Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teolog5

nie potrafie nic ugotować

Polecane posty

niedawno wyszłam za mąż.Wstyd się przyznać ale jedyną rzeczą którą potrafię zrobić są schabowe.Wiem że na pewno ten temat był już kilka razy,ale bardzo proszę o jakieś przepisy,chodzi mi o potrawy które jest łatwo przygotować,nie muszą być tanie i takie które krótko się robi,aby tylko były łatwe w przygotowaniu.Chodzi mi o potrawy na obiad,a także jakieś ciasta.Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapcia_aa
haha no nieźle, spoko nie śmieje się bo ja też tak miałam :) i wstyd się przyznać ale niewiele sie nowego nauczyłam. Proponuje Ci sos Knorra w słoiku Hiszpański. Kupujesz ok 450gr piersi z indyka albo inne mięsko jakie lubisz kroisz w kostke wrzucasz na patelnie z gorącym olejem dodajesz sos podgrzewasz 10 min dodajesz ryż i pyszne danie gotowe. Pycha - przynajmniej dla mnie. Więcej nie pisze bo mi slinka poleciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok bardzo prosty przepis
na zdrowa zupe pomidorowa: dwie puszki pomidorow (obojetnie czy obrane czy nie) 1 kartonik soku pomaranczowego ok 50 gr oleju z oliwek 2 lyzki oregano 2 lyzki pietruszka zielona przyprawa provanonsalska sol+pieprz makaron makaron gotujesz (tak zeby nie byl rozgotowany) w drugim garnku : wrzucasz pomidory i cala reszte. zagotowac, widelcem podziabac pomidory by sie troche rozwalily i dodajesz wszystko oprocz soku. soku dajesz tylko tyle jaka chcesz miec konsystencje zupy. jak gesta to mniej jak zadsza to wiecej. mozna dodac wody jak smak jest az za pomidorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może to
pysszne drugie danie, nie sposób spieprzyć 2 piersi z kuraka 1 duża cebula 1-2 papryki czerwone 20-40 dkg pieczarek 1 kostka rosołowa piersi kroisz w kotlety, rozbijasz tłuczkiem, posypujesz solą i papryką słodką i rzucasz na patelnię z tłuszczem na krótką chwilę, aby się trochę przyrumieniły z każdej strony cebulę siekasz na drobno i jak już się piersi upieką to zdejmujesz je z patelni i na tym tłuszczu podpiekasz cebulę ( pod przykryciem) w międziczasie kroicz pieczarki w paski a paprykę w słupki oraz rozpuszczasz kostkę rosołową w szklance wody Jak sie cebula zeszkli dodajesz pieczarki, paprykę, wlewasz tę rozpuszczoną kostkę rosołową , na wierzch kładziesz mięso i dusisz ok pół godziny na małym ogniu (możesz dolać wody jak będzie za mało) Potem wyjmujesz mięso, zagęszczasz sos ( dwie łyżki mąki rozbełtać z małą ilością wody i powolutku wlewać do gotującego się sosu) i ewentualnie go doprawiasz solą, pieprzem, papryką ostrą czy maggie albo sosem sojowym Podajesz z ziemniakami albo makaronem smacznego ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jesssu
a ile ty masz lat?? nie wiesz co to sa google albo wyszukiwarka na kafeterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jesssu
a ile ty masz lat?? nie wiesz co to sa google albo wyszukiwarka na kafeterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jesssu
niedawno wyszlas za maz? przeciez masz juz dwoje dzieci czym je karmicz Q mc donaldem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×