Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Witam Biesiadę! 6.\\ Magda Schubert Tak bardzo pragnę wyrazić, co czuję: radość, cierpienie, nadzieję, czy smutek, lecz nie potrafię, to siedzi wciąż we mnie... Jest tam ~ na samym dnie serca mojego... I pragnę tylko powiedzieć to jedno: nie umiem!, nie dam sobie rady! Ale nie mogę, bo znowu spodlą, wyszydzą, zhańbią,... będą pokazywać palcami i mówić: to ta, co nic nie potrafi. Serce mi z bólu pęka... I znowu upadam,... wyciągam rękę, wołam: pomocy!!! i nic... nie ma nikogo... tylko słyszę śmiech ~ coraz głośniejszy i głośniejszy, bardziej szyderczy... Nie mam już sił... Lecz cóż to?! Co ja widzę?! Ktoś podchodzi! Już stoi przede mną... to Jezus, tylko On chce mi pomóc, wyciąga ku mnie swą dłoń. Tak Panie chcę! Pomóż mi! Wyciągam rękę, ale... to Ty stoisz, to Ty podajesz mi dłoń, by pomóc mi powstać. Dziękuję!, och jak bardzo Ci dziękuję, że pozwoliłaś mi ujrzeć w Tobie Chrystusa!, że tak jak On nie zawahałaś się wyjść z tłumu i mnie uratować! Wszystko, co mam, to skromne dziękuję. Weź... proszę... tylko to mogę Ci dać... 1995 Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13.\ Magda Schubert Jest na świecie coś, przed czym człowiek ucieka. Jest na świecie coś, na co człowiek czeka. Jest na świecie ktoś, kogo bardzo kocha. Jest na świecie ktoś, przez kogo czasem szlocha. Chociaż ciężko jest z tym żyć I człowiek często boi się szczerości, To życie nie może bez miłości ~ Prawdziwym życiem ~ nazwane być. 1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22.\ Magda Schubert Kocham i tęsknię, chcę widzieć Cię stale i obiecuję ~ nie złościć się prawie wcale. Lecz powiedz mi, kiedy Cię wreszcie zobaczę, bo serce me małe nieustannie płacze. Dlaczego boisz się ze mną spotkania, mimo wielkiego mego kochania? Ciągle Ci mogę powtarzać te słowa, tylko że może rozboleć Cię głowa. Ja Ci powiem jeszcze ten raz, Kocham Cię bardzo przez cały czas. 1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🌻👄 KOCHANE DRZEWKA_____witajcie🖐️❤️👄 U nas piekne,sloneczne dni.Sloneczko przygrzewa,w ogrodzie jeszcze nie widac jesieni.Uciekam do cienia,bo nie sposob wysiedziec w sloncu. Jak milo posiedziec w nim i podziwiac roslinnosc,,, Dzisiaj obudzilo mnie sloneczko i jestem tak pozytywnie nastawiona do swiata____jako ze zaczyna sie weekend!!!! Kocham weekendy najbardziej👄 Kolejna dedykacja dla WAS👄 GDYBY ICH NIE BYLO Pewien mezczyzna wraca z afrykanskiego kraju, w ktorym przed paru laty zostal niemal smiertelnie pobity. Latami trwalo zanim wyzdrowial. Ludzie mowia: To szaleniec.Dlaczego to robil? Nie prowadzi tam interesow,nie ma tam przyszlosci. Jedyne,co ma,to milosc do ludzi. Dla niej chce angazowac swoj czas,swoje sily,zycie. Dziwne! Dlaczego ludzie jada do zacofanych krajow, dlaczego znosza trudne warunki zycia, rezygnuja z malzenstwa i rodziny, by nalezec calym sercem do bezradnych,nieszczesliwych, kalekich,chorych,umierajacych? Dlaczego? To szalency.W oczach swiata sa marzycielami, poniewaz nie licza na pieniadze i bogactwo, godnosci i kariere,uciechy i przyjemnosci. Szlency,ale najczesciej ludzie bardzo szczesliwi. Sa troche jak kwiaty.Kwiaty nie maja rak: Nic nie biora,lecz tylko daja. Rosna,kwitna i przekwitaja. Istnieja wylacznie dla radosci innych. Ci szalency wpuszcza chociaz troche swiatla, gdy w zycie tak wielu ludzi wedrze sie noc. Pomoga nam ponownie uwierzyc w nowy dzien. Gdyby ich nie bylo,swiat bylby skonczony. Phil Bosmans Pozdrawiam WAS bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam chwileczke na