Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość może przyszła mama

Można adoptować noworodka ze szpitala?

Polecane posty

Gość może przyszła mama

Zgłoszę się do domu małego dziecka, będę chciała adoptować noworodka i nie będę musiała czekać roku? Ostatnio gdzieś przeczytałam: "moi znajomi adoptowali 2-tygodniowe dziecko". Oczywiście nie mam na myśli adopcji ze wskazaniem, bo nie znam żadnej ciężarnej, która chciałaby oddać dziecko po urodzeniu. Mogę się zapisać, wypełnić jakiś kwestionariusz i kiedy w szpitalu pojawi się porzucony noworodek, to oni się do mnie zgłoszą? jestem ciekawa jak to wygląda, a jestem zdecydowana na adopcję noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllllllla
Musisz zgłosić się do ośrodka adopcyjnego, poszukaj w swoim rejonie. Przejdziesz badania psychologiczne, potem zakwalifikują cię na szkolenie, po zakończonym szkoleniu jesteś na liście. Dzieci ze szpitala z reguły trafiają najpierw do domu małego dziecka. Muszą być spełnione różne formalności sądowe i w tym czasie dziecko jest w dd. W tym czasie też są poszukiwani rodzice adopcyjni. To skomplikowana procedura - wyjaśnią ci w ośrodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem to jest bardzo szybki
proces - jak nie ma problemow np. z nieuregulowanymi prawami do dziecka - czyli na pewno nie sa to dzieci matek, ktore porzucaja noworodka w szpitalu, tylko takich, ktore zrzekaja sie praw do dziecka po urodzeniu; w osrodku adopcyjnym wszystko dokladnie Ci wytlumacza, to prawda. procedury tez moga byc rozne, w zaleznosci od osrodka, wiec warto popytac w kilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×