Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość robił ktoś może

likier z cukierków ICE ?

Polecane posty

Gość robił ktoś może

wczoraj zrobiłam likierek z cukierków kukułek-pychotka wyszla ale wyczytalam że w tej wersji można zrobić również z cukierków ICE dokładnie: szklanka wódki, szklanka mleka skondensowanego i 30 dkg cukierków. robił ktoś może ? jaki smak? bo wydaje mi się że raczej dziwne może być w smaku a skoro mam zmarnować wódkę to wolałabym zrobić z kukułkami? więc spróbować z ICE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan --
A JAK TO SIĘ ROBI??? MIKSUJE SIĘ CZY GOTUJE CZY JAK??? BARDZO CIEKAWE... CHETNIE BYM "SEE" ZROBIŁA...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windom earle
szklanka wódki to nie jest az takie marnotrastwo. zrób, spróbuj - zobaczysz. bo ze smakiem to jak z zapachem - dopóki sama nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robił ktoś może
jeśli chodzi o kukułki : szklanka mleka /może być zwykłe/ lub skondensowne ale będzie chyba za gęste 30dkg kukułek szklanka wódki 5 zółtek kukułki rozpuścić w mleku, nie gotować ! po ostygnięciu w lekko ciepłe mleczko dać po żółtku i miksować następnie powoli dolewać wódeczkę, zmiksować i do lodówki. ja robiłam ze zwykłym mlekiem jak dla mnie dość słodkie i gęste takie w sam raz, bo na tym mleczku skondensowanym może być za gęste a w przepisie z Icami jest bez żółtek więc chyba koniecznie trzeba dać skondenowane ale ciekawi mnie jaki ma smak czy warto wogóle się bawić, a wykonanie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklanka wódki na szklankę mleka i do tego cukierki , to nie wyjdzie to trochę za słabe ?? Ja słyszałam o przepisie , gdzie daje się same kukułki i wódkę , bez mleka , ale jeszcze nie próbowałam :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robił ktoś może
ale wówczas wychodzi taka konsystencja wódki a tu jest likierek , dla mnie dość mocne , nawet nie byłoby żle gdyby było ciut słabsze, jeśli próbowałaś kiedyś ten likierek z mlekiem z puszki, kóre się gotuje i zimne miksuje z wódką, to jest to takie samo mocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan --
MYSLĘ ZE SMAK MOŻE BYĆ CIEKAWY BO ICE SA SUPER!!! DZIEKUJĘ ZA PRZEPISZ... JUTRO ROBIĘ:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc nie robiłam nic poza likierem jajecznym. A nad tym z kukułek się już od dawna zastanawiam. Zrobię tak jak radzisz , z mlekiem. W sumie to nie lubię za mocnych trunków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robił ktoś może
spróbuj najpierw z tym zwykłym jeśli uznasz ze jest dla ciebie za rzadkie następnym razem zrobisz z puszkowym ale szczerze mówiąc ja wolę kiedy z kieliszeczka wszystko spływa i nie trzeba paluchem wylizywać i to jest właśnie ta gęstość-nic nie zostaje, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jednorazowy
Spróbujcie zrobić sobie likier z cukierków \"kapitańskich\". Te same proporcje i sposób przygotowania jaki jest przy likierze z kukułek. Nie robiłam, nie próbowałam, ale teściowa namawia. Likier z kukułek próbowałam....cukierki + wódka..dobre, nie nadzwyczajne. Z pewnością z dodatkiem mleka i żółtek nabierze lepszego smaku. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggy
Ja robiłam z ICE ale bez mleka i jest pycha!!!!! Można pić czystą lub np ze spritem. Jesli chodzi o proporcje to 0,5l wódki i duża paczka cukierków, tj. chyba 250g. Jakoś z mlekiem sobie tego trunku nie wyobrażam, fuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość humorek na dziś
pycha sama jutro zrobię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulcik
Ja zrobiłam ICE z mlekiem,ale mleko mi sie zawarzyło i wszystko wyrzuciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti 43
Witam wszystkich!!!Wczoraj robiłam likier z kukułek....jest pyszny;nie za gęsty i dość ostry. Pół litra mleka skondensowanego,30 dkg.cukierków rozpuściłam w ciepłym mleku pózniej wlałam wódkę i gotowe:) jak zostanie mi jakaś wódka po imprezie to chce spróbować z cukierków kapitańskich. pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×