Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość świerzynka09

szukam pierwszej pracy

Polecane posty

Gość świerzynka09

Jestem swieżą absolwentką, szukam pracy. Czy macie może jakieś cenne rady dla mnie co jak gdzie itp. Złożyłam kilka cv do firm, które nie ogłaszały się, że szukąją pracy, czy to coś da? Jak jeszcze mogę znależć pracę, oczywiście złozyłam też dokumenty na stanowiska u pracodawców, którzy sie ogłaszali. Za rady dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nikt nie odezwie sie do Ciebie, nie zaproponuje Ci pracy to moze pomysc o odbyciu stazu, pieniadza niewielkie, bo zaledwie wysokosc 100 procentowego zasiłku, ale przynajmniej zdobedziesz doswiadczenie, o szczegoły pytaj u pośredników pracy w urzedzie pracy, pytaj o wolne miejsca stazu, podstawa skierowania na staz jest zarejestrowanie sie w urzedzie i nieposiadanie swiadczen od pracodawcow o okresie przekraczajacym 3 miesiace, co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
jestem za odbyciem stażu...choć to marne grosze. Najpierw jednak poczekam aż się ktoś odezwie. Może ktos mnie potrzebuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne, powodzenia, jakbys chciala sie czegos wiecej dowiedziec to pytaj, czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka oriflame
Zapisz się do Oriflame bez wpłacania wpisowego, masz okazje na wspaniałe prezenty i promocje. Zarabiasz 30% marżę bez względu na wielkość zamówienia. Napisz gg:2351254 lub zobacz www.my.oriflame.pl/nieagnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam
że staz jest dobrym rozwiązaniem jak na początek, zdobędziesz doświadczenie jakieś i nie będziesz "straszyć" pustym cv-niestety, to są polskie realia, czyli najlepiej widziany jest 20latek z 10letnim stażem pracy :-(. Czyli powinnaś zarejestrować się w PUP i najlepiej sama pochodzić po okolicznych firmach,czy nie szukają stażystów-dla nich to bezpłatna siła robocza, dla ciebie parę groszy i doświadczenie. Raczej nie radzę czekać na oferty stażów z PUP-ja czekałam 4 miesiące, bez skutku.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam
poaza tym powinnaś jak najszybciej zarejestrować się w PUPie jeszcze z jednej prozaicznej przyczyny-masz wtedy ubezpieczenie zdrowotne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
Dzięki za rady, to jest przykre, że studiuje się 5 lat prawo po czym okazuje się, iż trzeba mieć conajmniej półroczne doświadczenie, a praktyki odbyte na studiach - nawet nieobowiązkowe okazują się być niepotrzebne:(polska rzeczywistość!czy naprawde nikt nie odpisuje na te maile z cv...straciłam juz wiare w siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostka cukru
Hej, ja odbyłam staż 6 miesięczny będąc na 2 rok studiów. Po stażu zostałam przyjęta do firmy w której odbywałam staż. Generalnie nie narzekam, 3000 brutto, jendak szukam lepszej pracy. Polecam pracę jako przedstawiciel handlowy, sama w tym kierunku będę jej poszukiwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
Choć tteraz troche pozno na zastanawianie, ale jak wy to robicie, że studiujecię i pracujecie jednocześnie.? ja miałam tyle zajęć na prawie a jak nie zajęć to nauki, że ledwo znajdywałam czas dla mojego faceta. Ja na razie szukam czegoś w swoim zawodzie czyli po prawie. Złożyłam paiery do kilku urzędów, ale chyba nic z tego nie bedzie, bo stanowisko jest 1 a osob chętnych 14 pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zależy skąd jesteś ...
... jeśli z Wrocławia, to wal do LG.Philips LCD albo LG Electronics (Biskupice Podgórne, jest dojazd specjalnym autobusem 602 z głównego dworca PKP dla pracowników). Przyjmują na produkcję, tzn. praca przy taśmie, 6 dni w tygodniu po 10 godzin, ale przerwy 15-minutowe są co 2 godziny pracy, praca na stojąco, ale w miarę lekka, prosta, bez pośpiechu. Wynagrodzenie 1300 zł brutto (netto wyjdzie 910 zł minus dojazdy 60 zł = 850 zł - nieźle, jak na pierwszą pracę bez kwalifikacji i doświadczenia). Wymagania są minimalne, trzeba mieć minimum wykształcenie zawodowe, ale tak naprawdę to oni nawet nie czytają CV, tylko przyjmują wszystkich jak leci. Brakuje im kilku tysięcy ludzi, więc pracy nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
Nie no az w takiej desperacji nie jestem, mam wyższe wykształcenie i nie bede pracować w LG przynajmiej na razie. Jestem z Rzeszówa. A m,oże jest ktoś kto potrzebuje prawnika z Rzeszowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Rzeszowie będziesz miała ...
