Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kosia1

pytanie o akwarium

Polecane posty

Nie mam. ale będę mieć :D Napisz jakie masz pytanie, to może chętniej ktoś odpowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybek
sie pisze a nie rybków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to jak często wymieniać podłoże??? i dlaczego roślini mi padają... wydaje mi sie też ze musze wymienić filtr z napowietrzaczem, i nie wiem jaki będzie najlepszy dla akwa 60L...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej nie mozna zażartować... czasem mówię na nie J E B K I... CO TO GRZECH???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja imałam ten koszmarek:] roslinki moga padac od zlego naswietlenia, za mocne lub za slabe lub dlatego, ze sa zle ukorzenione badz podloze im nie odpowiada. Co do filtra to nie kupuj tych najtanszych bo z doswiadczenia wiem ze jakosc przede wsyztskim jest taki jeden ktory wciagał mi male rybki ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniam wode jak widze że jest syf:P roślinki moze Ci padają dlatego że dałas im za mało tego specjalnego podłoża do rośnięcia (zapomnialam jak sie nazywa). Ja mam roślinki bez korzeni pływają sobie swobonie w wodzie i żywią sie kupą moich rybek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosia - z takimi ogólnymi radami to najlepiej zwróć się do jakiegoś zaprzyjaźnionego w miarę profesjonalnego sklepu zoologicznego (w sensie że nie np na dział zoologiczny w supermarkecie), tam to takie rzeczy mają w małym palcu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o filtr zapytaj sie w zoologicznym. ja nie mam filtra bo choduje rybki, które oddychają powietrzem atmoswerycznym:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna - roślinki żywią Ci się rybkami czy rybki roślinkami...? :o Fajne roślinki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm mi zawsz emowiono zeby raz w roku calosc wymieniac a tak tlyko raz na jakis czas mniejw eicej 1/4 wody odlewac i wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no włąśnie idę dzisiaj popytać ale myślałam ze moze tutaj mi ktoś coś poradzi bo za bardzo nie mam czasu lecieć specjalnie... no ale cóż czego się nie robi dla nowego hobby... chciałam coś zamówić przez allegro ale nie wiem na co się zdecydować... znalazłam fajny sklep internetowy który się wystawia na allegro ale musze się dowiedzieć więcej na temat produktów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roślinki żywią sie tym co ryby nasrodza bo nie mają korzenia, pobierają liściami składniki pływające w wodzie. Dzięki temu nie musze męczyć sie z glebą i innymi pierdołami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeee
ja wymieniam całą wodę średnio co 2 m-ce, na kranówę z uzdatniaczem i jeszcze ni żadna roślinka nie padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie... moze i przyczyną jest podłoże... jejku jestem ciemna a sie biorę... czyli trzeba specjalna glebę kupić??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeeee
kup żwirek w sklepie akwarystycznym i bardzo porządnie go wypłucz kilka razy. powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i kup tez glebe dla roślinek... poszukaj na google jakąś fajną stronke o zakładaniu akwarium:) tam znajdziesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mam żwirek brązowy z białym to rośliny z zielonych robiły się bordowe i wybujałe... a potem gniły... ale właśnei kupiłam biały bo chę też trochę wnętrze zmienić bo za ciemne jest...mam dokupić specjalną glebę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoim akwarium wzbogacam podłoże w kulki z torfu i torfu z gliną pod korzenie niektórych roślin. Oczywiście wszystko przykrywam piachem. Taki sposób zasilania podłoża ma tę zaletę, że składniki mineralne zawarte w dodatkach powoli rozpuszczają się stopniowo przechodzą do wody. Glina dodatkowo działa jak wymienaicz jonowy ułatwiając roślinom przyswajanie składników mineralnych przez korzenie. Lotosy, anubiasy, żabienice i kryptokoryny wyraźnie lepiej rosną na takim podłożu. a tu masz całą stronke o roślinkach w akwarium http://www.akwa.aip.pl/rosliny.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja się orientowałam, to rośliny jednak muszą mieć trochę norlmalnego podłoża pod korzeniami - albo trzeba im to wynagradzać pałeczkami nawozowymi. Ale to ci na pewno w sklepie powiedzą. Nie wiem, czy bym kupowała rośliny akwariowe na allegro... Zwłaszcza w taki upał dziki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widzisz żeby roślinka Ci rpzeżyła trzeba sie namęczyć:( na szczęscie nie musisz sama robić im podłoża, wystarczy ze kupisz gotowe... ale to nie gwarantuje że przeżyje... dlatego tez ja postanowiłam sie tak nie mięczyć i kupiłam rzęse chińską i moczarke kanadyjska (mam nadzieje ze nie pomyliłam nazw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roślinki zielone muszą mieć cały czas światło zarówno w ciągu dnia jak i nocą (tak mi ostatnio powiedział pewien pan, zajmujący się rybkami na codzień) W przeciwnym razie brązowieją i gniją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no roślin na allegro ni ekupię... chodziło mi o filtr... światło w nocy??? z tego co wiem to dobrze jest wyłączać bo w środowisku naturalnym nie ma śiawtła przez 24h na dobę... glony sie rozwijaja szybciej... ale moze się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam ci tylko o tym, co powiedział mi mężczyzna mający chyba z 10 wielganych akwariów-uprzedzał mnie, że gdy zdecyduje się na rybki konkretnie zielone roślinki muszę pamiętać o całodobowym oświetleniu -w dzień swiatło słoneczne, w nocy sztuczne. Skoro on zajmuje się akwarystyką kilka lat to chyba jest świadomy tego co mówi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwamaniaczka
Mam dwa akwarium.jedno 300 z dużymi rybciami i drugie 150 z rybciami mniejszymi.W tym dużym mam dla równowagi tylko szybko rosnące rośliny pływające. nie mogę mieć innych ze względu na pielęgnice.i filtr z napowietrzaniem tzw. turbinę..rewelacja..tylko nie wiem czy do mniejszych akwarium takie są.W mniejszym mam dużo roślin,trawy,pływającą i jakąś z dużymi twardymi liściami nazwy nie pamiętam.Rosną bardzo pięknie ale nie zawsze tak było.Zmieniliśmy świetlówkę na specjalną akwarystyczną z Philipsa i rośliny ruszyły jak z kopyta.Mają przepiękny zielony kolor.Podłoże?Biały żwirek.. z naszych doświadczeń wynika że jest najlepszy.Dodatkowo nawóz do roślin co tydzień.co tydzień. podmiana wiaderka wody i uzdatniacz.Co miesiąc preparat Sera Nitrivec.Dno czyścimy specjalnym odkurzaczem do czyszczenia dna akwarium. Namiary na świetlówkę:Philips LTD 18W/54-765, Nawóz:Planta Gainer z Aqua art

