Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teo1722

CORK

Polecane posty

Gość D-Stokrotka24
Hello a my jestesmy Zagłębia (dokładnie to okolice KAtowic)!! Pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz jej o tym
witajcie! Przygotowania w toku, ja jestem zestreowana maksymalnie :) Znajomy u ktorego sie zatrzymamy mowi ze nie bedzie problemu z praca we wrzesniu ale ja i tak mam obawy :( Ale jesli jedno z nas znajdzie prace to juz bedzie dobre, a drugie moze troche dluzej szukac prawda? Sluchajcie z jednej strony nie moge sie doczekac a z drugiej sie denerwuje...tyle zmian...no i wspolne mieszkanie z narzeczonym...mam nadzieje ze zdamy egzamin i bedziemy szczesliwi :) A z innej beczki _ sluchajcie ja jestem specyficznym typem jesli chodzi o jedzienie znaczy staram sie odzywiac w miare zdrowo, i sa takie rzeczy bez ktorych nie umiem zyc i zastanawiam sie czy sa one dostepne w irlandii :D Moze to smieszne ale naprawde tegop nie wiem, a wiec: czy kupie tam kefir?:) kiełki? soczewice? i tego typu smieci ktore chyba tylko ja lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz jej o tym 🖐️ :) oczywiscie ze kupisz takie rzeczy w kazdym wiekszym supermarkecie czy w sklepie ze zdrowa zywnoscia. nie dziwi mnie twoje zdenerwowanie, tyle zmian :) ja to najbardziej obawialabym sie wspolnego mieszkania z narzeczonym :D ale skoro narzeczony, to chyba i slub kiedys bedzie, wiec dobrze wczesniej sprawdzic jak to jest mieszkac razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
🖐️ i co zalogowalyscie sie na mycork?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz jej o tym
Aoife Landers trafilas w sedno, ja sie tego wspolnego mieszkania boje, takiego bycia na codzien w kazdej sytuacji...mam nadzieje ze mu sie "spowszednieje" a wrecz przeciwnie, ze nas to jeszcze bardziej zblizy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
w zeszla sobote bylo ognisko nad morzem organizowane przez ludzi z forum mycork, co prawda nie moglam pojechac ale podobno bylo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz kiedys wrzucalas
nie wiem bo, jak juz wspominalam, raczej tam nie zagladam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz jej o tym
witajcie :) mam maly problem, otoz jak mowilam bede mieszkac w youghal , ale zaraz po przyjezdzie potrzebuje sie dostac do dublina rozejrzec sie tam za praca itd. z cork do dublina pociągiem to jakies ponad dwie godziny prawda?tylko chce sie dostac do Blanchardstown Village in Dublin i i tam tez bede musiala spedziec jedna noc, pomozcie bo sie pogubilam :(:( najlepiej bedzie z youghal do cork autobusem i z cork do dublina pociągiem prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz jej o tym
znacie jakas dorbra strone z rozkladami jazdy pociągów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudy ginger
pociagi sa drogie, jedz autobusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molly Malone
Witam :) Stronki z rozkładami jazdy autobusów: http://www.buseireann.ie/site/home/ http://www.aircoach.ie/ i pociągów: http://www.irishrail.ie/home/ Jazda pociągeim z cork do dublina jest rzeczywiście droga. Autobus wychodzi dużo taniej, jednak podróż jest dłuższa. Polecam Aircoach a nie Buseireann, jako że mają nowsze, bardziej komfortowe autobusy. Wiele osób lata też do dublina samolotem, czasem podróż nie kosztuje dużo więcej niż bilet na autobus, a na pewno taniej niż na pociąg (a do tego błyskawicznie ;) ). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz jej o tym
ogolnie sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana bo bedziemy musieli jeszcze pojechac do clane - odiwedzic znajomego, i tu jest problem tego typu ze z youghal do cork autobusem, z cork do sallins pociagiem i z sallins do clane taksowka.... ewentualnie z cork do naas autobusem...i juz nie wiem jak lepiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz jej o tym
ale jak to jest z tymi autobusami, musze kupic bilet przes internet tak? a cenowo mniej wiecej jak wychodzi bilet za pociąg? bo autobusy nie sa drogie przeczywiscie, ale jakos nie moge znalezc nic z cork do naas albo do sallins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz jej o tym
kurcze ale autobusem z cork do sallins to jest 6 godzin! :(:( a pociągiem trzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko bosska
jak to nie mozesz znalezc autobusu z cork do youghal jak ja tam raz bylam i wlasnie autobusem jechalam! :O bilety kupuje sie u kierowcy albo na stacji autobusowej, a pociagi sa drogie, wiec jak macie kase to se jezdzie pociagiem i nie wiem juz o co chodzi. moze niech chlopak znajdzie polaczenie jak sobie nie radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że już będąc na miejscu, trzeba wybrać się na dworzec autobusowy w Cork (z Youghal do Cork dojechać najpierw oczywiście :) - albo autobusem, albo dogadać się zjakimś rodakiem - wielu zapewne dojeżdża do Cork do pracy) i tam zasięgnąć informacji jak najprościej dostać się do Clane. Jeśli nawet nie ma połączenia bezpośredniego, to możliwe, że są jakieś z przesiadkami. I analogicznie - przejść się na stację kolejową (odległość osiągalna pieszo z dworca autobusowego lub autobusem nr 5) i tam dopytać się o to samo plus ceny za bilety. Pociągi są drogie - przykładowo bilet w jedną stronę do Dublina to koszt około €30. Bilety na autobus kupuje się albo na dworcu albo u kierowcy, na pociąg zaś - na stacji. Można też oczywiście rezerwować przez internet. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam:) co tam slychac w cork?juz niedlugo pojawie sie tam na troche... juz sie denerwuje na samą mysl no ale sadze ze niezle bedzie (oby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×