Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PrzyszłyEmigrant

Ceny żywności w UK/Irlandia

Polecane posty

Gość PrzyszłyEmigrant

Moglibyście podać ceny podstawowych produktów spożywczych w tych krajach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio bylam w anglii i glownie zakupy robilam w morissonie ceny nie sa zbyt wysokie, za baardzo duze zakupy zaplacilam 50 funtow wiec to nie tak duzo nie powiem ci ile co kosztuje bo nie pamietam ale naprawde nie kosztuje duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bloke_24
a co chcialbys wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszly Emigrant
Ile kosztuje np tuzin jajek, chleb bialy, zapalki, maslo, ziemniaki, cebula ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolek-banan
chleb ok £1 , cebula ok £0.6/kg jajka 6szt ok £0.5 w hipermarkecie piwko £1-1.5 w sklepie, £3 w knajpie. ziemniaki ok £1/2kg wszystko zalezy gdzie kupujesz, tylko nie wiez tego z polski...prosze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszly Emigrant
jasne ze ziemniakow nie bede wiozl z Polski ale zupy w proszku, placki ziemniaczane w proszku, kisiel, budyn tego mozna troche zabrac..no moze jakies konserwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiego jedzenie w puszkach to w szczegolnosci nie oplaca sie brac. Przeciez tutaj tez sa takie rzeczy a zupek w proszku to nie zaden problem kupic. Jak chcesz cos zabrac to lepiej wez krakowska czy szynke bo tutaj takich dobrych nie maja a w Polskich sklepach sa drogie. A jesli pojdziesz na zakupy do Lidla to gwarantuje Ci ze nie wydasz wiecej niz zazwyczaj wydajesz na zakupach w Polsce. A jesli dodasz do tego ze zarabia sie tu 6 razy wiecej to wiadomo, ze juz nic nie trzeba tlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszly Emigrant
nie jadam miesa niestety. Ponadto musze wziac jakies zarlo ze soba zeby jak najdluzej nic nie kupywac, bo jak najszybciej musze mojej kochanej kupic dzinsy Diesel i plaszczyk z KOOkai. Pewnie tylko na nia bede pracowal...ale warto bo to super dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale skoro ceny sa takie same jak w Polsce to chyba lepiej i latwiej zabrac ta kase ktora planowales wydac w Polsce na jedzenie i tam cos kupic a w zamian bedziesz mogl zabrac troszke wiecej ubran - 15 czy 20 kg to naprawde nie wiele zwlaszcza jak sie leci pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejdż na strony internetowe Tesco, Sainsbury, Asda i poszukaj, jak znajdę czas to wkleje linki. Elektronika Argos, PC world, Currys, meble pościele Ikea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moge ci powiedziec jak jest w Irlandi. Ceny w euro: chleb 1,30 ziemniaki 4 mleko 1 maslo 2 warzywa/owoce od 2,50 actimel 12 pack 4,50 batonik 0,60 piwo w puszce 1,80 mrozona pizza 3 Tak orientacyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .////////////
ja na 4 osoby wydaje tygodniowo 20-30£ .glownie w Asda/Sainsbury czesto sa obnizki jajka15szt-1£ chleb 0,80£ mleko baniak4L-1.50£ maslo Lurpak0.90£ ale sa tansze mixy cola 1.45£