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwamaniaczka
Mam dwa akwarium.jedno 300 z dużymi rybciami i drugie 150 z rybciami mniejszymi.W tym dużym mam dla równowagi tylko szybko rosnące rośliny pływające. nie mogę mieć innych ze względu na pielęgnice.i filtr z napowietrzaniem tzw. turbinę..rewelacja..tylko nie wiem czy do mniejszych akwarium takie są.W mniejszym mam dużo roślin,trawy,pływającą i jakąś z dużymi twardymi liścimi nazwy nie pamiętam.Rosną bardzo pięknie ale nie zawsze tak było.Zmieniliśmy świetlówkę na specjalną akwarystyczną z Philipsa i rośliny ruszyły jak z kopyta.Mają przepiękny zielony kolor.Podłoże?Biały żwirek.. z naszych doświadczeń wynika że jest najlepszy.Podłoża pod żwirek typu piasek czy glinka czy inne specjalne zmętniały wodę.Dodatkowo nawóz do roślin co tydzień.co tydzień. podmiana wiaderka wody i uzdatniacz.Co miesiąc preparat Sera Nitrivec.Dno czyścimy specjalnym odkurzaczem do czyszczenia dna akwarium. Namiary na świetlówkę: Philips LTD 18W/54-765, Nawóz: Planta Gainer z Aqua art

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akwarium wymaga uwagi i też sporych umiejetnosci w wyborze odpowiednich rybek. Do tego trzeba podejsc z rozwagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KubaŻemski
Akwarium to piękne rozwiązanie które można bez problemu wykorzystać jeżeli chodzi o aranżację m.in salonu, jednak też trzeba o niego odpowiednio zadbać, a przede wszystkim mam tu na myśli rybki). W moim przypadku najczęściej korzystam ze sklepu akwarystycznego Plantica, jeżeli chodzi o pokarm, ozdoby, czy zakup potrzebnych akcesoriów . Świetny sklep o bardzo dużym wyborze i konkurencyjnych cenach. Także przy tworzeniu akwarium na pewno warto do nich zajrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×