Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie65854674

czy ktos mi wytlumaczy na czym polegaja fundusze np arka?

Polecane posty

Gość pytanie65854674

co moe zyskac, ile moge zyskac, ie stracic i w ogole co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fundusze inwestycyjne
wpłacasz kasę na fundusz, który zarządza Twoimi pieniędzmi, pobierając za to opłatę. jeśli zarządza dobrze, to masz zysk, np. Arka miała ok. 200% w 2 lata, w tym roku wyniki miała o wiele słabsze. a jeśli zarządza źle albo jest kiepska sytuacja na giełdzie (jak teraz), to jednostki funduszu tracą na wartości. nie ma żadnej kwoty chronionej, możesz stracić wszystko, co zainwestowałeś. dlatego w fundusze inwestuje się długoterminowo, czyli na kilka, kilkanaście lat. teraz np. wszystkie fundusze lecą w dół, ale wiem, że za jakiś czas znowu się odbiją i że np. po 10 latach trzymania tam kasy zawsze wyjdę na plus. są różne rodzaje funduszy, obligacji, zrównoważone, akcji. akcji są obarczone najwyższym ryzykiem, ale też dają najwyższy zysk. teraz wartości jednostek spadają, więc warto je kupić, można też poczekać, aż lekko odbiją się od dna. w różnych gazetach masz rankingi funduszy, poobserwuj je, czy mają spadki wartości czy rosną i o ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te 200% sa grubo przesadzone - trzeba odliczyc ich prowizje i podatek belki. ja proponuje zainwestowac w fundusze ing. od prawie 2 lat inwestuje tam i jestem duzo na plusie. ale trzeba codziennie sprawdzac co sie z nimi dzieje, sprzedawac jedne fundusze, kupowac inne itd. jak kupisz cos i bedziesz tylko czekac na efekty to mozesz stracic. chyba, ze chcesz pewne pieniadze to kup fundusze obligacji (wiadomo kiedy i ile sie zarbi - ale zarobek maly i dlugo trzeba czekac). najwieksze ryzyko jest przy funduszach akcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×