Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enamorada

Jak zbierac na emeryture w Wilekiej Brytanii?

Polecane posty

Gość desca rada
A co z Hiszpania?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do skarbonki
najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezu ludzie zadziwia mnie
wasza głupota, chyba na serio się od was różnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość North London
ja wyznaje zasade ze jak sobie sam nei zarobie na starosc to mi nikt nic nie da.Nie wierze we wszelkie fundusze emerytalne ,skladki odciagane od pensji.A o glodowej emeryturze od panstwa(80f tygodniwo?) to juz lepiej nie wspominac. Tutaj w UK czesto spotykam pracujacych 70 latkow i nie robia tego dla wlasnej przyjemnosci tylko zeby im starczylo na zycie. Ja proponuje inwestowanie,nieruchomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ile dostaniesz na emeryturze zalezy od tego ile sobie uskladasz. jeden klient ma 1mln funtow, drugi 200tys a trzeci niecale 30tys. skladasz sobie w jednym funduszu emerytalnym i w zaleznosci od tego w jaki fundusz investujesz dostajesz wieksze lub mniejsze odsetki. najlepiej stoja ci, ktorzy investuja w nieruchomosci komercyjne, biurowce, magazyny itp. potem w wieku 55 lat (min wiek do wziecia prywatnej emerytury) bierzesz sobie 25% z uskladanej sumy jako jednorazowa kwote wolna w calosci od podatku (Tax Free Cash Sum) a za reszte mozesz wykupic emeryture w jednej z wielu firm. majac np 50tys bierzesz quotation z paru firm oferujacych emerytury i sprawdzasz ktora oferta jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tengohambre
za reszte mozesz wykupic emeryture w jednej z wielu firm. majac np 50tys bierzesz quotation z paru firm oferujacych emerytury i sprawdzasz ktora oferta jest najlepsza Co to znaczy, ze wykupujesz emeryture?? Dajesz firmie te 50tys. i oni wyplacaja ci do konca zycia okreslona sume??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tengohambre >>> tak wlasnie. masz uzbierane na koncie okreslona kwote i tylko 25% z tej kwoty mozesz wyplacic sobie jednorazowo. za reszte \"kupujesz\" sobie emeryture, ktora firma placi ci do konca zycia, lub tez przez okreslony po twojej smierci - wspolmalzonkowi. jesli ktos mysli ze moze pod koniec wybrac sobie zaoszczedzona kwote w jednym kawalku i pojechac na Hawaje to niestety czeka go przykra niespodzianka. rowniez rzad okresla minimalny wiek, od ktorego mozna korzystac ze swojej prywatnej emerytury. po od 2010 bedzie to 55 lat (do tej pory jest to 50) w zaleznosci od rodzaju polisy emerytalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tengohambre
A jak sie ustala, ile beda wyplacali miesiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie glownie interesuja mnie te dodatkowe sposoby zbierania na emeryture. Zeby miec cos poza tym, co zapewnia rzad, ale przy okazji nie wtopic pieniedzy w niepewny fundusz emerytalny czy jak to sie tam zwie. To co prawda jeszcze daleko, ale czym predzej zaczne odkladac tym lepiej :D A Hiszpania... na razie jestem w Wielkiej Brytanii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbieranei na emeryture ... jak ... zalezy od tego jak i gdzie pracujesz ... jak masz regulrna prace fundusz zalezy od branzy ... uniwersytety maja swoj fundusz, sluzba zdrowia swoj itd. ponoc to najlepsza forma inwestycji bo oprocz tego co ty placisz to jeszcze dorzuca pracodawca. mozesz tez zwiekszyc sume ktora placisz. pracodawca ci powie jaki fundusz. ktos mi kiedys mowil ale wylecialo mi z glowy. jak pracujesz dorywczo albo jestes sobie szefem to troche inaczej. problem ten ze kazdy fundusz inwestuje w gielde i stad potem problemy z niektorymi funduszami. rozumiem ze spodziewasz sie dozyc wieku emerytalnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz tez inwestowac kase w rozne rzeczy ale wszystko to ryzyko. samo zycie to ryzyko. druga opcja to zyc jakby mialo nie byc jutra :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dostalam od mojej firmy papiery aby dolaczyc do funduszu emerytalnego...i zastanawiam sie:((...tez nie bardzo wierze w tem fundusze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba najlepiej byloby zapytac kogos kto z tych funduszy juz korzysta... ja mam fundusz tylko dlatego ze w mojej firmie jest obowiazkowy. ja place 2% zarobkow brutto a pracodawca dodaje 3% jako dodatek do wynagrodzenia. niestety pieniadze sa nie do ruszenia az do.... miejmy nadzieje ze dozyje tej chwili. z obserwacji widze ze mnostwo ludzi (w tym Polakow) korzysta jednak z funduszy emerytalnych, jek nie sa zadowoleni z jednej firmy to przenosza sie do innej, ale jednak ten funusz maja. najciekawszy jest jednak fakt ze ci ktorzy maja nierzadko grube miliony na funduszu, wybieraja sie na emeryture w wieku 75 lat, chociaz moga duzo wczesniej tengohambre>>> ustalenie emerytury polega na wyliczeniu procentowego wskaznika zawierajacego min. plec, date urodzenia i wiek w ktorym przechodzisz na emeryture. powiedzmy ze wyjdzie 8.60%. jesli calosc emerytury wynosi 100tys, odejmujesz od tego 25% kwoty wolnej od podatku ktora wyplacasz jednorazowo, i to co zostaje mnozysz przez ten wskaznik, co daje kwote emerytury rocznej. w tym przypadku byloby to jakies 6450 czyli nie za wiele :P ten wskaznik byl oparty na zalozeniu ze emeryt to kobieta przechodzaca na emeryture w wieku 55lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×