Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość powiedzcie w końcu

Powinno się mieć jedno CV, a zmieniac tylko LM, czy zmieniać wszystko?

Polecane posty

Gość powiedzcie w końcu

Jak w temacie. Zawsze myślałam, ze CV jest niezmiennym opisem osoby (doświadczenie, edukacja, umiejętności itp.). Przecież to się nie zmienia. Dodatkowe cechy, jakich pracoodawca oczekuje opisuję w LM, a tu czytam na pracuj.pl, że to podstawowy błąd, że mam do każdej oferty zmieniać CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie w końcu
to jest fajne: "Ciekawostką jest sposób autoprezentacji kandydatów. Jeden z ostatnich cytatów to: "Proszę o przyjęcie mnie na oferowane stanowisko, ponieważ uważam, że się do tego nadaję". Zauważyłam, że w dokumentach aplikacyjnych kandydaci balansują między dwiema skrajnościami, które w uproszczeniu nazwałabym nadmierną pewnością siebie z towarzyszącym jej wodolejstwem oraz kompletnym brakiem umiejętności wskazania swych mocnych stron, idącym w parze z retoryką dużej uległości, np. "Pozwalam sobie wskazać Państwu możliwość ewentualnego zatrudnienia mnie, gdybyście tylko Państwo chcieli dać mi szansę, abym mógł pokazać, że się do Was nadaję"." hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastaa
LM do każdej firmy piszemy inaczej. Wiadomo. A jeżeli chodzi o CV, to trzon pozostaje ten sam, a tylko zmienia się "ozdobniki" typu cechy charakteru, zainteresowania zawodowe, dodatkowe umiejętności, inne zainteresowania - tak, aby wyłuskać to, co istotne dla danego potencjalnego pracodawcy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz robotna
tak tak luskajcie sobie..ciekawe, kiedy przy wysylaniu 1000cv Wam się znudzi to łuskanie..:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bezsens......
zmiana cv? bez sensu... masz okresloną szkole.. umiejętnosci.. i zainteresowania.. one sie nie zmieniają tylko dlatego, ze gdzie indziej do pracy startujesz.. zmiana listu? nie zawsze potrzebna.. przeciez jak wysylasz list ciągle na to samo lub podobne stanowisko to po co go zmieniac? to samo jest potrzebne.. tylko pracodawca inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bezsensa
Zmień chociaż nazwę firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjfkalalala
Oczywiście, że cv się zmienia. Ja zmieniam prawie za każdym razem, ew mam przygotowanych kilka wersji. Tyle że ja mam takie doświadczenie, ze tego i tak nie idzie zmieścić na jednej stronie, więc zawsze wybieram z tego coś pod pracodawcę. Ale nawet jak się ma mnie do napisania, to np mało ważne historie, które możesz sobie darowac dla jednego pracodawcy są interesujące dla drugiego. Pzoa tym cv powinno wskazywać ściśle, że mam doświadczenie do tej właśnie pracy, a nie że chwytałaś/łeś dziesięc srok za ogon, że tak to ujmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjfkalalala
Ale bezsens... gratuluję faktu, że w ogóle masz pracę (a jak nie masz, to już wiesz, dlaczego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjfkalalala
Nawet co do wykształcenia czasami warto pewne rzeczy przemilczeć, jak skończyłaś/łeś np dwa zupełnie różne kierunki studiów, dajmy na to pedagogikę i marketing. Pedagogikę możesz sobie darować, jak aplikujesz na stanowisko związane z marketingiem, tak samo jak pracę w szkole. Generalnie zrobi to tylko wrażenie osoby, która nie wie, czego chce w życiu i balansuję między "misją" a biznesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×