kawke,,,,,i oczywiscie na pisanie,,, \"CEGŁA\" Młody odnoszący sukces kierownik jechał sąsiednią ulicą, jadąc odrobinę za szybko swoim nowym Jaguarem. Uważał na dzieciaki wyskakujące zza zaparkowanych samochodów i zwalniał jak tylko mu się wydawało, że coś zobaczył.Auto przejechało,żadne dziecko się nie pojawiło. Zamiast tego, cegła uderzyła w boczne drzwi Jaguara. Dał po hamulcach i zawrócił Jaguara do miejsca z którego rzucono cegłę. Zezłoszczony kierowca wyskoczył z samochodu, złapał najbliższego dzieciaka i pchnął go na zaparkowany samochód krzycząc: -Co to było i kim Ty jesteś?....I co do licha robisz. To jest nowym samochód, a ta rzucona cegła będzie Cię kosztować kupę kasy!!....Dlaczego to zrobiłeś?? Młody chłopak bronił się: -Proszę Pana...Proszę, Przepraszam, ale nie wiedziałem, co innego mogę zrobić-błagał. Rzuciłem cegłą, bo nikt inny by się nie zatrzymał... Zez łzami spływającymi po twarzy i po brodzie chłopaczek wskazał na miejsce obok zaparkowanego samochodu. -To jest mój brat-powiedział. Zjechał z krawężnika i spadł z wózka inwalidzkiego, a ja nie potrafię go podnieść.... Teraz szlochając chłopiec poprosił oszołomionego kierowcę: -Czy mógłby Pan mi pomóc podnieść Go na wózek?? Jest poraniony i za ciężki dla mnie... Poruszony kierowca próbował przełknąć gwałtownie pojawiającą się kluskę w gardle. Szybko podniósł chłopca na wózek, potem wyciągnął chusteczki i oczyścił ranki i przecięcia. -Dziękuję i niech Cię Bóg błogosławi-wdzięczne dziecko odpowiedziało nieznajomemu. Zbyt zszokowany aby powiedzieć słowo mężczyzna po prostu patrzył jak chłopiec popychał swojego przywiązanego do wózka brata w kierunku domu...To był długi i wolny spacer z powrotem do Jaguara... Uszkodzenie było bardzo widoczne, ale mężczyzna nigdy nie zajął się naprawieniem uszkodzonych drzwi...Zostawił je w takim stanie aby przypominały mu wiadomość... \"Nie idź przez życie tak szybko, aby ktoś musiał rzucać w Ciebie cegłą, by zwrócić na siebie Twoją uwagę\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM 🖐️ BIESIADO! SREBRNA AKACJO👄 KALINKO BIESIADNA👄 U mie tez byla dzis piekna pogoda, sloneczko swiecilo ale jesien juz widac, liscie z drzew spadaja, kwiatki barwe zmieniaja ale jak sloneczko przygrzewa to inaczej sie na wszystko patrzy. 🌻 JEDNO JEST NIEBO DLA WSZYSTKICH🌻 Don Wasyl. Codziennie walczy ktoś, codziennie płacze ktoś codziennie nas ogarnia niepokój, lęk i złość. Codziennie tyle łez co płyną Bóg wie gdzie umiera świat codziennie i nic nie dzieje się. Już teraz róbmy coś, bo nie zdążymy gdy deszcz lunie i zaleje nas i nasze sny. I urwie się nasz los co lat miliony trwa nie ważne będzie wtedy kto winien Ty czy Ja. REFREN Jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami. A my jak dzieci miłości pragniemy bez granic, bez granic. X2 Bez wojny i bez łez czy jest możliwy świat by spokój lęk zasłonił i złość przegonił wiatr. Nim wyschną nasze łzy, niech miną chwile złe nim wiosna los odmieni i niech świat obudzi się. Pamiętaj bracie mój, pamiętaj siostro ma że świat nasz wciąż istnieje dopóki miłość trwa. Więc kochaj z całych sił jak siebie wszystkich nas bo miłość tylko ona zwycięża nawet czas. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO kochana____dziekuje bardzo za te piekna piosenke👄 Slucham jej i slucham i nie mam jej dosc.Slucham i wzruszam sie👄❤️,,,,,jedno jest niebo dla wszystkich,,,i jedno slonce nad nami,,Buziaczki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALINKO KOCHANA, ciesze sie , ze podoba Ci sie 👄 ja tez jej czesto slucham. Wyslalam do Ciebie golabka!👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ ZA DALEKO Miasto milczy utulone we śnie A ja zastanawiam się gdzie jesteś Moje oczy od smutku tęsknoty już pieką Gdziekolwiek jesteś - to za daleko Dlaczego nie możesz być tu ze mną Przyjdź proszę tak bardzo jest ciemno Chodź umil nam obojgu czas Gdy ciebie nie ma - gaśnie większość gwiazd Ostatniej nocy miałam sen - byłeś w nim ty Teraz marzą mi się twe usta a wokół nas bzy Marzysz mi się ty przy mnie nad bystrą rzeką Ale się o tym nie dowiesz - jesteś za daleko. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYJACIELE...... Nawed nie wiem jak znalazłam przyjaciół... ludzi którzy mnie akceptują, rozumieją, tęsknią kiedy nie widzą mnie długo, i śmieją się kiedy się spotykamy. Potrafią wysluchać i westprzeć w tych najtruniejszych chwilach, dają tak wiele... Czasem sobie myśle że za dużo. Staram się oddawać każdy gest wiem że nie dam im wszystkiego ale chcę choć krople tego co oni mi dają... a dają wiele... dają nadzieje na lepsze jutro dają pocieszenie i zrozumienie oddają siebie Dziękuje im za to że są Dziękuje Bogu że mi ich dał bo bez przyjaciół wszystko było by martwe takie szare i nie moje... bez tej łzy miłości kiedy ich widze i bez tej łzy smutku kiedy każdy z nas musi iść dalej swoją drogą... ale ja wiem że kiedyś znowu spotkamy się na skrzyżowaniu i znów porazmawiamy o tym co było i o tym co będzie dla przyjaciół warto być i żyć... dla moich przyjaciół... moich............. 👄🖐️ DOBRANOC BIESIADO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana JARZEBINKO________slucham tej pieknej piosenki i wysylam buziaczki z podziekowaniem👄 Wiersz jest przepiekny!!!❤️ Golabek dolecial____dziekuje za \"przesylke\"👄 Ciągle pada ... Może nie jest to jeden z tych przelotnych deszczy, które szybko przemijają i ustępują miejsca następnym, jak zuchwale zakładałem. W końcu życie jest samo w sobie pasmem takich deszczowych dni. Ale czasami tak się zdarza, że nie wszyscy mamy parasole, pod którymi moglibyśmy się schronić. Wtedy potrzebujemy kogoś, kto w deszczowy dzień będzie chciał użyczyć swego parasola przemoczonemu nieznajomemu. Myślę, że wybiorę się na spacer ze swoim parasolem. ( Sun - Young Park )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA___________nie zapominajmy o pieknych dniach! PIEKNE DNI Nie zapominaj o pieknych dniach! Gdy jestes zmeczony,awanturujesz sie z otoczeniem, Nie potrafisz sobie dac rady i czujesz sie smertelni Nieszczesliwy, Wspomnij wtedy piekne dni, Gdy smiales sie beztrosko i czules sie nad wyraz dobrze, Gdy mogles sie do wszystkich przyjaznie i wesolo usmiechac, Jak dziecko bez zmartwien. Nie zapominaj o pieknych dniach! Gdy horyzont,jak okiem siegnac, Jest ciemny,bez promyka swiatla, Gdy twoje serce jest ciezkie i byc moze pelne goryczy, Gdy na pozor znikla wszelka nadzieja, Ze kiedykolwiek znow nadejdzie radosc i szczescie, Poszukaj wtedy w swych wspomnieniach pieknych dni, Gdy wszystko bylo jeszcze dobrze, Nie bylo na niebie ani chmurki, Gdy czules sie dobrze w towarzystwie ukochanych ludzi, Gdy byles podziwiany przez innych, Ktorzy cie teraz rozczarowali i byc moze oszukali. Nie zapominaj o pieknych dniach! Bo gdy o nich zapomnisz,nigdy juz nie wroca. Napelnij umysl radosnymi myslami, Serce duchem pojednania i miloscia, A usta usmiechem. A wszystko znow bedzie dobrze. Phil Bosmans Pozdrawiam WAS bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie.