Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość paczulinka

Podrażniona skóra głowy. co robić?

Polecane posty

Gość paczulinka

od jakiegoś czasu swędziała mnie skóra głowy aż w końcu poprosiłam mamę żeby mi zobaczyła co ja tam na niej mam. powiedziała że cała jej powierzchnia jest zaczerwieniona. co mogę zrobić aby to zaczerwienienie znikło. dodam że przy tym podrażnieniu wypadają mi wlosy i to więcej niż zwykle. proszę o dobre rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde.............
do lekarza, mam dosc durnowatych pytan tego typu. co za idiote moze w ogole przyjsc do glowy pisanie o tym tutaj i oczekiwanie pomocy?... ludzie narodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczulinka
tak, wiem oczywiście. tylko że ja byłam już wiele razy u dermatologa i babka powiedziała że każdy ma jakiś problem i mam jej głowy nie zawracać głupotami bo wiele innych osób ma poważniejsze problemy. a tak w ogóle to myslałam że kafeteria jest po to aby ludzie mogli sobie wzajemnie pomagać. oczywiście też byłam przekoana o tym,że i tutaj nie zabraknie prymitywów -- a ty do nich należysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młłłłłłłłłłłłłłlla
witam podrażnienie może być spowodowane wieloma rzeczami , poczynając od wody aż do szamponu lub lekarstw które tez mogą mieć wpływ na skórę. Ja w takich sytuacjach sięgam po szampon sunsilk ( tak się chyba pisze) do swędzącej skóry głowy. Dla mnie jest rewelacyjny. Zazwyczaj pomaga po 2 użyciach. Do tego łykam bellisę ( skrzyp + witaminy) do kupienia w aptece coś około 15 zł. jeśli to nie pomoże szukaj naprawdę dobrego dermatologa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podrażnioną skórę głowy smaruję sokiem z cytryny, dosyć to piecze, ale pomaga i to tani, wypróbowany sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczulinka
kiedyś też miałam ten sunsilk ale mi nie pomagał. głowa dalej swędziała. ale dzięki. teraz łykam tabletki revalid ale na pewno nie będzie efektu dopóki nie wyleczę sobie tego swędzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczulinka
kurde, nie słyszalam nigdy o cytrynie że się w ten sposób sprawdza. wiem tylko że cytryna wysusza, więc to chyba odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczulinka
kerolina - radical mam szampon ale jak dla mnie to nie działa. łupieżu nie mam tylko włosy mi się przetłuszczają ale na tak bardzo mocno. seboradin niger tez mam i mi po nim jeszcze bardziej włosy wypadają. sama już nie wiem. aten nizoral to na co konkretnie jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerolina
No widzisz, ja też nie mam łupieżu, tylko włosy mi się przetłuszczją, a też mnie skóra głowy swędziła i włosy wypadały.. Stieprox i Nizoral działają przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie, radzę spróbować, przy tłustych włosach na skórze lubią bytować grzybki. A jeżeli chodzi o wzmocnienie włosów, to ja mam na myśli środki DO WCIERANIA w skórę głowy, które wzmacniają cebulki i działają też przeciwzapalnie. Sam szampon nie pomoże. Ale musisz pamiętać, że wszelkie kuracje na włosy muszą trwać co najmniej trzy miesiące i czasem dopiero po takim czasie widać efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczulinka
wiem, wiem. może dzisiaj pójdę do apteki i zapytam się farmaceutki co ona mi poleca na to swędzenie. oczywiście chciałabym dostać jakiś płyn lub tonik do wcierania bo uważam że jest to najlepsza metoda kuracji. ale też zapytam się o ten nizoral. poczytam przynajmniej ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde.............
no tak. jasne. ze tez ja, kretynka o tym nie pomyslalam. przeciez powinnam od razu wiedziec ze jeden jest na tym swiecie dermatolog i to debil... bidulko, rzeczywiscie mozesz liczyc juz tylko sama na siebie no i na pomoc kafeteriuszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paczulinka
kurde.... większość dermatologów taka jest. no chyba że zapłaciszi to słono to może zainteresują się twoim problemem. ale ty widocznie nie masz takich problemów, bo nadal nie poznałaś się na służbie zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona94
Dla mnie skuteczny bo niepodrażniający jest szampon z 7 ziół ,protein , nie zawierający mydła , niealkaliczny i odpowiednie pH z Rossmanna o nazwie / Isana Med Shampoo / dla wrażliwej skóry głowy .Są dwa rodzaje do suchych i normalnych , przetłuszczających się .Jeszcze jest z tej serii w sprzedaży o działaniu przeciwłupieżowym ale nie stosowałam więc nie wypowiadam się ale może być skuteczny gdy jest stan zapalny powiązany z łupieżem lub łojotokowym zapaleniem skóry głowy . W okresie zimowym i w miesiącach mało słonecznych polecam szampon dziegciowy gdy jest zapalenie ,świąd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tonik Spray anti-irritativ HB, nie wiem czy podziała akurat w tej strefie, ale sądzę, że tak, musisz przetestować. Z podrażnioną skórą nie ma żartów. Lepiej szybko reagować, im szybciej podziałacie, tym zmiany będą trwałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam ten sam problem. kupiłam szampon saphoniks - ziołowy, tani ale na mydlnicy lekarskiej. Włosy rozczesywałam dopiero po wysuszeniu. Skórę głowy wyleczyłam, nie swędzi. Włosy mniej wypadają. Stosowałam również wcierkę saphoniks do włosów cienkich i delikatnych. Wszystko kupuję w aptece. Od dermatologa dostałam tabletki, ale nie pamiętam już nazwy- dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakieś specjalistyczne produkty najlepiej stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karusia22
Miałam strasznie podrażnioną skóre głowy i duzo siedziała w internecie i czytała na forach. Dziewczyny pisały, że Seboradin Sensitive jest świetny i postawnowiłam kupic, faktycznie jest świetny, skóra mojej głowy juz mnie nie swędzi i nie jest podrażniona, jak macie taki problem jak ja to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAAA
też stosowałam wcześniej już ten sensitive, faktycznie delikatny i do wrazliwej skóry głowy. teraz coś mi po lecie więcej włosów zaczęlo wypadać i przerzucam się na Seboradin przeciw wypadaniu włosów. ktoś go miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dermokosmetyki klorane z wyciągiem z piwonii mi pomogły. Nie tylko złagodziły podrażnienia, ale też poprawiły kondycję moich włosów. Mają ładny zapach, są wydajne i w dobrej cenie. Polecam - nie zawiedziesz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodów podrażnionej skóry głowy, może być sporo, takich jak mocny szampon, lub za mocne wcieranie bezpośrednio w skórę głowy,  moja przyjaciółka miała podobny problem i zaczęła stosować lekki szampon od skin 79 i z czasem zaczęło jej przechodzić, ale pamiętaj, że ostatecznie warto zgłosić się do trychologa, aby mieć pewność przy profesjonalnej pomocy.

Edytowano przez nikola323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodów podrażnionej skóry głowy, może być sporo, takich jak mocny szampon, lub za mocne wcieranie bezpośrednio w skórę głowy,  moja przyjaciółka miała podobny problem i zaczęła stosować lekki szampon od skin 79 i czasem zaczęło jej przechodzić, ale pamiętaj, że ostatecznie warto zgłosić się do trychologa, aby mieć pewność przy profesjonalnej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×