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porownanie cen w kilku marketach, wystarczy wpisac co cie interesuje lub tak jak napisala annnna wejdz sobie na stronki internetowe marketow http://www.tesco.com/todayattesco/pricecheck.shtml wiekszosc ludzi uwaza ze zycie w UK jest drogie ja mysle ze tansze niz w Pl w porownaniu do zarobkow oczywiscie, tu na wiekszosc rzeczy czlowieka stac , jest naprawde duzy wybor dobrego jedzenia, niekoniecznie gotowych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na diesela popatrz w tkmaxie to taki sklep z oryginalnymi ciuchami ale duzo tanszy, lub na ebayu :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Irlandi 10 lat I choc przyznam ze ceny wynajmu mieszkan sa nieadekwatne do jakosci I bardzo wywindowane, to niestety porownujac ceny zywnosi w Irlandi I w ok, to jestem przerazona polskimi cenami. Bledne jest przeliczanie euro na zl, gdyz kalkulacja powinna byc 1:1 Nie zas 1e. = 4zl. Bo przeciez sredni zarobkek 2000e ma sie tak samo jak polski 2000zl., nie 8000zl. Ludzie myla te proporcje. Ja, nawet kiedy czasem z przekory zakupy w euro pomoze razy 4, to w pl place wiecej jak w irlandi. Tak wiec 10 szt.jajek w irlandi to srednio 2e. Czy w polsce kupie he za 2zl? Czysto I wiecej juz te razy4. W pl jedynie ceny as europejska, z zarobkami juz duzo gorzej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2000zł to zarabiaja w PL stazysci. Ukraincy wołaja min 3000zł a my Polacy min 4000zł bez limitu górnego. Unia daje jakies ochłapy za to ze zagraniczne firmy wyprowadzaja z Polski nasze pieniadze. Więc łąski nie robi. Pensja plus 500+ i zyje nam sie lepiej niz tobie w obskurnej i zimbej irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i Bingol znowu się zesrał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli faktycznie Polska 'miodem plynaca' rzekomo bylaby warta powrotu, pewnie bym wrocila. Nietety po 10 latach pobytu, kiedy zobaczylam jak mozna zyc, a porownujac polskie realia, nie spieszno mi spowrotem! I wcale nie w tym rzecz, ze mam dobra prace, gdyz w Polsce tez ja mialam I nie planowalam wyjazdu, a nawet zwlekalam z decyzja. Teraz wiem, ze to byla sluszna decyzja. Nie dziwi mnie wcale, ze na ogol te zenujace komentarze pelne krytyki wypisuja Ci, ktorzy nie maja zielonego pojecia I nigdy nogi w Irlandi czy Angli nie postawili:) Jesli ktos jest nieudacznikiem zyciowym , to bedzie nim bez wzgledu na kraj zamieszkania! Ja mam wybor I swiadomie wybieram Irlandie. A tak na marginesie, to chcialabym zapytac mojego przedmowce w jakiejs czesci naszego kraju miodem plynacego srednie zarobki to 3-4 tys ,bo troszke jednak sie orientuje :) Chyba na stanowiskach wykwalifikowanych pracownikow , bo tych najbardziej brak.w pl, gdyz wiekszosc opuscila juz ten kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3-4 tys to kazdy dzis w Polsce ma kto sie uczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie neguje ze 3-4 tys. brutto dostaniesz . Tyle ze koszty zycia w pl sa nieadekwatnie wysokie do zarobkow. Ja akurat nie musze sie martwic , gdyz pracuje w bankowosci wiec czy w Irlandi czy w pl prace mam gwarantowana. Mysle jednak o przecietnie wykwalifikowanych ludziach, bo tych w pl nie brak. Nie mowiac juz o biednych emerytach, ktorzy po 35-40 latach pracy czesto nie maja na leki, zenada! Przyjezdzam do pl tylko I wylacznie odwiedzic rodzine, gdyz nic innego mnie tutaj nie ciagnie. Polska jest pieknym krajem, jednak dlugo jeszcze nic sie tutaj nie zmieni, chyba ze na gorsze. Ludzie rajcuja sie chwilowym propagandowym trikiem 500+. Dobrze ze dadza, laski nie robia! Tyle ze w Irlandi czy Angli opieka socjala to kwestia oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3-tys netto, nie brutto. Nie, nie masz pracy gwarantowanej. Gwarantowana to masz kiedys smierc jak kazdy. Na twoje miejsce jest 10 hindusów. Gwarantowane to my mamy miejsca pracy w PL bo majac nizsze koszty pracy i ceny trzykrotnie tansze, pół Europy sie do nas przeniesie w ciagu najblizszych 10lat. Jestes za droga dla nich wiec sie nie ciesz haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i znowu ten kretyn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojjj widze, ze na tym poziomie raczej nie