Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gwiazdeczka-g

autyzm wczesnodziecięcy

Polecane posty

Gość gwiazdeczka-g

u mojego synka wykryto autyzm wczesnodziecięcy. czy są tu rodzice z podobnym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignes*
Wiesz mam rodzinie takiego chłopca. Do mniej więcej 30 miesięcy mały nie odstawał od rówieśników, teraz ma 5 lat i jestem przerażona postępami tej choroby. A w jakim wieku jest Twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludvika IV
moja szefowa ma synka z autyzmem wczesnodziecięcym Ma 8 lat i chodzi do noramlnej szkoly tyle ze poszedl o rok pozniej. maly caly czas uczeszcza do logopedy i na rozne cwiczenia, wiem ze ma problemy z koncentracja. Takim dzieciom trzeba poswiecac duzo czasu i energii wtedy moga sie normalnie rozwijac i z biegiem czasu coraz mniej widac roznic miedzy nimi a zdrowymi rowiesnikami Poszukaj u siebie w miescie jakiegos stowarzyszenia rodziców dzieci autystycznych bedzie ci razniej :) moja szefowa do takiego stowarzyszenia nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wzbudziło Twój niepokój
że udałaś się do specjalisty po poradę? Niestety, obawiam się, że mój syn też może cierpiec na jakąs formę autyzmu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn ma 1,5 roku. jest inny niż dzieci w jego wieku. chce być sam, nie lubi się bawić jedynie w samotności, nie odzywa się, lecz ma czasami napady histerii i agresji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia21
ja mam brata autystycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia21
moj vbrat ma norme intelektualna w tym roku skonczyl gimnazjum chorobe wykryto w 8 roku zycia a od 2 roku zycia zaczely sie objawy choroby brat tak jakby cofnął sie w rozwoju zaczal sikac w majtki (a od 8 mies zycia robil do nocnika) przestał mowic przestał inicjowac kontakty spoleczne teraz ma 16 lat nie mowi wyraznie ale interesuje sie geografia ma wyjatkowe zdolnosci potrafi odwzorowywac z pamieci mape polski europy i idealnie rysuje je na kartce papieru bez zadnego błędu!!!! wczesne podjecie terapii jest niezwykle wazne gdy umozliwia podjecie dla dziecka i jego rodzicow "w miarę" normalnego zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia21
twoj synek jest w idealnym wieku do podjecia terapi dlatego dzialaj wiekszosc matek dzieci autystycznych diagnoze otrzymuje niestety juz za pozno bo sa zbywane przez lekarzy ktorzy daja opinie ze dziecko jest uposledzone ma schizofrenie problemy neurologiczne ale autyzm jest trudno zdiagnozowac bo w obrazie choroby nakłada się wiele czynnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia21
masz duze szczescie ze u twojego synka tak wczesnie wykryto chorobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignes*
Ja też za żadne skarby nie zaszczepię nią dziecka. Agula jesteś bardzo rozsądna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vauga
autyzm czesciej wystepuje u chlopcow.moja kolezanka pracuje w osrodku z dziecmi autystycznymi gdzie jest ponad 80 chlopcow i tylko pare dziewczynek.ogromnie sie ciesze ze bede miala corke!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vauga
zauwazylyscie? sami chlopcy choruja na autyzm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaaaaaaaaaa
To prawda,ż e częściej chorują chłopcy ale dziewczynki też zapadają na tą chorobę. Pracuję w ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i są w nim dzieci z autyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdxxxxxxxxxxxxxxxxx
opiekuejsz sie nim?czy jest w żłobku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak długo po szczepionce
potrójnej może ujawnić sie autyzm? nie wiedziałam o tym jak szczepiłam dziecko, fakt, dość dawno, ponad trzy lata temu, ale coraz więcej słyszę opinii na temat tej szczepionki i autyzmu, że aż się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem _-
a skąd się bierze autyzm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypomins
Neurony w mózgu dzieci chorych na autyzm współpracują ze sobą tylko na krótkich odcinkach, co powoduje, że przekazywanie informacji między półkulami jest słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypomins
Prawdopodobnie, u podłoża wszystkich zaburzeń spektrum autyzmu leżą defekty neurologiczne o szczegółowo nieznanej etiologii. Do najczęściej wymienianych, potencjalnych przyczyn ich powstawania należą: * defekty genetyczne (bliżej nieznane) * zaburzenia metaboliczne, przede wszystkim nietolerancja glutenu i kazeiny * zespół nieszczelnego jelita, często spowodowany intoksykacją drożdżakami * urazy okołoporodowe * szczepienia w okresie niemowlęcym * poważne infekcje i intensywne antybiotykoterapie w okresie niemowlęcym * alergie i osłabiona sprawność immunologiczna * obniżona zdolność do detoksykacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem _-
dzięki przypomins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignes niestety nie masz racji. Autyzm wczesnodziecięcy jest często kojarzony ze szczepionką na świnkę odrę i różyczkę ale nie powinno się z nią go łączyć. Owszem są przypadki że dzieci chorują na autyzm po tej szczepionce. Ale są to odsetki. Jest tak dlatego że autyzm właśnie objawia się pare miesięcy/lat po szczepionce. Czytałam kiedyś właśnie o tym w internecie. Może warto poszukać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Michasia
dawno mnie nie bylo,Michałek nie chodzi do przeczkola,nie potrafi odnalesc sie w grupie.W jego przypadku autyzm jest wynikiem silnej reakcji na stres a u waszych dzieci jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×