... kłopot ze znalezieniem pracy w zawodzie, bo w Polsce rozwój gospodarczy jest bardzo nierównomierny i skupia się w kilku miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto i Poznań. Jeśli jednak jesteś gotowa przeprowadzić się do któregoś z tych miast i odbyć staż za marne grosze (bez tego będzie ciężko), to możesz potem złapać odpowiednią pracę. Bardzo dużo osób wyjeżdża natychmiast po studiach, co zmniejsza nieco konkurencję - jeszcze parę lat temu znalezienie pracy bez doświadczenia było całkowicie niemożliwe, podobnie jak zdobycie tegoż doświadczenia (bo niby gdzie je zdobyć, jak nikt nie chciał przyjąć?). Teraz jest nieco lepiej, ale tylko w tych miastach, które wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
HMM.to ciekawe co powiedziałeś przed chwilą, ja jednak wierze, że moze jeszcze uda mi sie prace znaleźć gdzies na podkarpaciu, w końcu rzeszow nie jest ostatecznie taki maly, zaczeły sie budować firmy, coraz więcej się w nim inwestuje, ale jak widzę bez stażu będzie cieżko znnależć prace...ale jak to inni robią że znajdują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Rzeszowie będziesz miała ...
Widzisz, problem z Podkarpaciem jest taki, że należy ono do najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej: http://epp.eurostat.ec.europa.eu/pls/portal/docs/PAGE/PGP_PRD_CAT_PREREL/PGE_CAT_PREREL_YEAR_2007/PGE_CAT_PREREL_YEAR_2007_MONTH_02/1-19022007-EN-AP.PDF Jest biedniejsze nawet od niektórych regionów Rumunii i Bułgarii, dochód na osobę to zaledwie 35% śreniej unijnej wobec prawie 77% w woj. mazowieckim. Taka bieda ogranicza popyt na wsszystko, w tym na usługi prawnicze. A to, że niektórzy znajdują pracę od razu... Rodzina, znajomości, a czasem po prostu szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostka cukru
Ja studiowałam wieczorowo, także czas na podjęcie stażu miałam. Zreszta praca od 7 do 15 jest niezła, zostaje jeszcze czas na chłopaka, zakupy i lezakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
Jednym słowem pozostaje mi czekać na cud i szczeście, Jezu chyba zaczne studiować wieczorowo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
Czyli mam iść do pracy w skelpie lub coś w tym stylu a potem się zobaczy? To już chyba wole pojść na staż i robic coś w swoim kierunku, a może potemuda się coś znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze aby coś robić... nie ma nic gorszego niż siedzenie w domu... lepiej napisać w CV, że pracowało się w sklepie niż... NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swierzynka---- a jak długo dobywałas te praktyki, bo to moze byc przeszkoda zeby zakwalifikowali Cie na staz, na staz moze isc osoba ktora nie pracowala, wiec zalezy jakie masz zaswiadczenie z tych praktyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
To zaświadczenie jest tylko potwierdzeniem tego ze cos robilam i nie przeszkadza w stazu gdyz to nie byla praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W Rzeszowie nie jest łatwo
i wcale nie ma tak wielu ofert pracy dla osob po prawie czy administracji Zauwaz ze teraz wiele ofert jest ale dla osob z konkertnymi zawodami murarz, spawacz, kucharz bo zwolniły sie miejsca pracy w zwiazku z emigracją. Nawet na staz zeby sie dostac musisz znalezc chetnego pracodawce i troche sie ochodzisz ,ja na przyznanie stazu czekałam 3 miesiace Zreszta uwazam ze ten kierunek stał sie za bardzo popularny i przez to stracił na renomie i jest duza konkurencja -sprobuj dostac sie na aplikacje w Rzeszowie skoro miejsc jest tak mało!!!!Zzreszta powiem ci ze skonczylam prawo w 2006 i nie udało mi sie dostac na aplikacje, odrobiłam staz a 2 lipca wyjezdzam do pracy na Cypr. Inna sprawa- trzeba miec znajomosci a najlepiej rodzicow na wyzszych stanowiskach to wtedy prace mozna dostac w jakims urzedzie. A ty zdawałas na aplikacje czy dopiero zamierzasz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
