Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rrrrudziutka

korektorka

Polecane posty

Gość hrabaliana
Jedyne, co mam, to chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrabaliana
No i jeszcze: „Tego można się szybko nauczyć i dostawienie/skreślenie przecinka, gdy skład książki jest już gotów, nie stanowi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rośka
do "proponujem" Pracujesz w wydawnictwie, a nie wiesz, że pisze się nie dużą literą, a wielką? Nie istnieje duża litera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja również szukam pracy jako korektor języka polskiego. Nie jestem niestety po studiach polonistycznych (ukończyłam filologię słowiańską), uważam jednak, że praca na takim stanowisku jest ciekawa i na pewno kreatywna, poza tym bardzo lubię pracować nad tekstem pisanym. Problemem jednak jest znalezienie takiej posady, bo borąc pod uwagę ogłoszenia, które co jakiś czas pokazują się w Internecie, to dochodzę do wniosku, że szansę na bycie korektorem mają tylko osoby po polonistyce. Na razie nie mogę nic znaleźć jako osoba ze znajomością języka chorwackiego, będę więc szukać pracy jako korektor. Mam nadzieję, że się uda :) Myślę, że znam dość dobrze zasady języka polskiego, ale ponieważ człowiek przez całe życie się uczy, to chciałabym właśnie w tym kierunku zdobyć doświadczenie. Trzymajcie kciuki :) Przepraszam za tę dość chaotyczną wypowiedź, ale jestem zniechęcona przeglądaniem ofert na stanowisko: pomocnika rzeźnika, fryzjerki, opiekunki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polonistka83
rośka do "proponujem" Pracujesz w wydawnictwie, a nie wiesz, że pisze się nie dużą literą, a wielką? Nie istnieje duża litera. Istnieje:) Obie formy są poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahahahahaha.........
KWT Trzy lata później... "Jedyne co mam, to chęci." czy "Jedyne, co mam to chęci." ? Które zdanie jest poprawne i dlaczego? A może żadne z nich? Może po prostu powinno być tak: "Jedyne co mam to chęci." Bardzo proszę o polonistyczne wyjaśnienie. Ten problem spać mi nie daje. Poważnie! Naprawdę nie wiesz, które zdanie jest poprawne?:o Oczywiście, że to pierwsze, czyli z przecinkiem przed "to". W drugim błędnie jest postawiony przecinek. Czyta się to zdanie, jakby się czkawki dostało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polonistka 83
buahahahahahaha......... KWT Trzy lata później... "Jedyne co mam, to chęci." czy "Jedyne, co mam to chęci." ? Które zdanie jest poprawne i dlaczego? A może żadne z nich? Może po prostu powinno być tak: "Jedyne co mam to chęci." Bardzo proszę o polonistyczne wyjaśnienie. Ten problem spać mi nie daje. Poważnie! Naprawdę nie wiesz, które zdanie jest poprawne? Oczywiście, że to pierwsze, czyli z przecinkiem przed "to". W drugim błędnie jest postawiony przecinek. Czyta się to zdanie, jakby się czkawki dostało Poprawne zdanie to (jak napisała wcześniej hrabaliana): Jedyne, co mam, to chęci. Muszą być dwa przecinki, ponieważ "co mam" jest wtrąceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mogę! proponujem się wymądrza, a sama robi błędy! Oczywiście, że poprawne zdanie brzmi "Jedyne, co mam, to chęci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z Katowic
Najlepsza wersja jest zwyczajna: "Jedyne co mam to chęci." Po prostu. Bez kombinowania :) Musiałam napisać, bo może ktoś jeszcze z tego powodu nie śpi. :) Po co na siłę wstawiać przerwy w czytaniu (przecinki)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się że chęci to ciut za mało - ważne są predyspozycje. Opisane chociażby na stronie pre-tekst. W zależności od rodzaju stanowiska wymagania są nieco inne, natomiast całość się tworzy pewien obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×