Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość openfinance

Praca w agencji reklamowej-- jakie wymagania? jak sie dostać

Polecane posty

Gość openfinance

Chciałabym zacząć się starać o pracę w agencji reklamowej. Ukończyłam studia informatyczne ale nie dotyczą one grafiki a pewnie ona ma duże znaczenie przy tego rodzaju pracy. Aktualnie chcialbym ukonczyc roczną szkołę o kierunku specjalista ds. reklamy by pogłębić praktyczne umiejętności. Jak jest na rozmowach w tego typu firmach? Na co zwracają największą uwagę. Na początek jestem w stanie odbyć staż w takiej firmi tylko po to by zdobyć jakiekolwiek doświadczenie w tej dziedzinie. Nie zależy mi na pieniądzach. Poprostu czuję ze chcialbym tam "wylądować " :D Może ktoś pracuje w takiej agencji i troszkę się podzieli infomacjami na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość openfinance
Angolek--> "ta sama branża w sumie" czyli co ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem***
ja akurat nie pracuje w agencji reklamowej, ale tez chce pracowac w marketingu (agencja reklamowa, marketingowa). W reklamowej moga wymagac znajomosci marketingu i strategii marketingowych, wywierania wplywu na psychike konsumentow oraz ich zachowania. Sporo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Openfinance
Angolek--> Zadowolona jesteś z tego kierunku? Dużo macie praktycznych zajęć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
ja pracuje w agencji reklamowej tyle ze zajmuje sie znakowaniem gadżetów. Fajna praca, fajne towarzystwo :) Czasem meczaco i stresujaco ale fajne rzeczy robie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
a i jeszcze jedno! Tez robilam w policealce technika organizacji reklamy, prawde powiedziawszy to niewiele sie tam nauczylam :/ najwiecej czlowiek sie uczy w praktyce czyli pracując a nie siedzac i wysluchujac nudnych teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poenfinance
4ann4--> jak dostałaś się do tej pracy? i w jakim mieście jeśli można wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
Białystok. A prace znalazlam przez ogloszenie w necie [na lokalnej stronce] Zrobiłam piorunujace wrazenie na rozmowie [powiedzmy ze wyroznialam sie z tlumu nijakich osob bo gadalam jak najeta] no i sie zalapalam. Akurat mialam szczescie ze trafilam na ludzi swojego pokroju bo gdyby to byli jacys sztywniacy to raczej nie mialabym szans. No i gdyby patrzyli na jakies doswiadczenie to tez bym sie nie zalapala bo doswiadczenia w branzy reklamowej nie mialam prawie zadnej - ot mialam 2 tygodniowa praktyke na ktorej nic nie robilam. Tak wiec duzo zalezy od szczescia a jeszcze wiecej od tego jakiego rodzaju osob poszukuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś RER
openfinance --> wszystko zależy od tego, na jakie stanowisko startujesz, i do jakiej agencji. Mianem "agencji" określa się wszystko: zarówno wielkie sieciowe firmy robiące filmy reklamowe, jak i małe rodzinne biznesy wykonujące małą poligrafię. Nie wiem, co obstawiasz. Jeśli chodzi o stanowiska, to w małej agencji oczywiście lepiej wiedzieć trochę o wszystkim, natomiast w dużej jest specjalizacja i podział zadań. Art director - grafik. Copywriter - posługuje się słowem. Account - obsługa klienta. Na Twoim miejscu - jesteś po studiach informatycznych - pomyślałabym o pracy w agencji interaktywnej, czyli strony www i reklama w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość openfinance
kiedys RER--> Bardzo Ci dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Child
Jestem co prawda młodą osobą, mam czas do studiów ale chcę zacząc nowe hobby którym będzie fotografia. Chciałabym isc do plastycznego liceum na kierunek fotografowania. I gdy bym chciała zacząc praktyki w Agencji Reklamowej miałabym szanse na takie cos.? Lub gdybym poszła do normalnego liceum a potem na studia o kiedunku MARKETING I ZARZĄDZANIE to po takich studiach również miałabym szanse na Agencję Reklamową.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titooooo
