Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

moon

Czy to skaza białkowa?

Polecane posty

Mam kilka pytan na temat skazy, moze któras z Was udzieli mi odpowiedzi? Czy skaza moze objawic sie juz w 2 miesiącu zycia? Czy jej objawem są suche, szorstkie, czerwone policzki (zmiany występuja tylko na twarzy) Dziecko jest niespokoje, cały dzien płacze i nie sposób je uspokoić, pręży się, wypuszcza gazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moja coreczka ma juz 13 miesiecy i ma skaze bialkowa. Objawy to biale plamy na skorze Czerwone jakby lakierowane policzki Pekajaca skora za uszami miedzy palcami u stop . Na poczatku jak sie urodzila miala straszne kolki bardzo cierpiala Musialam przejsc na specjalna mieszanke Nutramigen Dzis jest juz duzo lepiej Zaczyna wyrastac z tego uczulenia Zmiany ustepuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co piszesz wnioskuje ze tj nietolerancja laktozy. Dziecko ma straszne kolki. Powinna miec specjalne mleko. Moja coreczka dostawala specjalne proszki na kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w
rodzinie skaza białkowa to czesta przypadłosc.nie ulwczalna za pomocą leków. siostrze zniknęły "czerwone poliki" dopiero pod koniec podstawówki, a bratu zaczynają znikac w wieku 20 lat. co do kolki, u mojego maleństwa była spowodowana brakiem odpowiedniej diety z mojej strony. teraz jem tylko warzywa gotowane na parze itp i jest super. niedawno napiłam sie kawy z mlekiem to mała miała wysypkę. trzeba sie poswięcic aby maluszek byl zdrowy i szczesliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość educha
Termin "skaza białkowa" jest określeniem stosowanym przy wszystkich rodzajach alergii pokarmowej. Tak więc jej objawy nie muszą koniecznie oznaczać nietolerancji białka mleka krowiego. W przypadku mojej córki wysypka i lakierowane policzki były wynikiem jedzenia przeze mnie ryby (karmiłam ją piersią) - lekarz natomiast odgórnie zalecił odstawienie mleka i przetworów mlecznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeger
Czytając ebooka "Oswoić atopowe zapalenie skóry" poznasz wiele cennych wskazówek na temat radzenia sobie z AZS. Przekaże Ci je osoba doświadczona w tym temacie - matka dwójki dzieci, która wiele nauczyła się podczas kilku lat walki z chorobą i ponieważ doszła do pewnych rozwiązań, które mogą pomóc również Twojemu dziecku - postanowała opisać je i udostępnić w formie ebooka. http://azs.zlotemysli.pl/edwardstanislaw.php Objawy AZS są inne u niemowląt, inne u dzieci starszych. U niemowląt AZS objawia się wysypką na buzi i nienaturalne czerwonymi policzkami. Policzki stają się szorstkie i błyszczące - tzw. "lakierowane policzki". Wysypka może przenieść się na zgięcia łokci i kolan, a także za uszy - tzw. "naderwane płatki uszne". Skóra swędzi, więc dziecko się drapie i jest niespokojne. Może dojść do zakażenia zmienionych miejsc. U starszych dzieci AZS przekształca się w suche, zaczerwienione placki na skórze rąk, nadgarstków, łokci i kolan, pośladków, może się przenieść na całe ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zauwazyłam, ze moja córka ma takze szorstkie łokcie, z których zaczyna łuszczyc sie skóra- pomyslałam ze to moze łuszczyca, ale piszecie ze takie sa objawy azs, wiec chyba juz wszystko jasne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bańka
mam dwójkę dzieci jedno ma 5 lat a drugie 5 miesiąc i obydwoje są alergikami,to uciążliwa choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie rozumiem..
czy skaza białkowa to to samo co azs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AZS może
może byc skutkiem skazy-uczulenie na białko objawia się wewnątrz organizmu (kolki, gazy,biegunki, itp), a na zewnątrz własnie stanami zapalnymi naskórka-szorstkie policzki, krostki, wysięki za uszkami...-to tak w skrócie i w bardzo uproszczonej formie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do mam, których dzieci maja skazę: karmicie piersia, czy mlekiem modyfikowanym? Ja chyba odpuszczę sobie pierś, bo moje dziecko jest uczulone chyba na wszystkie alergeny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mojej córki wyszła skaza w 8 tygodniu. Od 4 tygodnia karmiłam ją piersią i Bebiko 1 . Miała suche i świecące policzki, nic poza tym. W zachowaniu nie było żadnych zmian. Zmieniłam mleko (po konsultacji z lekarzem) na Bebilon HA a potem na kilka tygodni na Bebilon Pepti. Teraz już pije normalny Bebilon 3, je żółtko itp. Skazy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odwiedz lekarzy- nie jednego bo oni teraz sie sugeruja tym ze co 2 ma skaze -mojej siostrze tez powiedzieli ze dziecko ma skaze no i zmienila mleko, maly ulewal ,plakal- a oznaki miala takie jak przy skazie a co sie okazalo-poprostu uczulenie ale nie na bialko tylko na proszek do prania-byla u innego lekarza,ten przynajmniej zrobil badania-wrocila do mleka normalnego i maly przestal plakac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córce zrobili badania krwi i wyszło,ze jednak skazę ma. Czy orientujecie się, czy skaza ozn.nietolerancje laktozy, czy skaza dotyczy uczulenia na wszystkie alergeny, nie tylko mleko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zapytam
czy przy skazie lepiej karmic piersia czy butelką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga mama
mnie tez meczy ten temat..synek ma 5miesiecy,karmie go piersia i jest czulony chyba na wszystko co zjem. Dzis jadlam juz tylko gotowanego kurczaka i ziemniaki na sniadanie obiad i kolacje.. bo chleba tez sie obawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukkka
czy przy skazie lepiej karmic hydrolizatem czy piersia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam znowu o to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×