Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciasto wychodzące

Nie ważne że nie umiesz - to ciasto wyrośnie i posmakuje zawsze

Polecane posty

Gość Ciasto wychodzące

Gwarancja 100 % Duża blacha wysmaraowana margaryną ( oprószona np mąką lub bułką) 3 szklanki mąki 4-5 jajek 1,5 szklanki cukru 1,5 szklanki oleju 3 łyżki mleka łyżka proszku do pieczenia łyżeczka cukru waniljowego składniki wymieszać, na wierzch ułożyć np wydrążone śłiwki, jabłka lub maliny piec do 35 minut ( po 15 minutach można otworzyć piekarnik i sprawdzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetetette
1,5 szklanki oleju??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie ma gwarancji 100% - jak raz robiłam to ciasto i dałam za dużo owoców to wylało się z nich tyle soku, że wszystko pływało i był zakalec ;) Na cieście może byc tyle owoców, żeby były przerwy między nimi. U mnie w przepisie też jest mniej oleju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, bo tu są aż trzy szklanki mąki - to może byc tyle oleju, bo to większa proporcja. Ale fakt, ogólnie to najłatwiejsze, najszybsze ciasto jakie znam :D Produkcja - 15 minut, pieczenie - godzina, konsumpcja - 15 minut ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetetette
Mella, czy ty ostatnio wrzucałaś tu przepis komuś kto pytał jak zrobić ciasto ze śliwkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zieloneOko
można obtaczać owoce w mące, ja tak zawsze robię z truskawkami i wiśniami, wtedy ciasto nie podmaka sokiem i zakalec nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale całe owoce obtaczać
??? a można np zrobić z brzoskwiniami ze słoika? Albo z ananasem? Albo z jeżynami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetetette
bo (znalazłam właśnie) osoba o nicku duska64 wrzuciła prosty przepis, wypróbowałam go w ten weekend i wyszło dobre :))) no ale teraz mam za mało śmietany i chciałam wypróbować ten a mam wątpliwości co do tej ilości oleju... dzięki za rady odnośnie owoców, obtoczę w mące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie tak [na ta najwieksza blache;)] 3szkl cukru 1,5szkl cukru 1,5 szkl oleju 9jaj no moze 8 :D zalezy jkakie duze; proszku do pieczenia tak \"na oko\";) 1,5opakowania cukru waniliowego lub jedno;) i jakies owoce[moga byc z kompotu, moga byc swieze lub dzem;0] grunt to obtoczyc owoce w mace by nie szly na dno;)i tak zawsze troche u mnie ida ale nie na samo sdno:D jak to zrobic? cale jaja wbija sie do miski, miksuje z cukrem i cukrem waniliowym potem dodaje sie olej, dalej miksujemy, na koniec przesiewamy make wymieszana z praszkiem do pieczenia , caly czas miksowac wylac na blache dodac owoce mozna dodac kako , mozna cynamon lub przyprawe do piernika co sie lubie i juz ciasto bedzie inne naprawde nie robi sie zakalec jesli piecze sie od 50do 60min w temp 180-200stopni:) polecam;) a robi sie blyskawicznie szybko!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oleju na serio tyle trzevba;) jesli sie robi na mniejsza blacze to wtedy 2szkl maki i jedna szkl oleju;0 jesli ktos robil kiedys zebre, to tam tez daje sie 1dna szkl oleju i jedna oranzady ;) przeciez to zamiast margaryny jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podmuch
a dajcie spokój i tak nie będziemy tego piec ;) Namawiają do tycia, paskudy ;) Setunia, nie wstyd Ci ? :D:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** **
ja tez piekę czasem takie ciasto :D uważałam je za najłatwiejsze dopóki nie odkryłam muffinek :D to jest dopiero szczyt lenistwa, bo do tego pierwszego to trzeba robota wyjąć i natrzeć blachę tłuszczem...a muffinki mieszam byle jak łyżką (bo taka jest ich idea) i piekę w silikonowej foremce do muffinów, której nie trzeba wcale przygotowywać...do tego 20 minut w piekarniku zawsze wystarcza...no i jakie się taki mufiny wydają wyrafinowane jak się poda na stół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale mowa jest
