Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
adziaa

jaka karma dla psa?

Polecane posty

jak karmić szczeniaka który będzie dużym psem? jaka karma jest dobra i niedroga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adziaa jak karmić szczeniaka który będzie dużym psem? jaka karma jest dobra i niedroga? 19:45 Darianka Karma żeby była odpowiednia nie jest tania (aczkolwiek to pojęcie względne). Polecam np. karmę Eukanuba, Royal Canin lub Purina Pro Plan. 19:46 Cocounutka Karm go karmą dla psów dorosłych, poniewaz zapotzrebowanie duzych psów jest zupełnie inne od tych mniejszych. Eukanuba ma takie i kupuje sie je u weterynarzy w przychodniach i niektorych dobrych sklepach zoologicznych. Jesli mieszkasz w duzym miescie to nie bedzie problemu z nabyciem takowej. P.s Chyba pomyliłas działy? 19:47 amelinka3434343 obejrzyjcie moj film http://www.youtube.com/watch?v=AsuMga_SIZE 19:48 Darianka http://kar-ma.com.pl/ 19:49 najlepsza jest kasza na kościach z warzywami rano a wieczorem pedeegre junior 19:51 Darianka Pedigree nie jest dobrą karmą, ponieważ nie zawiera pożądanych w diecie psa dodatków żywieniowych m.in. MOS, FOS, siarczku chondroityny i tych z grupy dental. 19:53 adziaa dzięki nie wiedziałam ze szczeniaka dużego psa można karmić karma dla dorosłych psów. wiem niechcący mi sie tu wpisało 19:55 najlepsza tylko pamiętaj, żeby kaszy nie solić bo sól negatywnie wpływa na układ kostny psiaka 20:01 adziaa czytałam o tych wszystkich karmach, teraz muszę znaleźć niedrogi sklep internetowy lub normalny? mojego psiaka jak na razie karmie kasza z mięskiem i warzywami i lubi to i do tego karmę sucha activ (taka z serduszkiem w zielonym opakowaniu) nie mam głowy do nazw. pozdrawiam 20:03 Cocounutka nie nie to nie tak. Są takie karmy dla szczeniaków rasy wielkiej. czyli duzych psów. sprostowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astalavista
wejdź na forum www.dogomania.pl - tam jest duza madrych psiarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz dużo kasy to kup wyżej już polecaną purinę, eukanubę czy royal canin (każdy weterynarz poleci jedną z tych bo chcą zarobić). Z tańszych karm polecam pedigree, ale wtedy dodatkowo trzeba dokupować witaminy. Royal canin można zamówić na allegro - 15 kg. ---> 180 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiwa
ja slyszalam od wterynarza mojego psa ze najgorsze gowno to jest cha..pi ta karma dla psow moj pies po niej wymiotowal zolcia a ja myslalm ze ma chory zoladek teraz zmienilam mu karme i nic sie nie dzieje a nawet ma lepsza kondycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frdetgyhucs
Cha....i i polska wersja Pedi....i. jet do bani!!! Mnie weterynarz kazał kupować Royal Canis. To droga karma ale chyba warto bo mój piesiu ma już prawie 3 lata i dobrze się chowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marketo-wszystkiego najlepszego z okazji urodzin,bo jakoś niebawem chyba masz? :) A co sądzicie o kociej karmie Nutro Choice? Cenowo zblizone to do Puriny.. A czy jakościowo porównywalne?Trochę wypadłam z obiegu,jeśli chodzi o kocie jedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaleidoStar------->dzięki za pamięć,ale pośpieszyłaś się :D Ja mam urodziny dopiero za ponad miesiąc:) Tej karmy kociej Nutro Choice nie znam. A tak w ogóle,to sama nie wiem,jaką kupić kotom......Każdy zachwala coś innego:( ♥♪♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asderee
a czy mozna dawać psu gotowanego kurczaka i te bardziej miekie kości? Mój kundelek (jest już satrszy) nie tolerował gotowej karmy z puszek ani tej suchy typu pedigree czy chapi . Zaczełam gotowć mu kurczaki i dodaję do tego chleb. Zjada zawsze całą miske i chyba jest ok bo nie widze żadncyh neipoojących objawów. czy mogę mu to dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marketo-a to widać ty taki końcowy Lewek :) asderee-z kośćmi uważaj,gotowanych,wbrew obiegowym opiniom-nie wolno dawać. Nie są trawione. Surowe-czasami tak.Ogólnie kości z kurczaka są niebezpieczne,bo rozłamuja się na ostre igły,ale znam kilka psów,które pożerają każdą ich ilość gdy tylko mogą,kilkanaście razy w miesiącu-i nic im nie jest. Zdrowe jak tury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asderee
