Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Delta32

Kiedy prawo do urlopu?

Polecane posty

Gość Delta32

Zmieniam prace. Pracuje u obecnego pracodawcy 2 miesiace. Za kazdy przepracowany miesiac nalezy mi sie 1,5 dnia urlopu. Czy jak sie zwalniam po 2 miesiacach to moge wykorzystac jakis dni urlopu, czy tez mi on przepada? Jak to jest? Pytalam sekretarki, powiedziala, ze nie nalezy mi sie urlop, ze dopiero po 3 miesiacach pracy... Ale ja czytalam, ze od 1go dnia mi przysluguje prawo do ulropu... Wiecie jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam tyle
jesli nie znajdziesz odpowiedzi zawsze mozesz isc biura porad prawnych ktore sa darmowe i tam wszystkiego sie dowiesz. Ale w mojej firme urlop przysluguje od momentu jak sie zatrudnisz i tak samo 1.5 dnia na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delta32
W mojej też. Więc na logikę biorąc, muszą mi dać te moje wypracowane 2 dni...Citizen Advice.. chętnie bym poszła, ale żeby się umówić na Appoitment to trzeba mieć anielską cierpliwość, nie odbierają telefonu. Chyba, że w ciemno pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Delta, mozliwe ze w kontrakcie jest ustalone ze pierwsze 3 miesiace to okres probny. W takim razie urlop ci nie przysluguje bo czesto dopiero po przepracowaniu okresu probnego mozesz brac urlop. Sprawdz kontrakt, idz do HR firmy w ktorej pracujesz a jak i tam nie znajdziesz zadnej odpowiedzi to CAB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadrowa w uk
urlop w wymiarze 1.67 dnia na kazdy miesiac przysluguje od pierwszego dnia pracy, chyba ze inaczej stanowi kontrakt. Naliczany jest z gory za kazdy rozpoczety miesiac pracy wiec przysluguje ci 3 dni za przepracowanie 2 miesiecy ale pracodawca moze tez zaokraglic do 3.5 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delta32
Wlasnie nie mam nic w umowie. I jestem na okresie probnym. Czyli pewnie masz racje, Poranny deszcz.. Dupa z urlopu :'( No co za kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domina86
nie sadze ,ze dadza ci urlop i watpie tez czy masz do niego parwo, podejrzewam ze przez pierwsze 3 miesieca jestes na okresie probnym ,a wuiec urlop ci nie pzrysluguje.ale musisz znalezc jaks kompetentna osoba w firmie, ktore da ci odpwiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delta32
Juz wiem. Prawo do urlopu w UK nabywa sie od 1go dnia pracy. Niestety mozna dopiero z niego skorzystac po 3 miesiacach. Owszem za zgoda pracodawcy mozna skorzystac z urlopu wczesniej, ale pracodawca nie placi wowczas za urlop. Niestety nie jest tak, jak w Polsce, ze wyplacaja po 3 miesiacach wypracowane teoretycznie pare dni (1,6 dnia za kazdy miesiac). Po prostu wszystko szlag trafia :( Co kraj, to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×