Możesz podać przepis na te muffinki? Mi nigdy nie wychodzą jak trzeba:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie - ja też poproszę przepis na muffinki - od dawna się noszę, żeby kupic do nich formę ;) tetetete - tak, chyba coś pisałam o cieście ze śliwkami - to było to samo - tylko że z moich proporcji troszkę wychodzi niskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** **
mamy dwie grupy produktów: mokre i suche przepis na muffinki słodkie (bo mogą tez być wytrawne tez pyszne) suche 2,5 szklanki maki 0,5 szklanki cukru 2łyżeczki proszku do pieczenia mokre 0,5 kostki masła rozpuszczonego (można zastąpić olejem, ale nie wiem ile go wtedy) 2 jaka 1 szklanka mleka dodatki np: tabliczka czekolady gorzkiej i 2garści borówek - w tym temacie pełna dowolność i możliwość improwizacji bierzemy dwa naczynia i w jednym mieszamy wszystkie suche ze sobą, wrzucamy dodatki, w drugim mieszamy wszystkie składniki mokre po czym przelewamy do suchych i mieszamy wszystko razem tylko na tyle żeby nie było kawałów suchej maki, koniecznie ręcznie!! dosłownie chwilkę mieszamy...pakujemy do foremek i na 20 minut do piekarnika na 210 stopni. wytrawne różnią się tym że w przepisie nie ma cukru, a dodatkami są np szynka pieczarki, oliwki, sery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetetette
mella, może i niskie (taki placek wyszedł) ale przepyszne a za pół godziny wyjmuję z piekarnika ciasto wg przepisu - chimery kilku przepisów (no bo z tego co miałam w kuchni) i ciekawe co to będzie... no... nie pomyślałabym że muffinki są łatwe (ale ja się nie znam, samodzielnie robię coś w kuchni dopiero od niedawna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniam, ślinka cieknie... :P Właśnie mam gdzieś przepis na wytrawne, z fetą i papryczkami, bo takie mnie bardziej pociągają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** **
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24121&w=18980457&a=18980457 tu jest skarbnica wiedzy muffinkowej. oczywiście przepisy sa bardzo różne, ale ten co podałam wydaje mi się najprostszy :D ja ogólnie jestem fanką przepisów super prostych i takie zbieram :] więc jak coś macie to się podzielcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** **
tetetette spróbuj ;) mnie do próbowania przepisów namawia sąsiadka...bo jak je czytam to mi się wydają taaaakie trudne ;)...np ostatnio przekonała mnie do klopsików i jestem zachwycona prostotą tego dania, a wydawało mi się ze to jakaś czarna magia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tetette - to cieszę się że smakuje - to przepis mojej in spe teściowej ;) Wychodzi lepiej niż wersja którą ja znałam tzn to samo tylko nie trzeba miksera - składniki po prostu miesza się łyżką - tylko można dodac ciut więcej proszku, bo wtedy wiadomo na pianie nie rośnie. Jak chimera wyjdzie dobra, to wpisz ją tu - niech będzie dla potomności ;) ***** - a ile te mufinki rosną? Tzn jak je trzeba zapakowac do foremek - pół, dwie trzecie, jedna trzecia? A z prostych przepisów w stylu \"Cześc dawno się nie widzieliśmy, będizemy za godzinę\" to właśnie ten tu omawiany ;) Z tym że absolutnie 35 min pieczenia to mało moim zdaniem - ja trzymam 45 i robię w kolejności - jaja całe ubijam kilka minut mikserem, dorzucając cukier, olej i potem resztę. Owoce typu jagody można po lekkim obsypaniu mąką nawet wmieszac do środka. A co do klopsików to się zraziłam, bo zawsze mi się rozpadają, rozgotowują, tragedia... :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** **
ja nakładam między 3/4 foremki, a całą...wtedy wszystko co wyrośnie wystaje nad foremkę i muffinka ma muffinkowty kształt ;) ta ilość składników co podałam jest na 12 muffinów czyli tyle ile ma zazwyczaj blaszka muffinowa. a i muffiny są pycha na ciepło...ostatnio takie z czekolada podałam od razu po wyjęciu z piekarnika...rozpuszczona czekolada w środku wprawiła gości w zachwyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość AGA
robie... ciekawe co wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badlyhyten1979iftky
Mniam, ślinka cieknie... Właśnie mam gdzieś przepis na wytrawne, z fetą i papryczkami, bo takie mnie bardziej pociągają Jasne http://wtc.la/g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×