Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bracco

Jak się liczy okres wypowiedzenia? pilne

Polecane posty

Gość bracco

Na podaniu o wymówienie podałam datę 25 sierpnia - bo tego dnia szefowa zawiezie je szefowi głównemu, z tym, że w tekście napisałam, że składam wymówienie z dniem 31 sierpnia, bo chcę żeby jednomiesięczny okres wypowiedzenia liczył mi się od 1 września. Bo jeżeli dobrze wiem, to mogę wymówienie złożyć w dany dzień miesiąca bo i tak okres wypowiedzenia liczy mi się od 1-ego następnego miesiąca. Ewentualnie czy ktoś mógłby mi podać gdzie mogę o tym poczytać? W KP nic na ten temat nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz ja powiem
liczy sie od soboty w tygodniu w ktorym zlozylas wypowiedzenie przez 4 tygodnie, czyli do czwartej soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bracco
a czemu od soboty? Gdzie o tym mogę przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a teraz ja powiem-> nie wprowadzaj ludzi w blad od soboty liczy sie wypowiedzenia tygodniowe. Przy miesieczynych wypowiedzeniach liczy sie od pierwszego dnia miesiaca W kodeksie pracy jest tylko to " Art 30 § 21. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bracco
dziękuję- o to mi chodziło- czyli jeżeli złożę do 31 lipca np to zaczyna mi się iczyć od 1 sierpnia tak? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×