Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lackilok

jak sie robilo taka wydrapywanke? jejku pamietacie moze?

Polecane posty

Gość lackilok

eh w podstawowce robilam, malowalo sie kartke roznymi kolorami farbek, potem gdy wyschlo smarowalo sie swieczka (woskiem) i na to czarna farba(?) i jak wyschlo to sie wydrapywalo jakies wzory i te wzry byly kolorowe a tlo czarne. tylko nie wiem czy ta czarna warstwa to farbka? da sie wosk pomalowac farba plakatowa? nie moge sobie przypomniec jak to bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co ja pamietam
to sie najpeirw woskiem malowalo cos na kartce potem farbka plakatowa zamalowywalo kartke na jeden kolor najlpeiej ciemny i potem wydrapywalo ten wosk i to wsio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja go widziałam...
robiłam tak: najpierw bardzo świecowymi kredkami kolorowało się całą kartkę, a póżniej GĘSTĄ plakatówką pokrywało całość, po wyschnięciu delikatnie zeskrobywało się farbkę, by nie uszkodzić kolorowej warstwy świecowej ;) i jeszcze (moja córka to bardzo lubi) rysowanie świeczką a później na to farbka --> w rezultacie biały rysunek na jednolitym tle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magii
:) podam Ci dwie techniki: 1. nazywa się to niewidzialny obrazek; na białej kartce rysujesz postaci na to możesz pomalować albo farbkami albo kredkami z rysunku wyłoni się to co namalowałaś świecą 2. kartkę pomaluj pastelami (postaraj się by na kartce pomieszać różne kolory tzw mozaika) a następnie tuszem czarnym kreślarskim (3zł) kiedy wyschnie możesz wydrapywać najróżniejsze figury, postaci i co tam twoja wyobraźnia zapragnie. Efekt będzie fantastyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lackilok
dzieki:) magii, a tusz kreslarski nie wsiaknie w pastele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kirika
to był czarny tusz i kredki świecowe kolorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magii
nie spokojnie :) pięknie bo równomiernie rozłoży się na pastelach stworzy taką czarną powłokę. Będziesz mogła skrobać bez problemu np. kawałkiem cyrkla :D myślę, że pastelami lepiej będzie to wyglądało niż kredkami świecowymi. Pastele np. firmy Pentel, kolory są wówczas "żywe" i efekt drapania :) jest bardziej...pożądany. Bo z kredkami świecowymi może być różnie ...tusz może sie nie wchłonąć jako, że kredki te tworzą na kartce śliską powierzchnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×