Poprzedniku jesteś już w desperacji, ale żeby na Cypr,masakra, ja na razie szukam pracy jeszcze mam wene, oczywiście nie dostałam sie na aplikacje i wiem że w Rzeszowie jet duża konkurencja do urzędow, jeszcze jestem dobrej myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jestem w desperacji
Poprostu nie widze sensu pracowac za 700 zł bo taka miałam propozycje pracy w administracji samorzadowej. Jednak wole jechac na Cypr zwłaszcza ze pracuje juz tam moj chlopak i jest zadowolony Chce zarobic normalne pieniadze a w wolnym czasie troche pozwiedzac a pozniej to zobacze co bede robic Zycze poowdzenia w znalezieniu pracy w Rzesz. ciekawe czy znajdziesz cos sensowengo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
No to ciekawe ze w rzesz zaproponowali tylko 700 zl bo z tego co wiem najnizsza placa na stanowisku urzedniczym w admin samorzadowej to 910 zł na ręke wg rozporządzenia także chyba się pozmienialo od czasu gdzy szukałaś pracy, choć wiem,ze i to są psie pieniądze ale zawsze to praca zgodna z moim wykształceniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestes w błedzie bo nie zawsze to co jest w rozporzadzeniu jest stosowane. Ja pracuje na stanowisku referenta i mam najnizsze wynagrodzenie czyli 936 brutto i to własnie netto wychodzi niecałe 700 zlotych. Nie licz ze jako absolwent dostaniesz wiecej chyba ze masz szczescie lub dobre znajomosci. A tak apropo pracy w zawodzie to w twoim przypadku jest to praca jako sedzia prokurator lub adwokat bo jako urzednik to mozna pracowac nawet po maturze jak sie ma dobre uklady lub jest sie w PIS-moze zapisz sie do partii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerzynka09
Może i Ty Poprzedniczko nie dostajesz takiej pensji, to zależy od kwalifikacji, pewnie masz za niskie i tyle ja wiem o czymś innym, a rozporzadzenie to nasze prawo-ono tak stanowi, a nie opinie innych ludzi, oczywiście to zależy od regionu Polski, więc jesli pracujesz w małym urzedzie może tak być, a po prawie można pracować też w urzędzie tylko poczytaj oferty pracy-człowiek po plastyce chyba nie umie pisać pism procesowych..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty dziewczyno niewiele wiesz o pracy bo jeszcze nigdzie nie pracowalas a wymadrzasz sie i podkreslasz ze jestes po prawie tak jakbys to prawo co najmniej na Harwardzie ukonczyła. Ja ci napisalam jak wazne sa znajomosci i uklady a ty odrazu mi piszesz ze ja zarabiam malo bo mam niskie kwalifikacje - ja mam skonczone studia ale widzisz nie bylam niczyja protegowana.Aha i jak sie nie ma doswiadczenia zawodowego to zazwyczaj dostaje sie niskie wynagrodzenie. Zreszta w urzedach wcale nie zarabia sie wiele chyba ze na kierowniczych stanowiskach A ty moze jeszcze sie przekonasz ze nieraz konkursy w sluzbie cywilnej to pic na wode bo i tak od poczatku wiadomo kto bedzie przyjety i czasem zamiast po administracji jest przyjeta osoba po filozofii a moze po plastyce jak jest z PISU to tez do jakiegos urzedu sie załapie... Wiecej z toba nie bede dyskutowac bo szkoda czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany julek...................
co Wy tu piszecie dziewczynie?? ja skończyłam licencjat, nie mam żadnego stażu, tylko 6 tygodni praktyki i już miałam kilka propozycji pracy, za więcej niż najniższa krajowa brutto, tylko, że ja miałam to dostać na ręke nie przyjęłam propozycji, bo to dla mnie i tak jest za mało dzisiaj dostałam kolejną (tym razem chyba dobrą) ofertę pracy, jutro mam pierwszy dzień szukaj, nie słuchaj tych.......:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×