Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Martu667

Szukam przepisu na szybkie i łatwe ciasto

Polecane posty

Gość Martu667

Nie mam za bardzo wprawy w pieczeniu.Czy znacie jakiś przepis na ciasto,które zawsze się udaje?Nie musi być jakieś wymyślne,chciałabym raczej proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalie***
jajko, szkl.cukru i szkl, mleka ubic mikserem, domieszac lyzka 2 szkl. maki, 1 lyżeczke sody, 4 lyzki kakao i jesli lubisz, kilka lyzek dzemu. do tego 1/3 rozpuszczonej margaryny. piec 45 minut. dla mnie pyszne, raczej nie ma prawa sie nie udac;) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martu667
Natalie to murzynek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalie***
Chyba tak, u mnie nazywamy to Michałkiem:) ciasto nie jest za słodkie a to wazne, no i robi sie w try miga:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podam ciasto, ktore dosc czesto robie :) przepis znalazlam na kuchnia.o2.pl Ciasto szybkie i proste Składniki: # 4 jaja # 1 szklanka cukru # 1,5 szklanki mąki # 0,5 szklanki oleju # 1 łyżeczka proszku do pieczenia # kilka kropel olejku zapachowego # puszka brzoskwin Jak przyrządzić? Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę, następnie (nadal miksując) wrzucić mąkę, olej, proszek do pieczenia i olejek zapachowy (nie jest to składnik konieczny). Kiedy masa będzie jednolita, wlać ciasto do podłużnej formy wysmarowanej masłem i posypanej bułką tartą. Ciasto wyłożyć owocami, np. bananami, brzoskwiniami, porzeczkami... Można też nic nie dodawać i posmarować kawałki ciasta dżemem lub poprostu zjeść bez niczego. Oczywiście formę wstawiamy do piekarnika nagrzanego na 180 st. C na około 30 minut. Wyciągamy, czekamy aż wystygnie i ZJADAMY!!! Ja osobiscie probowalam robic z brzoskwiniami i z truskawkami i wyszlo super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m-a-ga
ja czesto robie sernik na zimno 600 g waniliowego serka homo duza puszka owocow 3 opakowania galaretki owocowej (najlepiej takie same jak owoce np.morelowe) biszkopty do wylozenia tortownicy Tortownice wykladasz biszkoptami, 2 galaretki rozpuszczasz w 1/2 litra wody i studzisz. Nastepnie mieszasz z serkiem homo. Mase wykladasz na ciastka. Na to owoce i zalewasz 3 galaretka rozpuszczona zgodnie z przepisem na opakowaniu. Mozesz tez bezposrednio na biszkoptach ulozyc owoce i na to mase serowa polaczona z galaretka. Wtedy potrzebujesz tylko 2 opakowania galaretki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m-a-ga
no i oczywiscie do lodowki zeby zastyglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto jogurtowe
bardzo proste, i zawsze wychodzi: kubek jogurtu naturalnego pol kubka od jogurtu oleju dwa kubki cukru trzy kubki maki cukier waniliowy 3 jajka lyzeczka proszku do pieczenia szczypta soli wymieszac lyzka albo robotem przelozyc do formy i piec pol godziny w nagrzanym piekarniku mozna uzyc jogurtu owowcowego a lbo dodac do ciasta owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z___uzia
mam pytanie do poprzedniczki, czy kubek jogurtu to mały ma byc czy duży no i jakich wymiarów ma miec blacha. z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto jogurtowe
kubek nie ma znaczenia, wazne sa proporce ja robie z kubka 125 ml na blache keksowa, jelis chcesz robic z wiekszego ok 300 ml to dodaj jeszcze dwa jajk i zroc na dwoch blaszkach smaczengo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zu____zia
Dziekuję bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0,75 szklanki oleju 0,75 szklanki cukru 4 jajka 2 szklanki mąki po 1 ły żeczce :proszku do pieczenia,sody,cynamonu 4-5 jabłek jabłka obrać,pokroić na ósemki utrzeć jajka z cukrem,dodać pozostałe składniki.Na końcu dodac jabłka i wymieszać. Piec w totrownicy ok 45 min w formie keksowej ok 1 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam prosty i pyszny sernik na tej stronie: http://kulinarnesos.pl/2017/06/23/prosty-sernik-z-budyniem/ Wyszedł pysznie. Sernik • 1 kg białego zmielonego sera • 1 szkl cukru • 5 jaj • pół kostki masła lub margaryny (125 g) • 2 budynie śmietankowe lub waniliowe bez cukru (2x 40 g) Żółtka oddziel od białek i utrzyj je z cukrem na puszystą masę. Ucierając porcjami dodawaj ser, a później wlej roztopione masło i wsyp budynie z torebek. W osobnym naczyniu ubij na sztywno białka i stopniowo dodawaj do masy serowej powoli mieszając. Przełóż do formy i równomiernie rozprowadź na spodzie z herbatników. Wstaw do rozgrzanego piekarnika – piecz ok. 40-45 minut w temp. 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×