No własnie podobnie jest z moim Kajtusiem. On uwielbia kurczaki i te drobne kości (piszczelowych mu nie daję). Je tak już kika miesięcy i jest wszystko ok. Nie chciałabym mu zaszkodzić (wystarczająco dużo już przeszedł). To chyba moge dalej mu to dawać? A co dla urozmaicenai diety? Co polecacie zdrowego (może jakies warzywne dodatki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W okresie kiedy pies dorasta, w szczególności u dużych ras czy też kundelków, które zapowiadają się na duże psiaki - najlepiej jest karmić gotową karmą - jedną z tych podanych powyżej (royal, eukanuba itd), bo wtedy mamy pewnośc, że pies dostaje zbilansowaną porację karmy ze wszystkimi potrzebnymi składnikami. A to bardzo ważne - szczególnie jeśli chodzi o rózwój stawów, z którymi to duże psy miewają problemy. Po ukończeniu wzrostu można potem przerzucić psa na gotowane żarcie, albo surowe czyli BARF. Wcześnie nie radzę ryzykować, bo ciężko samemu zbilansować psu jedzenie tak żeby się dobrze rozwijał. Marketowe karmy to shit - trzymajcie psy z daleka od nich w każdym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z warzywek może być wszystko oprócz: cebuli, czosnku. Warto dawać też owoce, oprocz cytrusów. Wprowadzać trzeba powoli i patrzeć czy psiak dobrze reaguje na takie samczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z warzywek może być wszystko oprócz: cebuli, czosnku. Warto dawać też owoce, oprocz cytrusów. Wprowadzać trzeba powoli i patrzeć czy psiak dobrze reaguje na takie samczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam kanadyjską karmę Acana. Jest ona z górnej półki a nie jest taka droga. Tą karmę można zamówić na allegro, przychodzi kurierem do 24h, a przesyłka jest za darmo. Dla psów, które w przyszłości będą duże podaje się karmę ACANA PUPPY LARGE BREED. Oprócz suchej karmy polecam specjalną dietę dla psa- BARF, polega ona na karmieniu psa surowym mięsem razem z kościami. Dokładne informacje o BARFie: http://www.dziech.pnet.pl/barf.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubie
najlepiej samemu gotowac... Moj pies nie lubi za bardzo gotowych ;) A z domowego zarcia wciaga wszystko jak leci... ostatnio sie zdziwilam jak cebule zezarl :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdziwiona ola - mi się suka uczuliła na Acanę z jakiegos powodu. Tak się z niej ostatnio sypało, że wyglądała jak po chemioterapii. Teraz jej gotuję - jest na diecie rybnej i futro powoli odrasta. Wszysko zależy od psiaka - choć ogólnie w mojej opinii Acana zła nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupowałam wczesniej dietetyczną karmę Eukanuba, Purina. Ostatnio zamówiłam Acane i musze przyznać że mój pies dosłownie rzucił się na jedzenie. Eukanuba tak bardzo mu nie smakowała. Chyba zostane przy Acanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik, widocznie Twój pies jest uczuleniowcem o wrażliwym żołądku, jest specjalna karma dla takich piesków- lamb&rise :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zastanawiam się nad łososiem Acany...jedziemy na urlop i stanie przy garach nie bardzo mi się uśmiecha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodzia =*
ja polecam karmę z tesco jest naprawdę dobra mój pies chętnie ją je ma świetną kondycję.karma jest niedroga,dobra i nie jest takim gównem jak chappi i pedigree merch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój pies je teraz karmę Renal,wcześniej jadł Urinary S/O.To wszystko z polecenia weta.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeela
każdy wtererynarz wciska royal canin- karma droga i kompletnienie nie warta tej ceny, skład beznadziejny, nawet nie jest napisane ile ma procent miesa! polecam Orijen- jedna z najlepszych karm na swiecie (80% miesa, 20% to owoce, warzywa, zioła, ryby, jajka i wiele innych skladnikow) rownie dobra jest Acana a jeśli chcesz cos tannszego to polecam Brit (40% miesa) tylko kupuj te dla srednich psów, a nie dla dużych, bo jest jakościowo lepsza (zauwazylam roznice u moich trzech dużych psów) najmniejszy domowy jack Russell dostaje te dwie pierwsze+ wszystkie psy surowe kosci do obgryzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeela
noż k****a! dopiero zobaczyłam ze to jakas bladź odgrzała temat, żeby zareklamować swoją firme wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebeka65
A ja myślę, że warto przetestować karmę CANAGAN - składem jest zbliżona do Acany, czy Orijen, więc wydaje się w porządku. No i za granicą cieszy się dobrą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×