Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mlia6

mieszkania za darmo

Polecane posty

Gość mlia6

Może ktoś mi poradzi co zrobić,mam problem.W maju 2006 roku wykupiłam mieszkanie lokatorskie na własność sprzedałam je za 42 tyś dołożyłam wzięty kredyt z banku i kupiłam większe.Wszystko przez to że powiększyła mi się rodzina.Teraz Urząd Skarbowy chce żebym zapłaciła 4200 jakiegoś podatku mam na to czas 2 lata od daty sprzedaży tamtego mieszkania.Nie mam żadnych oszczędności bo wszystko poszło na zakup i remont(skromny)mieszkania( 57 metrów kwadratowych)Co zrobić żeby nie oddawać tych pieniędzy?Jeszcze teraz szlag mnie trafia jak słyszę o dawaniu mieszkań za darmo ja muszę przez 20 lat spłacać po 400zł kredytu i czynsz 360zł.Jaka to sprawiedliwość!!!Może ktoś znalazł się w podobnej sytuacji ? Magdalena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoine
Jeśli mnie wzrok nie myli, to co przeczytałem tyczy się tego, że: Po pierwsze primo: wykupiłaś mieszkanie Po drugie primo: jeśli nie chce się zapłacić podatku, to nie można sprzedać tego mieszkania przez 5 lat. Po trzecie primo, ultimo: chyba nie da się nic zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze jak za pieniadze ze sprzedazy mieszkania sie kupi inne to sie podatku nie placi mozesz nawet na 2 dzien po wykupie sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze tez byc podatek od wzbogacenia (19%) a wtedy nic sie nie da zrobic i musisz zapalacic a tak najprawdopodobniej bylo bo cena mieszkan szla regularnie w gore (nie liczac ostatnich 6 tygodni) wystarczy ze sprzedalas mieszkanie jakies 20000-21000 drożej niz je kupilas, aby zaplacic 4200 zl podatku... nieodpłatne doradztwo finansowe w wrocławiu - Paweł Suski OVB Allfinanz Polska 792 74 00 74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszkaj
US żąda od Ciebie 10% podatku od wzbogacenia, wg zasad podatkowych obowiązujących do końca 2006 r. Z tego co piszesz to mogła byś być zwolniona z tego podatku, ponieważ pieniążki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości przeznaczyłaś na zakup innej nieruchomości mieszkalnej. Podstawą do uzyskania zwolnienia jest złożenie w US w terminie 14 dni od dnia zbycia nieruchomości oświadczenia, że uzyskany dochód wykożystasz w całości lub w części min na zakup, remonty itp. innej nieruchomości mieszkalnej. Na wykożystanie pieniążków ze sprzedaży masz czas 2 lata. Nie mama pojęcia jak potraktuje Cię US jeżeli w terminie nie złożyłaś w/w oSwiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×