Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mala migotka

Łatew, Szybkie, Tanie i Smaczne Dania, WPISUJCIE!

Polecane posty

Gość Mala migotka

Znacie jakies dobre dania, ktore nie sa czasochlonne szybkie i niekosztuja duzo a dotego sa smaczne? Wisujecie je. Wracamy czasem po dniu pracy do domu i nie mam ay sily na nic, a tu sie trzeba zajac dziecmi sprzataniem i trzeba cos zrobic na obiad, i chociaz a tym jednym moze jest jakies ulatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos slodko kwasny + ryz + kawalki kurczaka:) albo gotujemy makaron jak do spaghetti, smietane mieszamy z pieprzem sola, czosnkiem innymi przyprawmi ,makaron z tym sosem dusimy chwilke an patelni na kocu posypujemy startym serkiem uwielbim to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
kupka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
Gotujesz makaron- najlepiej muszelki, ugotowany dajesz na patelnie i wbijasz rozbeltane jajka, przyprawiasz, ja zawsze jem to z ketchupem. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
spadaj podszywaczu. z tym makaronem z jajkiem to nigdy nie probowalam czgos takiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
znacie jeszcze jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupkoa
gotujesz makaron( najlepiej świderki) na patelni smażysz kiełbasę, cebulę, paprykę potem dodajesz puszkę pomidorów,potem mieszasz makaron z sosem posypujesz serem i zapiekasz 15-20 min. w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten ostatni
przepis to akurat nie tak tanio wychodzi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
no moze i nie tanio, ale nie chodzi o to eby wszystkie byly super tanie, moga przeciez by ctez szybkie i latwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ele mele
Polecam "placek" a'la omlet. Składniki: jajka, mąka, odrobina mleka i wody. Najpierw ubijamy jajka na pianę, potem dosypujemy mąki i mieszamy. Najlepiej uzyskać konsystencję gęstej śmietany, w tym pomocne są właśnie mleko i/lub woda. Na patelni można podsmażyć co się tam ma w lodówce, ja preferuję cebulkę, wędlinkę i pieczarki, ale robiłam też z innymi rzeczami. Na podsmażone składniki wylewamy ciasto, przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zetnie (jakieś 5-10 min.), następnie przewracamy, można posypać żółtym serem, ziołami, co kto lubi. W 20 min. super obiadek ;). U mnie wszyscy się tym zajadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ele mele
I jeszcze jeden przepis na makaron. Makaron gotujemy, odcedzamy itd. ;) Do sosu potrzebne są : tuńczyk z puszki, cebula, śmietana, czosnek, warzywko, ser, natka pietruszki. Najpierw podsmażamy drobno pokrojoną cebulkę, gdy już się zrumieni, dodajemy tuńczyka i smażymy aż do uzyskania ładnego kolorku. Dodajemy posiekany lub zmiażdżony czosnek, smażymy jeszcze dwie minutki i na bardzo małym ogniu dodajemy śmietanę. Uzyskany sos doprawiamy warzywkiem i natką pietruszki, nakładamy na makaron, posypujemy serem. Dwie osoby uwiną się z tym w pół godzinki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala migotka
bardzo ciekawe te przepisy prosze o jeszcze.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tanie i latwe a przede wszystki pyszne... dania z makaronów.. jstem ich wielką fanką!!!!!!!!!!a najsmaczniejcze??? Polskie z Lubelli!! na prawde warte polecenia.. ale wszyscy o tym wiedza:)) http://www.uwielbiam.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubellowiec
fakt Lubella jest dopra, nawt jak ja przegotujesz to i tak jest smaczna.. no ale najlepsa al dente:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaa
ooo:) ja tez cos napisze opakowanie mrozonki 'warzywa na patelnie' smazymy ok 10 min na patelni, pozniej zalewamy to 4 roztrzepanymi jajkami (plus 2 łyzki smietany) smazymy bez przykrycia 3 minuty, pozniej z przykryciem ok 4 :) nie przewracamy wychodzi przepyszny omlet z warzywami!:) jesli starczy kasy to najpier smazymy boczek, pozniej wrzucamy warzywa itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
ulaaaaaaa fajny ten przepis. a tyle razy jadlam warzywa na patelnie a o czyms takim nie pomyslalam:D dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
jeger a ty wyprobowalas te ksiazke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupu upupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
nie zna nikt juz zadnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ange87
tuńczyk w puszcze (w oleju lub w sosie własnym) 1 duża cebula ser żółty 2 ogórki kiszone Majonez Cebulę kroimy w bardzo cieniutkie (prawie przeźroczyste) plasterki i układamy na dnie salaterki, na to tuńczyka. Na tuńczyka starty żółty ser. Na ser starte ogórki. Wszystko przykrywamy majonezem. Do lodówki na ok 2 godziny i gotowe! Co powiecie na tą sałątke? Warto robic? (tylko ze ja bym pokroiła ogórka w kostke, no i zastanawiam sie nad tym majonezem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ange87
Znam pewien pyszny przepis... A mianowicie: pieczarki pokroić w dość grube plasterki, przyprawic na ostro, wrzucamy na patelnie zeby podsmazyc, nastepnie na pieczarki rozbijamy jajko (nie mieszac z pieczarkami-ma wygladac jak sadzone) a na sam koniec posypujemy żółtym serem. Wszystko wyjmujemy na talerz (uwazac zeby sie nie rozwaliło) i posypujemy drobnym szczypiorkiem! polecam! Naprawde pyszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala migotka
mialo byc ange87 swietny tez przepis z pieczrkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja podam taki przepis
kiełbasę kroimy w polplasterki ( ilosc wg naszych zapotrzebowan ) , smazymy na patelni z pokrojoną cebulką. Gdy się juz ładnie zarumieni dolewamy tyle wody ile chcemy miec sosu. Nastepnie dodajemy "wczorajszy" chleb , tzn srodek z kromek , i musi byc wczorajszy lub sprzed kilku dni zeby się ładnie kruszył. I tym zageszczamy sos do odpowiedniej dla nas konsystencji. Zagotowujemy i na koniec dodajemy sol, pieprz, majeranek i ze 2 lyzki koncentratu. Ja podaje z makaronem , ziemniaczkami lub pieczywem , ale juz swiezym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingusia33
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie taka oto pizze ....
chłopska :) robię ciasto naleśnikowe-nieco rzadkie -do niego wrzucam posiekane pieczarki ,kawałek cebulki lub pory,starty żółty ser,dyży pomidor,zółta i czerwona paprykę ,jakąś parówkę lub kawałeczki szynki wszystko przyprawiam pieprzem i solą ....na niewielkiej patelni rozgrzewam oliwę i nakładam nie za gruba warstwę ciasta -musi sie piec na małym ogniu - przewracam na druga strone i posypuje jeszcze startym serem -do tego keczup i pyyyyyyyyyyycha -bardzo syte -ja robie wtedy jak zostaja mi resztki sera ,kawałki wędliny itd....🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co to śpicie czy co ....
pogoda butelkowa więc co się dzieje???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLECAM coś w rodzaju potrawki z parówek, przepis mojej pomysłowej teściowej:-) Składniki niestety na oko: pieczarki przesmażam z cebulką (pokrojone oczywiście), do tego dodaję parówki pokrojone w kawałki dł. ok. 4 cm i ponacinane jak na grila (jak dostaną temperatury ładnie się otworzą) i puszkę kukurydzy i zalewam wszystko sosem meksykańskim Łowicz w słoiczku (jeżeli wychodzi za gęste dodaję jeszcze zwykłego keczupu). Przyprawić do smaku, bardzo pasuje do tego wyciśnięty ząbek czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×