Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emulsja

11 tydzień ciąży, bierze mnie przeziębienie, co robić?

Polecane posty

dziewczyny, właśnie zaczęłam 11 tydzień ciąży i czuję, że bierze mnie jakieś przeziębienie, zaczyna drapać w gardle i chyba zatoki, co robić, wiadomo, że nie można brać żadnych leków z sokiem malinowym podobno też trzeba uwarzać. Czy macie jakieś swoje domowe sposoby, bardzo prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam przeziebiona w ciazy i bralam na goraczke - paracetamol na bol gardla - tantum verde na kaszel - syrop hedelix wszystko zalecone przez lekarza jesli nie jestes bardzo przeziebiona to to powinno wystarczyc, ale gdybys sie czula gorzej, miala wysoka temperature, to natychmiast idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej domowym sposobem - gorąca herbatka z miodem i porządnie się wygrzej ;) A jeżeli chodzi o sok malinowy - możesz go normalnie pić. W ciąży niewskazane jest picie HERBATY z malin ze względu na zawartość w saszetkach liścia z malin, który może wywołać skurcze - sam owoc maliny nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam przeziebiona na poczatku ciazy, ale nie goraczkowalam. Pilam herbate z duza iloscia cytryny i miodu do tego tabletki do ssania homeopatyczne ( nie pamietam nazwy, ale mozna je bylo zazywac w ciazy) przeszlo mi po kilku dniach :) Duzo zdrowka zycze! P.S. Gdybys goraczkowala najlepiej zglos sie do lekarza. Paracetamol co prawda mozna brac, ale na wlasna reke, bym nie probowala, sie nim kurowac (ja zazylam tylko raz, przez cala ciaze, przy silnym bolu glowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie na zatoki lekarka
kazala robic inhalacje - z goracej wody bez dodatkow, nawet co godzine jak mnie bardzo przytykalo - pomoglo. do tego duzo pic cieplego - herbatki owocowe, wode z sokim (byle byla ciepla), mleko z miodem jest dobre na kaszel (zwlaszcza przed pojsciem do lozka). miod z cytryna tez pomaga na kaszel i na gardlo w ogole, herbata z cytryna i sokeim malinowym jak najbardziej (nie wolno lisci i klaczy z malin, owoce bez problemu), herbata lipowa - z ta ostatnia otroznie, bo moze dzialac napotnie, co nie jest wskazane w ciazy. to wszystko przy lekkim przeziebieniu, przy goraczce lepiej jednak zobaczc lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuga
tez byalam chora. mialam goraczke o pilam duzo herabty malinowej z miodem i na goraczke pomoglo, a na gardlo suszony czosnek lek na A...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie na zatoki lekarka
aha - to wazne a zapomnialam - parowki nie wolno robic jak sie ma krwotoki z nosa, albo problem z pekajacymi naczynkami w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja_to_ja
Spokojnie mozna brac leki homeopatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 1906
Czesc Ja jestem sceptyczna do homeopatii... Predzej juz czosnek i gorace herbatki - to nawet stosowalam przed ciaza. A ostatnio pani doktor polecila mi fajny syrop dla ciezarnych na przeziebienie. Naturalny i bezpieczny - ma jakies ceryfikaty nawet. Chyba Prenalen to sie nazywalo. Mial duzo czosnku i malinek. Nawet to bylo do wypicia :) A przede wszystkim oboje (ja i moj groszek) poczulismy sie lepiej po tym syropku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizazmławy
Na przyszłość pamiętaj - przed wyjściem na zewnątrz koniecznie załóż czapkę, szalik i obowiązkowo Ciepłe majtki z nogawkami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×