porozmawiamy. W Polsce jedyna pewnie kwestia jest to, ze nic nie jest pewnie! Totalny destabilizacja w kazdej dziedzinie. Wstyd na arenie miedzynarodowej za poczynania naszych politykow i nie tylko... wola o pomste do nieba. Gdyby bylo inaczej, tylu wyksztalconych ludzi nie wyjechaloby stad na stale. Juz taki jeden obiecal, ze stworzy tu w pl drurga zielona wyspe, aby tylko Polacy chciali wracac. Niestety, Ci bardziej myslacy, nie chcieli , bo niby do czego? Ci ktorzy wrocili, po ciezkim zderzeniu z rzeczywistoscia, powracali spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"spowrotem" buahahahah, jak takie analfabetki wyjechaly jak ty to nie ma czego zalowac ze nie wracaja swinio. W zadnym urzedzie bys pracy nie dostala z takim kalectwem ortograficznym. Gnij w murzyniarni i won od Polski jak najdalej mi! Buda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i jakos nie obawiam sie o prace w pl jak to zasugerowales. A ze Hindusow chetnych na moje miejsce to zaden problem, zdrowia konkurencja musi byc:) Ty martw sie o swoja pozycje, aby Ukraincy ciebie nie wygryzli. No i zgodze sie z toba w jedynej tutaj kwesti, ze Polske zaleja inne narody, uchodzcy... Dokladnie tak bedzie I nie potrzeba czekac az 10 lat, to juz sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaleją to twoj objszczany uk ktory zgodził sie z Makrelą na kwoty uchodzców a nie moja piekna Polska która reprezentuje Premier Morawiecki z poteznej Grupy Wyszechradzkiej ktora powiedziala NIE. Dopoki bedzie rzadził polski naród, uchodzców w PL nie bedzie !:) Rozumiesz to pustaczko czy ci to recznie wytłumaczyc? Haha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie widze jakze wysoki poziom prezentujesz:) zerowy wiec pewnie dlatego gotujesz sie ze innym sie wiedzie, a tobie nie. Nie bede tego nawet komentowac. Wiesz piszac szybko mozna popelnie literowke, co tez nie jest powodem abys uzywal niecenzurowanych slow. A wierz mi ze mowiac na co dzien w 4 jezykach, mozna sie pomylic. Jedna rzecz wlasciwie niezmienna na przestrzeni tych 10 lat mojej obserwacji to ta polska zazdrosc i zawisc ludzi niedowartosciowanych i niespelnionych, ktorzy sami niczego nie osiagneli w zyciu, a krytykuja innych. Ta mentalnosc jakze przytlaczajaca wielu w tym kraju, brak tolerancji, szacunku do drugiego czlowiek I ten ciagly stan niezadowolenia I narzekania, przy jednoczesnym nie robieniu niczego, aby to zmienic! Koszmar! Nie uogolniam oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojj zal mi ciebie chlopie lecz faktycznie wszelka konwersacja na takim poziomem nie ma sensu. No I tak jak mowisz, kiedy brak argumentow najchetniej uzyl bys piesci, bo pewnie to ci najlepiej wychodzi :) Wiesz, czasem jednak wypadaloby umyc mozgu!! No i wlasnie tak sobie obserwuje owe polskie rzady i ciezko to nazwac rzadzeniem. To ze Polske sprzedano na raty juz dawno i nadal konca nie widac...to raczej nie prognozuje pomyslnie. I jesli juz czytasz to rob to ze zrozumieniem, ja nie mieszkam w Angli . Dobranoc, szkoda czasu marnowac na rozmowy z kims o tak plytkich pogladach. Good Luck!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz piszac szybko mozna popelnie literowke x S/rasz tez pewnie i os/rywasz siebie dookoła. Nie tłumacz sie niechluju bo nikt tego nie kupi. x Nie bede tego nawet komentowac. x A jednak komentujesz. Nie dosc ze niechluj to jeszcze hipokrytka. Naprawde ciesze sie ze takie GÓ/WNA wyjechały z Polski. I nie wracaj, nie chcemy debilek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usmialam sie czytajac twoj komentarz. Dobry humor na poczatek dnia:) Widze, ze jad ciebie zzera od srodka. To jest wlasnie to o czym mowie... Odpowiedzialam po prostu na pytanie zadane na forum, jak wyglada relacja cen w pl a w Irlandi. A co uslyszalam wylacznie od ciebie jakies slowne pomyje. Stad tez taka, nie inna opinia pokutuje w swiecie na temat Polakow. Jest mi przykro I wstyd , bo sa przeciez ludzie wartosciowi i wyksztalceni w pl lecz takie 'jednostki ' jak ty determinuja postrzeganie. Moja rada, wyjdz chlopie z tego ciemnogrodu intelektualnego w jakim zyjesz, wez sie do roboty w kwesti edukacji, a moze I ty cos kiedys osiagniesz. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×