szkole i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko moloko, mozesz robic duzo :] masz specjalizacje dziennikarska, edytorska, komparatystyczna, krytycznoliteracka etc. Jeden z wiekszych mozgow, o ile nie \"naj\", jezeli chodzi o literature wspl. cos mowwil o nowej specjalizacji na jednym z uniwersytetow, gdzie dominanta bedzie tworcze pisanie :) od pszyszlego roku, znaczy, ze sie zalapiesz :) ps. nie polecam: bzdura, po edytorskiej stosunkowo latwo zalapac sie do gazety z serii nie nisko nakladowych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nocna zmiana reki
W szkole musisz robić jeszcze stopnie zawodowe. Jesteś najpier stażystą,później nauczycielem kontraktowym,potem mianowanym i potem dyplomowany. Mianowany zarabia z 1300zł na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Uniwersytecie Łódzkim masz do wyboru pięć specjalizacji: nauczycielska, dziennikarska, edytorska, kody komunikacji językowej (związane z reklamą, PR, mediami), oraz nauczanie języka polskiego jako obcego. Myślę, że jest w czym wybierać:) Pozdrawiam i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×