Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

timka

Dowód sprzedaży - rachunek

Polecane posty

Witam! Bardzo prosze o odpowiedz na pytanie: będąc płatnikiem VAT jaki dokument sprzedaży towaru wystawiam osobie fizycznej nie prowadzącej działalności? Rachunek? dzięki, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakakakka
Jak się łatwo domyśleć wystawiasz fakturę VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz, ale z tego co wiem,płatnik VAT nie ma obowiązku wystawienia faktury VAT osobie fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej - tylko na rządanie takiej osoby. Jaki inny dowód sprzedaży wystawia płatnik takiej osobie, żeby w stosunku do US było wszystko ok? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'rachunek\' z kasy fiskalnej - nawet jak wystawiasz fakture vat to trzeba ja przepuscic przez kase fiskalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, a co jeśli płatnik VAT nie ma kasy fiskalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie też chcę wiedzieć
nie każdy ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej. też jestem ciekawa. wydaje mi się, że rachunek. tylko czy to dla nas jest jakaś różnica, jeśli chodzi o kwestie podatkowe, czy wystawimy rachunek czy fakturę VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie też chcę wiedzieć
wewnętrzną? wewn., jak sama nazwa mówi, jest dla firmy? a nam chodzi o dokument dla klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dowód sprzedazy
sa do tego specjalne druczki i dokladnie tak to sie nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno: czym różni się druk-dowód sprzedaży od druku-rachunku (np. druk-rachunek(towarowy) czy druk-rachunek(usługowy))? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla osoby fizycznej vatowiec wystawia faktury vat jeżeli jego sprzedaż nie przekroczyła w pierwszym roku 20 000 w drugim roku 40 000 dla osób fizycznych. Jeżeli jest przekroczenie należy kupić kasę fiskalną i wystawiać paragony lub faktury vat. Programik do wystawiania faktur http://www.gunther.com.pl/fakt2011.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×