Reklama. Zazwyczaj intratne zarobki są w dużych agencjach ale tam uderzają wszyscy tak więc jest konkurencja. Aby rozglądać się za stanowiskiem należy wiedzieć nad jakim. Accoun Menager - zajmuje się opieką klienta. Pełni także funkcję przedstawiciela handlowego. Z Acountem klient ustala szczegóły swojej pracy. A count wszystko zapisuje w briefie. Daje go do działu strategii i kreatywnych. On też przedstawia gotową reklamę klientowi. Praca w stresie wiele spotkań - praktycznie pracuje poza agencją.Oczywiście jest stopnizacja junior Acount menager, acount m... i senior acount menager. Strateg - kreuje markę. On zna doskonale rynek czego potrzebują ludzie i kieruje markę tak by po przez reklamę wzrosła jej sprzedarz. Marketingowiec - pilnuje budźetu pełni funkcję na wzór księgowego i zarządcy. Coppy Writer - tekściarz tworzy teksty reklam i hasła reklamowe zalicza się do działu kreatywnych. Art director - odpowiada za grafikę kolorystykę itp. Event menager - planuje i kontroluje przebieg imprezy. (np wiec wyborczy, kampania reklamowa "konkursy"). Media planner doradza jakie kanały wybrać ( Tv, Internet, plakat itp ). Aby dostać robotę w agencji (mam na myśli duże) trzeba być na tyle dobrym aby ktoś cię polecił, gdyż agencje bazują głównie na poleceniach. W agencjach nie ma nic stałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kronikaaa
w dużych agencjach reklamowych, są różne stanowiska, ale w większości agencji reklamowych: a) jesteś programistą b) jesteś grafikiem c) jesteś handlowcem - telemarketerem oczywiście najlepiej mają ci z punktu a i b Ja byłam punktem c i zwiałam, teraz pracuję w marketingu małej firmy i jest ok ;) Obsługą klientów, realizacja pomysłów dla nich itd. na ogół zajmują się szefowie, ewentualnie inni pracownicy gdy jest burza mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seklak
a gdzie dzukać ogłoszeń o pracę w dziale client service?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zobaczyć czy w http://pretende.pl nie szukają pracowników. Kiedyś z ich usług korzystałem i było ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROTUNDA2
Polecam przede wszystkim nauczyć się jakiegoś języka programowania, najlepiej iść w kierunku stron internetowych i aplikacji. Bycie grafikiem nie jest już zbyt opłacalne, chyba że jest się wybitnym artystą. http://agencjareklamowa-warszawa.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak bylam na rozmowie o prace w agencji reklamowej to pytali mnie szczegółowo z niemieckiego :( Niestety nie poradzilam sobie za dobrze, bo sie nie przygotowałam, jakos nie doczytalam,ze oni prowadzą duzo kampanii reklamowych na rynku niemieckim. Od tamtego momentu sie spiełam w sobie i ucze sie twardo niemieckiego w http://www.warszawa.oei.org.pl/ zeby w przyszłości juz nie popełnić takiej gafy. Warto wiec przed rozmową powtórzyć sobie języki, bo wydaje mi sie że zawsze o to zapytają! mniej czy więcej,ale pytanie padnie i dobrze wtedy sie nie zbłaźnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra agencja reklamowa Kielce www.jamorski.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja sie wlasnie zaczelam uczyc japońskiego w http://www.makilen.pl/ , myslicie że z takim nietypowym językiem to przyjmą gdzieś do jakiejs agencji reklamowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosiul28
moim zdaniem najlepiej zacząć się interesować tym, co agencje piszą na swoich facebookach, na stronach internetowych, jakie szkolenia proponują, jakich ludzi szukają, co piszą o sposobie pracy u nich - w ten sposób możesz się nauczyć i zobaczyć, jak pracuje się w agencji "od kuchni". wpisz sobie w wyszukiwarkę "darmowe szkolenia marketingowe" albo "mailowy kurs marketingu" i zobaczysz, co wyskoczy. ja sama korzystałam z tego i jestem zadowolona: http://www.skutecznastrona.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajkon
Czytaj po referencjach - http://netimage.pl/referencje/ I po ofercie. Widać chyba dokładnie co wykonują. Im większa wiedza, wyższe umiejętności, tym i większe możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz zobaczyć, kogo akurat obecnie potrzebują a potem aplikować o pracę. Możesz poszukać chociażby tutaj - http://www.4mat.pl/kariera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agila82
Tutaj http://greenparrot.pl jest jedna z lepszych agencji reklamowych na rynku, ale oni raczej nie prowadzą póki co rekrutacji. Takie firmy zatrudniają wykształconych, doświadczonych i chętnych do pracy ludzi. Poza tym taka osoba musi mieć otwarty umysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze można zacząć od stażu. Ja tak zrobiłam. W jednej z lepszych agencji w Poznaniu (http://maciaszczyk.pl/). Tam szlifowałam warsztat - teraz mam stabilną pracę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lid_ja
Jeśli nie masz doświadczenia w marketingu, możesz spróbować je zdobywać również dorywczo. Ja współpracowałam z td design z Katowic: http://tddesign.pl/. Z doświadczeniem zawodowym dużo łatwiej będzie Ci znaleźć stałą pracę. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×