Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grzankos18

Nigella-lubicie kobitke??

Polecane posty

wiecie moze gdzie najlatwiej dostac(i najtaniej) te jej esencje waniliowa?slyszalam ze w tesco-ale czy tam bylyby taki produkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkę nie wiem czy lubię
bo jej nie znam, ale przepisy mi się podobają. A teamt pewnie skasowany bo nie w tym dziale był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolota
a mnie troche drażni jak tak lapczywie zajada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze i lapczywie ale kto tak nie zajada jak jest sam;)(przynajmniej jak jestem glodna),i wogole ma super przepisy,tylko niektore skladniki mnie wkurzaja czasami bo tam w Anglii to ona je moze i ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos juz robil jakis przepis??bo ja dostalam od kumpeli jej ksiazke i jakos nie moge sie zabrac,bo boje sie ze wladuje tam tyle drogich skladnikow i wyjdzie....niedobre:)mowa oczywiscie o tych bardziej skomplikowanych przepisach,bo bounty smazone w ciescie too akurat chyba kazdemu wyjdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na mnie nikt nie czeka
Ja robiłam zapiekankę z makaronu, grzybów i sosu beszamelowego. Mało skomplikowane i bardzo smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciulaaa
Ja taka esencje waniliowa z dominikany przywiozłam a w pl niestety nie spotkalam...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super-bo czytalam na forum tvn style ze podobno wychodzi to wszystko takie sobie,ze oni w Anglii tak sie tym zachwycaja bo tamtejsza kuchnia to jedna z najgorszych i im wszystko smakuje:)ale skoro jednej osobie wyszlo to mi pewnie tesh sie uda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ta piepszona esencja jest w wiekszosci slodkich przepisow i nie tylko9,a ja tez nawet w niemczech jej nie znalazlam:(!!ktos mi pisal ze w tesco widziala jakas laska ale wlasnie troche to dla mnie dziwne-bo tesco to raczej same takie buble ma od siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owca przedpełska
Lubią ją oglądać, jest przyjemna dla oka, ładna, przyciągająca.Nie zjadlabym jednak wszystkiego co przygotowuje :/ Pamietam odcinek kiedy zajadala swińskie ucho. Porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esencja jest właśnie na allegro, a ja ją kupiłam wcześniej na www.kuchnia.tv :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robilam jej szynke gotowana w coca- coli - pycha :) Podoba mi sie Nigella jako kobitka - ze swoim wdziekiem i naturalnoscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto to jest kobitka
??? To określenie uwłacza godności kobiety tak samo jak facecik :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oglądam
ale drażnie mnie to jej oblizywanie paluchów i mieszanie wszystkiego rękoma wiadomo że tak się najczęściej robi w domu ale w programie telewizyjnym? no cóż kwestia gustu gdzieś nawet mówili że to celowo jest tak robione dlatego tak chętnie oglądane. dajcie przepis na to bounty w cieście czy jakoś tak czy ktoś ma przepis na takie ciasto drożdzowe z owocami i kruszonką z migdałami, nigella robiła je na takiej duże płaskiej blaszce z kuchenki, podobno wg jakiegoś niemieckiego przepisu, ciasto było niewysokie ale pysznie wyglądało ale nigdzie nie mogę znależć przepisu a nigella podaje tak szybko że nie zdążyłam zapisać, i właśnie to minus tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skałka
jej programy zrobiły podobno furore w Stanach, bo tam takze ludzie maja ambicje jeść domowe obiady, ale zbyt duzo sie przy nich nie napracować ja cenia ja za kulinarne sztuczki i ułatwienia, mniej za przepisy, które sa średnie wg mnie robiłam np jej placuszki z ricotta - hmmm, znam lepsze ciasto czekoladowe - tradycyjny murzynek lepiej smakuje teraz sezon na maliny i przybieram sie zrobić galaretkę z białego wina z malinami - to może dobrze smakować, u Nigelli wygladało świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie ejst to sympatyczna kobitka.Podobają mi sie jej ,,szybkie\" przepisy.Próbowałam pare ich przepisów i póki co wszystkie zaskoczyły mnie pozytywnie.Jak ja bym chciała mieć taką spirzarnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0000000000000000000
Ja zbytnio za nia nie przepadam za to uwielbiam Gordona Ramsay'a, zreszta rzadko gotuje cos typowo pod przepis, korzystam natomiast z podpowiedzi i sama cos kombinuje. A ten kto nie probowal angielskiego jedzenia niech nie pisze ze jest niedobre, kilka pozycji na stale weszlo do mojego menu jak np cottage pie (pycha!!!) jak ktos chce to podam przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to ja mówiłam o tej esencji ale teraz to już nie jestem pewna czy to o to chodziło bo ja miałam na mysli te taki aromaty do ciast a ich się w sumie daje tylko kropelkę bo sa paskudne w smaku a jak sobie przypomniałam to nigella lała tej esencji sporo sorki jesli namieszałam Tobie ale moim zdaniem najlepiej nie katować się bezskutecznym poszukiwaniem czegoś tylko zastosować zamiennik np. prawdziwą laskę wanillii? lub ten aromat? dla mnie najfajniejszym momentem było jak Nigella zjadła usmazone świńskie ucho - nigdy tego nie zapomnę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amargot
obrzydliwe bylo jak wpieprzala to swinskie ucho, nie wiesz co piszesz :P poza tym ciastka z mielonymi krewetkami... błe wolę Makłowicza, Pascala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przecież napisałam gdzie można kupić esencję waniliową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0000000000000000000
No dobra podaje przepis na cottage pie. Obieramy ziemniaki ja wiem taki sredni garnek ma ich byc i gotujemy... W miedzu czasie obieramy ze 2 duze cebule lub 4 male do tego ze 3 marchewki pokrojone na talarki i siup na patelnie i podsmazamy do tego pol kilograma mielonego miesa wolowego (KONIECZNIE WOLOWEGO) i siup do cebulki i marchwi, wszystko ladnie zrumieniamy, ja potem jeszcze do tego miesa daje taki gotowy sos wolowy ale jak nie ma to mozna zrobic troche karmelu (zeby sos byl brazowy) a potem zaciagnac to maka, oczywiscie uprzednio dolewajac troche wody do miesa. Doprawiamy wedlug smaku, dobrze jest dodac ze 2 zabki czosnku. Gotowe mieso odstawiamy. Ugotowane do miekkosci ziemniaki odcedzamy i tluczemy na pyszne puree z maslem i slodka smietana (tak zeby masa miala plastyczna konsystencje ale sie nie lała). Glebokiej blaszki wkladamy mieso i przykrywamy szczelnie kolderka z ziemniakow, widelcem mozna porobic podluzne wzorki i wkladamy do nagrzanego do 200 st piekarnika, zapiekamy az ziemniaki po brzegach zaczna sie rumienic. Smacznego!!! Warto zrobic wiecej i na drugi dzien wystarczy z lodowki wlozyc do piekarnika, ja zawsze robie 2 blaszki (a raczej takie plaskie naczynia zaroodorne) Az sie glodna zrobilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×