Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to znowu ja 2

jak sie robi te... krokiety

Polecane posty

Gość to znowu ja 2

błagam o pomoc musze zrobić Nigdy nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znowu ja 2
🌼 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smażysz sobie naleśniki. Potrafisz? Bo jak nie to i z tym pomogę. Gotujesz sobie kapustę kiszoną. Najpierw jeśli jest za kwaśna to ją obmyj wodą. przepuśc ją przez maszynkę lub bardzo drobno posiekaj. Dodaj pieczarek jeśli chcesz podsmażonych z cebulą i też posiekaj albo przepuś w maszynce. Do tego mielone mięso (jeśli chcesz) drobiowe, wieprzowe wołowe, jakie chcesz. Kminek Sól pieprz do smaku. Wszystko oczywiscie ugotowane i wymieszane razem. I tym nadziewamy naleśniki , zawijamy. I możemy zapanierować mąka jakjko bułka i na patelnie smażymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie z miesa z rosolu
wolowego miesa oczywiscie. takie mieso wrzucam do robota (bo mniej roboty), miele, mozna dodac podsmazona cebulke, sol pieprz. tym nadziewam nalesniki, potem je panieruje i smaze. pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wszystko mielę bo szybciej :) A mięsa używam albo drobiowego(rzadko) a częściej wołowego, też rosołowego. Ale co kto lubi, znam takich co wrzucają kiełabase i boczek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akane kenesaka
a ja robię z samą kupusta i grzybami lub pieczarkami albo z samymi pieczarkami uduszonymi z cebulką pucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co z tymi nalesnikami
robicie takie same jak naprzykład z serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie z miesa z rosolu
ja robie nalesniki takie zwykle, jak kazde inne. a to mieso to robie po ugotowaniu na nim rosolu, tzn. ono nie jest surowe, wiec sie zaoszczedza sporo czasu no i w fajny sposob mozna wykorzystac to co z rosolu zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak tak, tylko daję czasem trochę więcej soli. A swoją drogą robie też tak, że zamiast części wody daję piwo jasne. Ale oczywiście możesz wrzucić przypraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co z tymi nalesnikami
dziekuje bardzo mam nadzieje ze wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×