👄🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Co się to dzieje! Jan Kasprowicz \"Co się to dzieje! Co się to dzieje! Aż lękam się wyznać to komu: Wiecie, że słońce dziś rano Zajrzało do mego domu. Aż lękam się wyznać to komu... Trza mieć odwagę - do skutku! Złociste, wiecie, nasturcje Zakwitły w moim ogródku. Trza mieć odwagę - do skutku, Więc powiem wam jeszcze coś więcej: Śród kwiatów śmiech, wiecie, rozbłysnął, Szczery, radosny, dziewczęcy. O, powiem wam jeszcze coś więcej, tylko nie śmiejcie się ze mnie: Ja, wiecie, czekałem na nią I nie czekałem daremnie. Tylko nie śmiejcie się ze mnie, Dusza ma całkiem pijana! Rzekła mi, wiecie: jak ślicznie, Gdy słońce w dom zajrzy z rana! \" - Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza miłość Iwona Trela Nasza miłość jest ogniem do którego dodajemy drwa by palił się nieustannie nasza miłość jest wodą świeżą czystą tryskającą z Wnętrza Ziemi nasza miłość jest powietrzem niezbędnym które wciąż czerpiemy po to by żyć nasza miłość jest ziemią po której stąpamy której garść trzymamy w dłoni nasza miłość jest jak cztery żywioły towarzyszące nam nieustannie w drodze ku Wieczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESIADO!🖐️ Kochane Drzewka 👄 wtaj SREBRNA AKACJO 👄 dziekuje za wiersze! Wypatruje KALINKI BIESIADNEJ ❤️ pewnie zaraz do nas wpadnie! U mnie byla dzis piekna pogoda , taka jesien jest piekna! 🌻 Czekam... na Ciebie... Zegar tyka, upływają sekundy. Z kalendarza wypada kolejny dzień. Litery tworzą słowa. Ciebie nadal nie ma. Sekundy zamieniają się w godziny. Minione dni to już tygodnie. Słowa piszą książkę. Ja nadal czekam. Za oknem kolejna pora roku. Dzień coraz krótszy. Noc zapada szybciej. A ja... Czekam... na Ciebie. Robert.🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonasz Kofta - "Gdzie jesteś?" Gdybym mógł to przeżyć jeszcze raz, od nowa Nie mogłam zostać, to zbyt szybko przyszło Nie powiedziała ani słowa Tak mało było czasu do namysłu Miała rację, ale tak się nie odchodzi Nie mogłam, nie mogłam inaczej Widać nigdy mnie naprawdę nie kochała Nic nie zrobił, żebym mogła wybaczyć Gdzie jesteś? Gdzie jesteś? Czy spotkam cię kiedyś? Czy droga ma przetnie się z twoją? Idziemy ku sobie Idziemy od siebie Tęsknoty się dwoją i troją Gdzie jesteś? Gdzie jesteś? Daleko odeszłaś Daleko odszedłeś ode mnie Idziemy ku sobie Idziemy od siebie Nie wiemy, czy nie nadaremnie Powinienem pobiec za nią w dół po schodach Dlaczego nie została mimo wszystko Jak mogła odejść tak bez słowa Tak mało było czasu do namysłu Przecież wie, że jest jedyną, którą kocham Czy mogłam, czy mogłam inaczej Gdyby można zacząć jeszcze raz, od nowa Gdyby można było wszystko wytłumaczyć. 👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Odnaleźć radość Dana Przechodząc zwykłą na skróty drogą widziałam radość... Przemykała między drzewami w parku zwiewnie śpiewnie bezszelestnie... Cichy szum wierzb płaczących jej towarzyszył, zapach kwiatów na klombach rozkwitłych gorących pachnących... I woda cieknąca w malutkiej rzeczce, zieleń gałęzi sięgających wody. A radość ubrana w tęczę i róże czerwone żółte i wonne... To miejsce jest tak bardzo blisko, wystarczy tylko ręką sięgnąć zwinną... Lecz radość spłoszona wzrokiem znikła pomiędzy drzewami pochyłymi. Szum gałęzi zamilkł na chwilę, wszystko ucichło, nawet śpiew słowików. Na chwilę jakby poszarzało niebo. Byłam tam sama, ciebie tam nie było. A radość na dłużej oglądać nie godzi się samotnie.... Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez Ciebie Dana Bez pieszczot twoich, uśmiechu radosnego, bez dotyku dłoni, muśnięcia ust lekkiego żyć nie mogę. I rozmów, moich pytań, odpowiedzi dziwnych, domysłów i aluzji, zaprzeczeń niewinnych żyć nie mogę. Bez przytulenia się do ciebie, ciepła twojego, rozgrzanego ciała, dotyku moich zimnych dłoni, wszystkiego, co od ciebie chciałam żyć nie mogę. I nawet bez ubrań, często rzuconych na podłogę, podnoszonych przeze mnie z przekorą żyć nie mogę. Dlatego nawet myśli o kim innym obok ciebie, o podobnym dotyku, mimo, iż nie wiem znieść nie mogę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO!🖐️ Z jesiennym pozdrowieniem... Na jesień nie ma ... Na jesień nie ma lekarstwa, zakochasz się i już, jak letnia mgła i Cyganka, jak wazon z bukietem róż. A róże herbaciane, Cyganka czarnowłosa, plecie się babie lato, we włosy chowa. Na jesień nie ma lekarstwa, miłość od dnia pierwszego, zakochasz się i jesteś wierny jesieni do dnia ostatniego. Maria Magdalena Orłowska Pozdrawiam serdecznie! 👄 KALINKO BIESIADNA👄 wypatruje Ciebie!❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA__________witajcie🖐️ Melduje sie !! Wrocilam z wojazy.Bylo super! Goscie z Polski sa zachwyceni Wietrznym Miastem.W czasie weekendu zwiedzali ciekawe miejsca.Najwazniejsze,ze sa zadowoleni ze swego przyjazdu. Bardzo urocze spotkanie👄 JARZEBINKO kochana__________wiem,ze niepokoilas sie o mnie.Uwierz mi,ze nie mialam czasu na BIESIADE.👄 Jestem troche zmeczona___ciagle w ruchu,ale szczesliwa❤️ Jesli bede miala jeszcze sile i czas ,to napisze o szczegolach w e-mailu.Postaram sie👄 Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA___________dedykuje WAM wiersz👄 JESTES ANIOLEM Anioly sa ludzmi niosacymi swiatlo. Tam,gdzie sa,robi sie jasno i przejrzyscie. Anioly sa ludzmi,ktorym dano w raju Rodzaj pierwotnej radosci. Anioly pomagaja stanac na nogi ludziom zalamanym I w niewidzialny sposob utrzymuja rownowage swiata. Czujesz w nich troche tajemnice Niezglebionej dobroci,ktora pragnie cie objac. W ludziach tych czuje,jak przychodzi do mnie Bog Ze swoja czuloscia i rozwazna troskliwoscia. Masz problem.Utknales w nim. I gdzies ktos za pomoca niewidzialnej anteny Otrzymuje sugestie,cos w rodzaju nakazu, By do ciebie przyjsc i ci pomoc, Pchnac cie naprzod lub cie pocieszyc. „Jestes aniolem”___mowisz do mezczyzny czy kobiety. Odetchnales,znow widzisz swiatlo,minela udreka. Ale anioly nie zjawiaja sie na zawolanie czy za oplata. Najczesciej przychodza zupelnie nieoczekiwanie,wskazujac droge, Rozwiazuja problem i znikaja,nie czekajac na podziekowania. Sa jeszcze na swiecie anioly,ale jest ich za malo. Dlatego panuje jeszcze tyle ciemnosci i niedoli. Bog szuka aniolow posrod wspolczesnych ludzi. Ale wielu juz go nie dostrzega,juz nie slucha. Ich antena juz nie odbiera i juz nie nadaje. Chodz,jestes aniolem,a w twoim otoczeniu Jest dosyc ludzi,dla ktorych mozesz byc aniolem. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO! 🖐️ Są takie chwile........ Są takie chwile, kiedy potrzebuję powiedzieć komuś o moich obawach; chwile, kiedy potrzebuję kogoś, z kim mogłabym podzielić się sekretem; chwile, kiedy potrzebuję kogoś, kto razem ze mną będzie się cieszyć z moich osiągnięć. W takich chwilach taką osobą jest mój przyjaciel. Przyjaźń, tak samo jak filozofia czy sztuka, nie jest niezbędna do życia... Nie ma żadnej wartości potrzebnej do przetrwania; jest natomiast jedną z tych rzeczy, dzięki którym samo przetrwanie nabiera wartości. Przyjaźń-mnożąc radości i dzieląc troski-zwiększa nasze szczęście i zmniejsza cierpienie. Przyjaźń to bardzo wyrozumiała miłość. Karolina Krzos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×